Česká golfová federace

Aktuality

Dejavu na Konopišti dokonáno: Druhá i nejlepší amatérka Tereza Melecká, vyhrála Finka Sanna Nuutinen

Dejavu na Konopišti dokonáno: Druhá i nejlepší amatérka Tereza Melecká, vyhrála Finka Sanna Nuutinen

Petr Halaburda, Sobota 3. srpna 2019

České úspěšné dny během turnaje Amundi Czech Ladies Challenge v Golf Resortu Konopiště byly potvrzeny druhým místem Terezy Melecké (-6), která se stala současně nejlepší amatérskou hráčkou v soutěži. V nejlepší desítce skončily rovněž Patricie Macková, Tereza Koželuhová a Kateřina Vlašínová (-4).

Už druhé kolo ukázalo, že z pohledu české účasti jde o skvěle vydařený turnaj. Tradiční profesionálky měly s nadějnými Češkami hodně práce a i ve finálovém dni se dokonce objevily na čelních pozicích, kde byly viděny chvíli Tereza Koželuhová (-4) dnes či Patricie Macková (-4) a ani jejich následné ztráty jim zcela náladu nepokazily.

Vítězkou se stala finská golfistka Sanna Nuutinen, která však nehrála ve finálovém flightu a o vítězství se tak dozvěděla v klubovně krátce poté, co odevzdala svoji skórkartu. Před svými pronásledovatelkami včetně Melecké zvítězila s náskokem jediné rány.

Vítězná Finka v děkovné řeči uznala, že především s tak silnou vlnou Češek nepočítala. „S Češkami jsem hrávala na juniorských soutěžích, ale vždy jich bylo pouze pár. To množství dobrých hráček zde mne ohromilo,“ vysekla poklonu domácím soupeřkám vítězka, která o vítězství rozhodla na druhé devítce, kde zaznamenala čtyři birdie a ani bogey na 17. jamce jí už o výhru nepřipravilo.

Ve 13:40 bylo sice přerušeno na 45 minut kvůli bouřce, dohrávku nezvládla dlouho spoluvedoucí Havley Davies z Anglie, která ztratila na dvou posledních jamkách. Tereze Melecké už nestačilo na play-off ani birdie na poslední jamce.

„Ale i tak jsem spokojená, byl to skvělý turnaj a hrála jsem do poslední jamky o možnost vyhrát. Během přestávky jsem zjistila průběžný stav, to mě uklidnilo, druhé místo je pro mě další velký úspěch,“ radovala se hráčka, která před dvěma týdny vyhrála juniorské mistrovství republiky a už se chystá na další velké výzvy. „Příští týden mistrovství republiky, na závěr srpna další profesionální turnaj na Karlštejně,“ plánovala už další program.

Zklamána nebyla ani Patricie Macková, která měla vykročeno k nejlepšímu českému výsledku a v jednu chvíli byla už za -6 a na druhé průběžné pozici. „Pak si ale začnete uvědomovat, kolik vlastně jdete a moc přemýšlet,“ vyprávěla o bodu zlomu bez emocí mladá hráčka, kterou zlomila tři bogey mezi jamkami 12. až 15. „Ale dokázala jsem se z toho ještě vzpamatovat, proto to zase nebyl žádný propadák. Každou takovou zkušeností se učím,“ dodala pokorně Macková, která už podruhé v kariéře na turnaji LETAS skončila v TOP 10.

S výsledky je spokojena také Česká golfová federace. „Přesně proto jsme se rozhodli pořádat tento turnaj. Úspěch českých hráček je opravdu historický a i z pohledu zástupců LETAS jde o nebývalý počin. Osmnáct hráček v cutu, Terezka Melecká znovu na druhém místě, jsem na jejich výkon opravdu hrdý. Jen mě mrzí postoj státu a jeho nepodpora takovýmto akcím,“ uvedl prezident ČGF Zdeněk Kodejš.

V poslední den turnaje padlo také jediné hole-in-one, které zaznamenala na 116 metrů dlouhé jamce č. 6 švédská golfistka Julia Engström.

LEADERBOARD

FOTO Zdeněk Sluka/Amundi Czech Ladies Challenge

 

Datum: Sobota 3. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...
Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...

23.08.2019 | Dorostenka Patricie Macková je v úvodu turnaje Tipsport Czech Ladies Open na vrcholu leaderbordu po skvělých 66 ranách. V cutu jsou po prvním kole také Jana Melichová (70), Kateřina Vlašínová (72) a Sára Kousková (73).

Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...
Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...

20.08.2019 | V prvním srpnovém týdnu turnaj LETAS na Konopišti, v neděli skončily boje European Tour na Albatrossu a měsíc skvělého golfu na českých hřištích vyvrcholí v tomto týdnu na Karlštejně, kam dorazil společný turnaj LET a LETAS. Tipsport Czech Ladies Open se bude hrát v závěru týdne od 23.

Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...
Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...

23.01.2020 | Nový systém světového amatérského žebříčku WAGR výrazně zamíchal s pořadím nejen českých hráčů a hráček. Nejvýraznější změnou je posun Terezy Melecké do čela českých amatérek, Jiří Zuska si post české jedničky s přehledem drží. Ondřej Lieser a Klára Spilková vládnou nadále mezi českými profesionály.

Češi lámou osobní rekordy ve světových žebříčcích
Češi lámou osobní rekordy ve světových žebříčcích

05.12.2019 | V závěru roku se už příliš turnajů nehraje ani v zahraničí, ohlédnutí za postavením českých reprezentantů na světových žebříčcích se tak letos už výrazně nezmění. Jména nejlepších amatérů i profesionálů zůstávají sice bez velkých změn, ovšem letošní posun řady z nich si zaslouží velkou pozornost.

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné
České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

21.09.2019 | Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

29.08.2019 | Hlavní sezóna se převalila do své závěrečné fáze, ale nejlepší čeští hráči na světových žebříčcích se stále nemění. Profesionálům vládnou Klára Spilková s Ondřejem Lieserem, amatérskými jedničkami jsou Sára Kousková s Jiřím Zuskou. České dvojky se naopak ve většině případů během prázdnin změnily.

Na Karlštejně triumfovala Carly Booth, nejlepší ...
Na Karlštejně triumfovala Carly Booth, nejlepší ...

25.08.2019 | V boji do posledního puttu byla nejúspěšnější Skotka Carly Booth, která zvítězila na Tipsport Czech Ladies Open s výsledkem -9. Nejlepší Češkou a zároveň nejlepší amatérkou se stala dorostenka Patricie Macková se skóre -4.

Čtyři Češky ve finále Tipsport Czech Ladies Open
Čtyři Češky ve finále Tipsport Czech Ladies Open

24.08.2019 | Na turnaji Tipsport Czech Ladies Open prošly cutem čtyři české hráčky. Nejlepší Češkou zůstává Patricie Macková, která se drží na děleném sedmém místě. Finále si zahrají také Kateřina Vlašínová a amatérky Tereza Melecká s Janou Melichovou.

Reklama
Banner