Česká golfová federace

Aktuality

Na start ženského mistrovství Evropy se postaví čtyři Češky

Na start ženského mistrovství Evropy se postaví čtyři Češky

Klára Kuchařová, Úterý 23. července 2019

Amatérkám ve středu začne vrchol evropské golfové sezóny. Na jihu Anglie se na evropském ženském mistrovství po boku elity postaví také čtyři české hráčky. Sára Kousková obhajuje osmé místo z loňského roku.

Sára Kousková, Jana Melichová, Marie Luňáčková a Patricie Macková – to jsou jména čtyř českých reprezentantek startujících mezi nejen evropskou golfovou elitou. 2019 European Ladies' Amateur Championship se letos přesouvá do Anglie, konkrétně na hřiště Parkstone Golf Club s parem 72 a délkou 5645 metrů.

V pondělí a úterý hráčky absolvovaly dvě oficiální cvičná kola, dnes je ještě na programu slavnostní zahajovací ceremoniál a oficiální přivítání hráček při společné večeři. Od středy do soboty se hraje čtyřdenní šampionát, po třech kolech bude vyhlášen cut pro 60 nejlepších hráček včetně ties.

České reprezentantky mají ambice pohybovat se ve vyšších patrech leaderboardu, ostatně na startu bude Sára Kousková, která loni skončila na děleném osmém místě, což je dosavadní české maximum. „Hřiště je moc krásné, vysoké borovice připomínají Penati nebo hřiště na Floridě či v Turecku. Naopak greeny a jejich okolí společně s bunkery jsou linksového typu,“ popisuje Kousková hřiště u města Poole. „Počasí je zatím ideální, fouká mírný vítr. Hřiště je velmi kvalitně připravené a jsou tu rychlé a tvrdé greeny,“ dodala čerstvá domácí vicemistryně z juniorského šampionátu. 

Sára Kousková vyrazí ve středu ráno do boje jako první z české výpravy, hodinu po ní startuje česká dvojka Jana Melichová. V odpoledních flightech do šampionátu vstoupí Marie Luňáčková a čerstvá dorostenecká mistryně z Karlštejna Patricie Macková.

 

Startovní listina a LEADERBOARD

 

Datum: Úterý 23. července 2019
Všechny články autora

Související články

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné
České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

21.09.2019 | Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Ženy vybojovaly na ME historicky nejlepší deváté ...
Ženy vybojovaly na ME historicky nejlepší deváté ...

13.07.2019 | Do české golfové historie se dnes zapsal ženský reprezentační tým na ME družstev v Itálii. Naše reprezentantky vybojovaly vítězstvím nad Francií deváté místo. Dívky do 18 let dnes podlehly Nizozemkám a umístily se na konečném šestém místě.

ME družstev: Dorostenky jsou ze hry o medaile, ...
ME družstev: Dorostenky jsou ze hry o medaile, ...

11.07.2019 | Jediný český tým na ME družstev s šancí na medailové umístění dnes prohrál - dorostenky podlehly Dánkám 4.5:2.5. Ženy zdolaly v napínavém souboji Švýcarky 3:2 a budou hrát o 9.-12. místo.

České dorostenky budou na ME bojovat o medailové ...
České dorostenky budou na ME bojovat o medailové ...

10.07.2019 | Mistrovství Evropy vychází českým dívkám do 18 let výborně. Dnes vylepšily osmé místo na šesté a zahrají si v prvním koši o postup do semifinále. Ženy si v Itálii naopak pohoršily a propadly se ze slibné osmé na třináctou přičku, budou tak hrát v druhém koši o 9.

ME družstev: Ženy i dorostenky se drží mezi osmi ...
ME družstev: Ženy i dorostenky se drží mezi osmi ...

09.07.2019 | Na osmém a zároveň stále ještě postupovém místě se po úvodním kole usadily jak české ženy, tak i dívky do 18 let. Oba týmy se tak budou snažit umístění ještě vylepšit, aby do jamkové části vstupovaly z co nejvýhodnější pozice.

Mistrovství Evropy družstev startuje, na startu ...
Mistrovství Evropy družstev startuje, na startu ...

08.07.2019 | Čtyři týmy, 12 hráčů a 12 hráček. Českým týmům už zbývá jen několik hodin do startu mistrovství Evropy, které začínají v úterý na čtyřech hřištích v různých resortech. Všechny celky mají za cíl postup do elitní skupiny pro osm nejlepších; pro muže i ženy by to bylo historické umístění.

Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...
Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...

23.01.2020 | Nový systém světového amatérského žebříčku WAGR výrazně zamíchal s pořadím nejen českých hráčů a hráček. Nejvýraznější změnou je posun Terezy Melecké do čela českých amatérek, Jiří Zuska si post české jedničky s přehledem drží. Ondřej Lieser a Klára Spilková vládnou nadále mezi českými profesionály.

Reklama
Banner