Česká golfová federace

Aktuality

Ženy vybojovaly na ME historicky nejlepší deváté místo, dorostenky skončily šesté

Ženy vybojovaly na ME historicky nejlepší deváté místo, dorostenky skončily šesté

Klára Kuchařová, Sobota 13. července 2019

Do české golfové historie se dnes zapsal ženský reprezentační tým na ME družstev v Itálii. Naše reprezentantky vybojovaly vítězstvím nad Francií deváté místo. Dívky do 18 let dnes podlehly Nizozemkám a umístily se na konečném šestém místě.

ME žen, Itálie

Skvěle se se všemi zápasy ve hře na jamky popraly české ženy na ME v Itálii. Na hřišti Is Molas Golf Club byly nejdříve po prvním kole kvalifikace na rány na osmém místě (-3), které ještě zaručovalo postup do první skupiny a hry o medaile. Ve druhém kole tak stačilo zahrát týmový výsledek +10, aby si český tým zajistil postup mezi elitu, ale to se bohužel nepodařilo. Třinácté místo v kvalifikaci na rány znamenalo zařazení do skupiny B jamkových her a boje o konečné 9.-16. místo.

V těch se Češkám vedlo výborně. Ve čtvrtek nejprve vyřadily Švýcarsko (3:2), v pátek porazily Rusky (4,5:0,5) a dnes si v napínavém boji poradily s Francouzkami.

Ve foursomu se opět předvedly sestry Marie a Františka Luňáčkovy a získaly první bod pro český tým (3&2). Další bod zajistila Sára Kousková výhrou na patnácté jamce (5&3). V dalších dvou zápasech byly silnější Francouzky, které porazily Terezu Meleckou (4&3) a Janu Melichovou (1dn).

Vše tak leželo v rukou Kristýny Frýdlové, jejíž zápas byl po osmnácté jamce ve stavu All square. "Na dodatečné 19. jamce (par 5) zahrály obě hráčky ke greenu, Týna si přihrála na 1,5 metru a Francouzka na 4 metry. Ten nedala a Týna proměnila," popisuje napínavý závěr kapitán týmu Petr Šavrda. Český tým se tak raduje z historicky nejlepšího umístění na deváté příčce na ME.

Vítězství slaví tým Švédska po porážce Španělska. Bronzovou medaili získaly domácí Italky.

Výsledky

ME dívky do 18 let, Španělsko

Po kvalifikacích na rány byly české dorostenky nejlepším českým týmem na evropských mistrovství družstev, neboť se jako jediné dokázaly dostat do prvního koše, který bojoval o medailová umístění. První kolo jamkové hry však mladým Češkám nevyšlo a na boje o medaile mohly zapomenout. Vyřadily je Dánky po výsledku 4,5:2,5 a český tým tak nemohl zopakovat loňské čtvrté místo. V pátečním semifinále ale překonaly Švédky (3,5:1,5) a dnes je čekal boj o finálové páté místo. V tom se na startu postavily proti Nizozemkám, kterým podlehly těsným výsledkem 2:3.

“Dnes to opravdu jen těsně nevyšlo, od nějaké čtrnácté jamky jsem věřil, že vyhrajeme, ale většina zápasů se rozhodla na 18. jamce, foursome dokonce na 20. jamce, vše se víceméně rozhodlo na greenech” říká kapitán dorostneckého týmu Milan Mojžíš. “Celkově hodnotím letošní ročník ME hodně úspěšně, také vzhledem k tomu, že nehrála naše nejlepší dorostenka Sarah Hricíková,” chválí svoje svěřenkyně kapitán. 

Šampionát do 18 let ovládly Dánky, které porazily náš tým v prvním kole. Stejně jako u žen patří druhé místo Španělkám, bronz odvážejí Italky.

Výsledky

Datum: Sobota 13. července 2019
Všechny články autora

Související články

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Na start ženského mistrovství Evropy se postaví ...
Na start ženského mistrovství Evropy se postaví ...

23.07.2019 | Amatérkám ve středu začne vrchol evropské golfové sezóny. Na jihu Anglie se na evropském ženském mistrovství po boku elity postaví také čtyři české hráčky. Sára Kousková obhajuje osmé místo z loňského roku.

ME družstev: Dorostenky jsou ze hry o medaile, ...
ME družstev: Dorostenky jsou ze hry o medaile, ...

11.07.2019 | Jediný český tým na ME družstev s šancí na medailové umístění dnes prohrál - dorostenky podlehly Dánkám 4.5:2.5. Ženy zdolaly v napínavém souboji Švýcarky 3:2 a budou hrát o 9.-12. místo.

České dorostenky budou na ME bojovat o medailové ...
České dorostenky budou na ME bojovat o medailové ...

10.07.2019 | Mistrovství Evropy vychází českým dívkám do 18 let výborně. Dnes vylepšily osmé místo na šesté a zahrají si v prvním koši o postup do semifinále. Ženy si v Itálii naopak pohoršily a propadly se ze slibné osmé na třináctou přičku, budou tak hrát v druhém koši o 9.

ME družstev: Ženy i dorostenky se drží mezi osmi ...
ME družstev: Ženy i dorostenky se drží mezi osmi ...

09.07.2019 | Na osmém a zároveň stále ještě postupovém místě se po úvodním kole usadily jak české ženy, tak i dívky do 18 let. Oba týmy se tak budou snažit umístění ještě vylepšit, aby do jamkové části vstupovaly z co nejvýhodnější pozice.

Mistrovství Evropy družstev startuje, na startu ...
Mistrovství Evropy družstev startuje, na startu ...

08.07.2019 | Čtyři týmy, 12 hráčů a 12 hráček. Českým týmům už zbývá jen několik hodin do startu mistrovství Evropy, které začínají v úterý na čtyřech hřištích v různých resortech. Všechny celky mají za cíl postup do elitní skupiny pro osm nejlepších; pro muže i ženy by to bylo historické umístění.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

29.08.2019 | Hlavní sezóna se převalila do své závěrečné fáze, ale nejlepší čeští hráči na světových žebříčcích se stále nemění. Profesionálům vládnou Klára Spilková s Ondřejem Lieserem, amatérskými jedničkami jsou Sára Kousková s Jiřím Zuskou. České dvojky se naopak ve většině případů během prázdnin změnily.

Čtyři Češky ve finále Tipsport Czech Ladies Open
Čtyři Češky ve finále Tipsport Czech Ladies Open

24.08.2019 | Na turnaji Tipsport Czech Ladies Open prošly cutem čtyři české hráčky. Nejlepší Češkou zůstává Patricie Macková, která se drží na děleném sedmém místě. Finále si zahrají také Kateřina Vlašínová a amatérky Tereza Melecká s Janou Melichovou.

Reklama
Banner