Česká golfová federace

Aktuality

ME družstev: Dorostenky jsou ze hry o medaile, ženy vybojovaly dramatický duel

ME družstev: Dorostenky jsou ze hry o medaile, ženy vybojovaly dramatický duel

Klára Kuchařová, Čtvrtek 11. července 2019

Jediný český tým na ME družstev s šancí na medailové umístění dnes prohrál - dorostenky podlehly Dánkám 4.5:2.5. Ženy zdolaly v napínavém souboji Švýcarky 3:2 a budou hrát o 9.-12. místo.

ME žen, Itálie

Češkám se dnešní souboj proti Švýcarkám i přes slabší rozjezd a napínavý závěr povedl. První zápas hrály ve foursomu Kristýna Frýdlová a Marie Luňáčková a na patnáctce prohrály. Další poraženou Češkou byla Františka Luňáčková (5&4), ale dva body z dalších duelů získaly Tereza Melecká (3&2) a Sára Kousková (2&1). Vše tak leželo v rukou týmové dvojky Jany Melichové, která si pro výhru došla až na dodatečné 19. jamce. “Sára, Tereza a Jana dnes předvedly perfektní výkony. Jana to vybojovala neskutečnou přihrávkou na playoff jamce a porazila nejlepší Švýcarku,” chválí hráčky kapitán Petr Šavrda

“Zítra nás čekají Rusky, tak věřim, že se to povede. Všechny hráčky jsou odhodlané je porazit,” přibližuje páteční semifinále kapitán. Češky se tedy postaví proti Ruskám, které dnes porazily Slovinky 3:2. O finále budou bojovat Itálie proti Španělsku a Německo proti Švédsku.

Výsledky

ME dívky do 18 let, Španělsko

Nejlepšímu českému týmu dnes skončila krasojízda a na boje o medaile musí zapomenout. Dnes podlehly favorizovaným Dánkám výsledkem 4,5:2,5 a loňské čtvrté místo už neobhájí. “Zápasy byly opravdu vyrovnané, holky hrály skvěle. Byla vidět větší zkušenost Dánek v hře ve větru, který byl především ke konci silný. Ač to běžně nerad říkám, chybělo nám trochu štěstí, viděl jsem u holek dost lipoutů a vítr také dělal své,” popisuje dnešní zápasy kapitán Milan Mojžíš.

V ranních foursomech si přitom české dorostenky vytvořily náskok 2:0, kdy oba zápasy vyhrály dvojice Tereza Chlostová s Patricií Mackovou a Denisa Vodičková s Gabrielou Robertou Vítů. To ale na vítězství bohužel nestačilo, protože čtyři z pěti odpoledních singlů český tým prohrál: Agáta Vahalová 3&1, Lenka Nebeská 5&3, Gabriela Roberta Vítů 2DN a Patricie Macková 2&1. Pouze půlbod pro Češky zajistila Denisa Vodičková.

V pátečním zápase čeká naše dorostenky v bojích o 5.-8. místo Švédsko, které prohrálo proti Německu 1,5:5,5. O postup do finále se na startu střetne Itálie se Španělskem a Dánsko s Německem.

Výsledky

Datum: Čtvrtek 11. července 2019
Všechny články autora

Související články

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné
České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

21.09.2019 | Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Na start ženského mistrovství Evropy se postaví ...
Na start ženského mistrovství Evropy se postaví ...

23.07.2019 | Amatérkám ve středu začne vrchol evropské golfové sezóny. Na jihu Anglie se na evropském ženském mistrovství po boku elity postaví také čtyři české hráčky. Sára Kousková obhajuje osmé místo z loňského roku.

Ženy vybojovaly na ME historicky nejlepší deváté ...
Ženy vybojovaly na ME historicky nejlepší deváté ...

13.07.2019 | Do české golfové historie se dnes zapsal ženský reprezentační tým na ME družstev v Itálii. Naše reprezentantky vybojovaly vítězstvím nad Francií deváté místo. Dívky do 18 let dnes podlehly Nizozemkám a umístily se na konečném šestém místě.

České dorostenky budou na ME bojovat o medailové ...
České dorostenky budou na ME bojovat o medailové ...

10.07.2019 | Mistrovství Evropy vychází českým dívkám do 18 let výborně. Dnes vylepšily osmé místo na šesté a zahrají si v prvním koši o postup do semifinále. Ženy si v Itálii naopak pohoršily a propadly se ze slibné osmé na třináctou přičku, budou tak hrát v druhém koši o 9.

ME družstev: Ženy i dorostenky se drží mezi osmi ...
ME družstev: Ženy i dorostenky se drží mezi osmi ...

09.07.2019 | Na osmém a zároveň stále ještě postupovém místě se po úvodním kole usadily jak české ženy, tak i dívky do 18 let. Oba týmy se tak budou snažit umístění ještě vylepšit, aby do jamkové části vstupovaly z co nejvýhodnější pozice.

Mistrovství Evropy družstev startuje, na startu ...
Mistrovství Evropy družstev startuje, na startu ...

08.07.2019 | Čtyři týmy, 12 hráčů a 12 hráček. Českým týmům už zbývá jen několik hodin do startu mistrovství Evropy, které začínají v úterý na čtyřech hřištích v různých resortech. Všechny celky mají za cíl postup do elitní skupiny pro osm nejlepších; pro muže i ženy by to bylo historické umístění.

Tereza Melecká zvítězila na univerzitním turnaji ...
Tereza Melecká zvítězila na univerzitním turnaji ...

30.10.2019 | Česká amatérská golfistka Tereza Melecká ovládla univerzitní turnaj Las Vegas Collegiate Showdown v Nevadě. Po třech kolech se dostala na výsledek -4 a zakončila již tak skvělou sezónou nejlépe, jak mohla. Na americké půdě dosáhla druhého vítězství.

Reklama
Banner