Česká golfová federace

Aktuality

ME družstev: Česko-islandský souboj dorostenci zvládli, muži padli

ME družstev: Česko-islandský souboj dorostenci zvládli, muži padli

Petr Halaburda, Čtvrtek 11. července 2019

Pouze z poloviny skončily úspěchem česko-islandské souboje na úvod play-off mistrovství Evropy družstev. Chlapecký tým vyhrál 4:1 a bude hrát o pořadí na 9.-12. místě, muže po porážce (1:4) čekají záchranářské boje o udržení v nejvyšší evropské divizi.

ME muži, Švédsko

Zpočátku se duel proti Islandu vyvíjel velmi dobře a zdálo se, že české golfisty budou v dalších dnech čekat souboje o historicky nejlepší umístění. Jenže otočil se průběh čtyřhry (prohra na 19. jamce) i dalších zápasů, a tak svůj souboj vyhrál nakonec pouze Jiří Zuska (2&1). Na druhé devítce sice ještě zabojoval Šimon Zach, který prohrával už o pět jamek a stáhnul skóre na rozdíl jediné, ale ani on už zápas nedokázal otočit a prohrál 2&1.

Prohra 1:4 odsoudila český tým do spodního pavouku družstev, které budou bojovat o pořadí na 13.-16. místě, přičemž účast v elitní evropské divizi si zachová pouze nejlepší z této čtveřice.  V pátek proto musí Češi proti Nizozemsku zvítězit, v druhém duelu ohrožených se střetnou Slovinsko s Finskem.

„Utkání proti Islandu se až na dvouhru Šimona Zacha vyvíjelo poměrně příznivě. Čtyřhra Petr Janík, Kryštof Strýček se po šesti jamkách ujala vedení o tři a předváděla solidní hru. Jiří Zuska proti nejlepšímu hráči soupeře nic neztrácel, ba naopak. Brzy se ujal těsného vedení a nakonec jako jediný český hráč slavil vítězství na 17. jamce. Vyrovnaný zápas hrál Matyáš Zapletal a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se dostane nad svého soupeře. Od šesté do deváté jamky si Jakub Bareš připsal čtyři vyhrané jamky v řadě a vymazal ztrátu dvou jamek z úvodu,“ popsal radostnější část dne kapitán Luboš Klikar.

Jediný, kdo se od začátku trápil, byl Šimon Zach. „Po pěti jamkách prohrával o pět, což se tomuto hráči možná nikdy v životě nestalo. Zatímco Šimon však začal svou ztrátu postupně umazávat, ostatní hráči s výjimkou Jiřího Zusky naopak ze svého náskoku začali ztrácet. Čtyřhra, která měla na účet týmu připsat bod, prohrála na 19. jamce. Před posledními dvěma jamkami o dvě prohrávali Matyáš, Jakub i Šimon. Takovýto tlak se prostě už nedal ustát. Islanďané nám uštědřili stejně jako vloni v Berlíně porážku 4:1,“ uzavřel popis dnešní prohry Klikar.

Výsledky

ME chlapci do 18 let, Francie

Už v druhém kole kvalifikace na rány se český tým zvednul a dnes proti Islandu stoupající sebevědomí jen potvrdil. Ve většině duelů měli od počátku navrch, nejpřesvědčivěji své soky zdolali Filip Jakubčík (6&5) a Václav Tichý (5&4), svůj souboj prohrál pouze Filip Ráža (2&1).

Po výhře 4:1 čekají český dorostenecký tým boje ve skupině o 9.-12. místo. V pátek je čeká utkání proti Portugalsku, na vítěze pak na závěr v sobotu možnost vybojovat konečné deváté místo.

"Dnes jsem o výsledek neměl obavu ani na chvíli. Kluci podali naprosto soustředěný výkon, ani na okamžik nedali soupeři možnost zápas zdramatizovat, dobře si byli vědomi, že Islanďané dokážou být houževnatí do posledního puttu. Trochu se trápí Filip Ráža, ale jeho chvíle ještě přijdou v dalších zápasech," je přesvědčen kapitán týmu Svatopluk Býma.

A podobný odpovědný přístup si od týmu slibuje také proti Portugalcům. "Ti sice nejsou extra dlouzí, mají tu i fyzicky menší hráče. Ale o to více dominují v krátké hře, bude se rozhodovat hlavně na greenu," předpovídá Býma.

Výsledky

Datum: Čtvrtek 11. července 2019
Všechny články autora

Související články

ME družstev: Muži i dorostenci si postup do osmičky ...
ME družstev: Muži i dorostenci si postup do osmičky ...

09.07.2019 | Pořádně tvrdý boj čeká ve středečním druhém kole české týmy mužů i chlapců, pokud se chtějí na svých evropských šampionátech probít do elitní skupiny pro osm nejlepších. Muži jsou po prvním kole vzdáleni TOP 8 devět ran, dorostenci ztrácejí ještě o ránu více.

Mistrovství Evropy družstev startuje, na startu ...
Mistrovství Evropy družstev startuje, na startu ...

08.07.2019 | Čtyři týmy, 12 hráčů a 12 hráček. Českým týmům už zbývá jen několik hodin do startu mistrovství Evropy, které začínají v úterý na čtyřech hřištích v různých resortech. Všechny celky mají za cíl postup do elitní skupiny pro osm nejlepších; pro muže i ženy by to bylo historické umístění.

Jiří Zuska obsadil na ME skvělé 6. místo!
Jiří Zuska obsadil na ME skvělé 6. místo!

29.06.2019 | Český golfista Jiří Zuska výborně zvládl závěrečné čtvrté kolo mistrovství Evropy jednotlivců a z Rakouska veze dělené šesté místo. Přiblížil se tak úspěchu svého týmového univerzitního spoluhráče Šimona Zacha, který získal před třemi lety bronz.

ME muži, 2. kolo: Skvělý finiš přiblížil Zuskovi ...
ME muži, 2. kolo: Skvělý finiš přiblížil Zuskovi ...

27.06.2019 | Skvělý závěr převedl v druhém kole ME jednotlivců v Rakousku český golfista Jiří Zuska a dělí 32. místo. Jeho reprezentačním kolegům se příliš nedařilo – Šimon Zach i Petr Hrubý zaostávají za nynější hranicí cutu...

ME mužů, 1. kolo: Češi ztráceli v závěru, nejlépe ...
ME mužů, 1. kolo: Češi ztráceli v závěru, nejlépe ...

26.06.2019 | Závěrečné jamky výrazně pokazily dojem z výsledků českých golfistů na mistrovství Evropy v Rakousku. Nejlépe si vede po úvodním kole Jiří Zuska (71), boj o cut čeká v následujících dvou kolech jeho krajany Šimona Zacha (77) a Petra Hrubého (78).

Startuje ME mužů, hrát budou také tři Češi
Startuje ME mužů, hrát budou také tři Češi

25.06.2019 | Sedmnáct z nejlepších 50 hráčů světového žebříčku i Češi Jiří Zuska, Šimon Zach a Petr Hrubý budou na startu mistrovství Evropy jednotlivců, které startuje ve středu v Rakousku. Ve hře budou medaile a šampión navíc získá možnost startovat příští měsíc na The Open Championship.

Zach po druhém univerzitním vítězství: Máme skvělé ...
Zach po druhém univerzitním vítězství: Máme skvělé ...

15.10.2018 | Český golfista Šimon Zach vyhrál svůj druhý univerzitní turnaj. S výsledkem -15 triumfoval v Bank of Tennessee Intercollegiate, kde o jednu ránu předčil nejbližšího soupeře. Český golfista je přesvědčen, že poslední vítězství je mimo jiné i vyústěním skvělých tréninkových podmínek v Lousville.

Nominace na červencová ME družstev
Nominace na červencová ME družstev

24.06.2018 | Čtyři evropské šampionáty čekají na česká reprezentační družstva v jednotném termínu od 10. do 14. července. Již nyní je ale známo složení týmů, které budou hájit barvy na šampionátech mužů, žen, dorostenek a dorostenců.

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge