Česká golfová federace

Aktuality

III. RB CGAT, 3. kolo: Vítězství slaví Gabriela Roberta Vítů a David Mlýnek

III. RB CGAT, 3. kolo: Vítězství slaví Gabriela Roberta Vítů a David Mlýnek

Petr Halaburda, Pátek 5. července 2019

Vítězství v třetím turnaji série Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour pro nejlepší české amatéry získali na hřišti v Hluboké nad Vltavou Gabriela Roberta Vítů a David Mlýnek, oba se shodným celkovým skóre -4.

Gabriela Roberta Vítů se představila ve výborném rozpoložení před blížícím se mistrovství Evropy týmů. Na domácí půdě potvrdila roli jedné ze dvou největších favoritek a s celkovým skóre -4 (71, 68, 73) vyhrála, i když nechybělo mnoho a mohla jít do rozehrávky s Natálií Saint Germain (72, 70, 71), která měl skvělý finiš. Jenže v předposledním flightu hrající Saint Germain na poslední 18. jamce zahrála bogey, zatímco Vítu stačil par. Na bronzové příčce skončila Hana Ryšková (73, 67, 75).

„Hřiště bylo v perfektnímu stavu a samozřejmě mi pomohla i znalost toho, jak si poradit se zdejšími stromy... Ale asi nejdůležitější pro moji hru byl přípravný reprezentační kemp před turnajem, kde jsme pilovali mimo jiné krátkou hru,“ svěřila se vítězka.

Šestnáctiletý mužský vítěz David Mlýnek (71, 68, 73) stejně jako vítězka dámské kategorie vstoupil do posledního kola v roli lídra a vítězství uhájil, i když se dnes poprvé nedostal pod par hřiště.

Ani jeho pronásledovatelé na něj už ale nezatlačili – druhé místo především díky skvělému druhému kolu může slavit Ondřej Melichar (74, 67, 74), bronz bere další zkušený golfista David Benák (72, 71, 73).

Stejně jako v předchozích turnajích série také v Hluboké nad Vltavou česká golfová amatérská špička prostřednictvím titulárního sponzora Raiffeisenbank v rámci charitativního projektu Dobrá rána pomáhá získávají finanční prostředky pro Nadaci Dobrý anděl a Nadaci Hanuše Goldescheidera pro český golf. Pomohl každý, kdo skóroval – během tří dnů padlo na jihočeském hřišti 12 eaglů a 618 birdie.

Nejlepšími donátory turnaje byli vyhlášeni Ondřej Melichar (třináct birdie + jeden eagle) a Dominika Burdová (10+1). 

Konečné výsledky

Datum: Pátek 5. července 2019
Všechny články autora

Související články

Započítávané období pro domácí žebříčky
Započítávané období pro domácí žebříčky

03.06.2020 | V důsledku epidemie COVID-19 došlo jak v tuzemsku, tak i jinde ve světě ke zrušení či přesunutí celé řady turnajů. S ohledem na sezónnost sportu se to našich soutěží nakonec dotklo v menší míře, ale třeba zámořští studenti přišli skoro o celou jarní část univerzitních soutěží.

Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...
Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...

15.05.2020 | Od 25. května bude povoleno uspořádat sportovní akce do 300 účastníků, rozjedou se proto i soutěžní akce ČGF. Do kalendáře se navíc vracejí dvě původně zrušené akce: 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour (Beřovice) a 1. Národní Golfová Tour Mládeže (Poděbrady).

Jak dále na turnaje?
Jak dále na turnaje?

30.04.2020 | Aktuální informace týkající se pořádání turnajů a akcí budeme publikovat nejpozději v pondělí 4. května. V současné době je pořádání turnajů zakázáno, program Kalendáře ČGF byl na základě vládních opatření upraven naposledy 15. dubna.

V Beřovicích se nehraje, start Raiffeisenbank ...
V Beřovicích se nehraje, start Raiffeisenbank ...

24.04.2020 | Česká golfová amatérská špička se dnes měla sejít v Beřovicích, kde měla prvním kolem úvodního turnaje odstartovat letošní nejvyšší série Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Pandemická situace nejlepší domácí amatérské hráče sice o dubnovou premiéru připravila, ale nevzala chuť do zbytku sezóny.

Výkonnostní amatéři v pilné přípravě (5.)
Výkonnostní amatéři v pilné přípravě (5.)

23.04.2020 | V pátek měla během 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour odstartovat tuzemská sezóna, ale soutěžní golf si ještě musí počkat. Přední čeští amatéři přesto pokračují v pilné přípravě, aby byli připraveni, až padne zelená i pro turnajové akce.

Květnový program Kalendáře ČGF: odklady i zrušené ...
Květnový program Kalendáře ČGF: odklady i zrušené ...

15.04.2020 | Technický úsek STK České golfové federace na svém dnešním jednání rozhodl o osudu květnových akcí z kalendáře ČGF. Odloženo na pozdější termín bylo například Mezinárodní MČR na jamky, zrušen byl mimo jiné turnaj 2. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour.

Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen
Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen

01.04.2020 | Všechny akce pořádané Českou golfovou federací až do konce dubna 2020 byly zrušeny bez náhrady. O změnách v kalendáři, způsobených pandemií koronaviru a následným vládním opatřením, informoval generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

V neděli budeme znát nejlepší české golfisty, ...
V neděli budeme znát nejlepší české golfisty, ...

13.12.2019 | Čtyřiadvacátý ročník Večera českého golfu se uskuteční v neděli 15. prosince poprvé ve Slovanském domě v Praze. Na něm se dozvíme jména nejlepších českých golfistů, ceny převezmou vítězové domácích sérií. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP