Česká golfová federace

Aktuality

III. RB CGAT, 3. kolo: Vítězství slaví Gabriela Roberta Vítů a David Mlýnek

III. RB CGAT, 3. kolo: Vítězství slaví Gabriela Roberta Vítů a David Mlýnek

Petr Halaburda, Pátek 5. července 2019

Vítězství v třetím turnaji série Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour pro nejlepší české amatéry získali na hřišti v Hluboké nad Vltavou Gabriela Roberta Vítů a David Mlýnek, oba se shodným celkovým skóre -4.

Gabriela Roberta Vítů se představila ve výborném rozpoložení před blížícím se mistrovství Evropy týmů. Na domácí půdě potvrdila roli jedné ze dvou největších favoritek a s celkovým skóre -4 (71, 68, 73) vyhrála, i když nechybělo mnoho a mohla jít do rozehrávky s Natálií Saint Germain (72, 70, 71), která měl skvělý finiš. Jenže v předposledním flightu hrající Saint Germain na poslední 18. jamce zahrála bogey, zatímco Vítu stačil par. Na bronzové příčce skončila Hana Ryšková (73, 67, 75).

„Hřiště bylo v perfektnímu stavu a samozřejmě mi pomohla i znalost toho, jak si poradit se zdejšími stromy... Ale asi nejdůležitější pro moji hru byl přípravný reprezentační kemp před turnajem, kde jsme pilovali mimo jiné krátkou hru,“ svěřila se vítězka.

Šestnáctiletý mužský vítěz David Mlýnek (71, 68, 73) stejně jako vítězka dámské kategorie vstoupil do posledního kola v roli lídra a vítězství uhájil, i když se dnes poprvé nedostal pod par hřiště.

Ani jeho pronásledovatelé na něj už ale nezatlačili – druhé místo především díky skvělému druhému kolu může slavit Ondřej Melichar (74, 67, 74), bronz bere další zkušený golfista David Benák (72, 71, 73).

Stejně jako v předchozích turnajích série také v Hluboké nad Vltavou česká golfová amatérská špička prostřednictvím titulárního sponzora Raiffeisenbank v rámci charitativního projektu Dobrá rána pomáhá získávají finanční prostředky pro Nadaci Dobrý anděl a Nadaci Hanuše Goldescheidera pro český golf. Pomohl každý, kdo skóroval – během tří dnů padlo na jihočeském hřišti 12 eaglů a 618 birdie.

Nejlepšími donátory turnaje byli vyhlášeni Ondřej Melichar (třináct birdie + jeden eagle) a Dominika Burdová (10+1). 

Konečné výsledky

Datum: Pátek 5. července 2019
Všechny články autora

Související články

President Masters Invitational vyhráli Zapletal ...
President Masters Invitational vyhráli Zapletal ...

29.09.2019 | Závěrečný turnaj domácí sezóny výkonnostních hráčů AUTOCONT President Masters Invitational vyhráli na Zbraslavi Matyáš Zapletal a Nátálie Saint Germain, která titul vybojovala až na třetí jamce play-off s Patricii Mackovou.

Zvrat na President Masters Invitational: Do čela ...
Zvrat na President Masters Invitational: Do čela ...

28.09.2019 | Na AUTOCONT President Masters Invitational v Prague City Golf se dá očekávat dramatické nedělní finále. Poslední soutěž výkonnostního golfu v sezóně má po dnešku nové lídry, ale Matyáš Zapletal ani Natálie Saint Germain nejdou do posledního kola s velkým náskokem.

Ostrý start na Zbraslavi: Strýček odskočil soupeřům
Ostrý start na Zbraslavi: Strýček odskočil soupeřům

27.09.2019 | Sedm ran pod par zahrál Kryštof Strýček na úvod AUTOCONT President Masters Invitational na Zbraslavi a vypracoval si výrazný náskok před svými soupeři. V dámské kategorii odstartovala třídenní závěrečný turnaj domácí výkonnostní sezóny nejlépe Tereza Chlostová.

President Masters Invitational stáhne oponu za ...
President Masters Invitational stáhne oponu za ...

26.09.2019 | Golfová sezóna na tuzemských hřištích ani zdaleka nekončí, ale domácích soutěže výkonnostních golfistů o víkendu budou symbolicky uzavřeny třídenním turnajem AUTOCONT President Masters Invitational na pražské Zbraslavi.

President Masters Invitational: Přihlášky otevřeny
President Masters Invitational: Přihlášky otevřeny

10.09.2019 | Nedělním finálovým kolem na Kunětické Hoře byla uzavřena letošní sezóna Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Dnes bylo otevřeno přihlášení na turnaj President Masters Invitational – vyvrcholení letošní turnajové sezóny se uskuteční od 27. až 29. září v Prague City Golf.

4. RB CGAT: Zapletal dosprintoval pro jasnou výhru, ...
4. RB CGAT: Zapletal dosprintoval pro jasnou výhru, ...

08.09.2019 | Vítězství ve 4. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour získali na Kunětické Hoře v obou kategoriích lídři po sobotě: Matyáš Zapletal dalším skvělým výkonem (66) utekl svým soupeřům, Lucie Harcubová těsnou výhru zachraňovala na osmnáctce. Z vítězství v sérii se radují Gabriela R.

4. RB CGAT, Kunětická Hora: Matyáš Zapletal hrál ...
4. RB CGAT, Kunětická Hora: Matyáš Zapletal hrál ...

07.09.2019 | V posledním turnaji Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour na Kunětické Hoře jsou v čele Lucie Harcubová (-3) s náskokem šesti ran a Matyáš Zapletal (-8), který se dostal na vrchol leaderboardu po dnešním výsledku 65, přesto má náskok pouhé rány před Filipem Jakubčíkem.

RB CGAT, 1. kolo: Na Kunětické Hoře se výrazně ...
RB CGAT, 1. kolo: Na Kunětické Hoře se výrazně ...

06.09.2019 | Šest výsledků pod parem hřiště a také mnoho vylepšených handicapů. Účastníci 4. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se na úvod zhurta pustili do hřiště na Kunětické Hoře, které letos prošlo novým znormováním. V obou kategoriích je před druhým kolem cut na hranici 79 ran (+7).

Reklama
Banner