Česká golfová federace

Aktuality

Pro Golf Tour na Kaskádě: Na startu bude 31 českých hráčů

Pro Golf Tour na Kaskádě: Na startu bude 31 českých hráčů

Petr Halaburda, Pondělí 17. června 2019

Patnáct profesionálů a šestnáct amatérů. Takové bude složení české hráčské skupiny na turnaji Pro Golf Tour s názvem Czech Classic by Czech Golf Federation. Hrát se bude od úterý do čtvrtka v Golf Resortu Kaskáda.

ČGF se před dvěma lety rozhodla pomáhat novou aktivitou mladým golfistům a golfistkám při jejich přechodu k profesionálnímu golfu. Poprvé se v její promotérské aktivitě uskutečnil turnaj druhé nejvyšší evropské profesionální série LET Access Series, tentokrát premiérově pořádá turnaj Pro Golf Tour, což je třetí nejvyšší evropská profesionální série, která se pod různými názvy hraje od roku 1997 a svoji kariéru na ní zahájil například Němec Martin Kaymer.

Na Kaskádě bude hrát 151 hráčů, pětina domácích. Na startu bude s výjimkou Filipa Mrůzka a Daniela Suchana, kteří startují na turnaji Challenge Tour, kompletní česká špička.

Karty využila ČGF především pro start talentovaných mladých amatérů, start si po splnění různých dalších podmínek zajistilo dalších šestnáct hráčů počínaje vítězem jednoho z loňských turnajů Ondřejem Lieserem až po Jana Cafourka, který vyhrál jeden z letošních turnajů na Haugschlagu (na fotografii) a aktuálně je na desátém místě sezónního žebříčku, pouhých pět míst od vytoužené páté příčky, která otvírá dveře ke stálé kartě na Challenge Tour.

Čeští hráči na Czech Classic 2019

Profesionálové: Ondřej Lieser, Jan Cafourek, Lukáš Tintěra, Roman Šebrle, Jiří Štryncl, Michal Pospíšil, Aleš Kořínek, Stanislav Matuš, Štěpán Daněk, Marek Siakala, Vladimír Velenský, Ladislav Ťupa, Tomáš Beck, Tadeáš Sedláček, Adam Studený.

Amatéři: Filip Ráža, David Benák, Kryštof Strýček, Šimon Zach, Václav Tichý, Matyáš Zapletal, Petr Hrubý, Filip Jakubčík, Jakub Bareš, Hynek Groh, Vojtěch Pavelka, Ondřej Lisý, Adam Balatka, Ondřej Melichar, Vítek Novák a Petr Janík.

Startovní listina

Datum: Pondělí 17. června 2019
Všechny články autora

Související články

Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...
Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...

09.10.2019 | Čtyři čeští hráči se objeví na startu turnaje Stone Irish Challenge, který bude posledním turnajem European Challenge Tour pro široké startovní pole. Tři zbývající soutěže v sezóně už budou mít omezený počet startujících.

Ondřej Lieser vybojoval kartu pro Challenge Tour ...
Ondřej Lieser vybojoval kartu pro Challenge Tour ...

02.10.2019 | Druhé místo a zisk karty pro Challenge Tour pro Ondřeje Liesera, bronz pro Jana Cafourka a také šestá příčka pro Aleše Kořínka. Velmi úspěšný byl pro české barvy finálový turnaj Pro Golf Tour v německém Altendorfu.

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné
České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

21.09.2019 | Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák.
Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák.

20.06.2019 | Dramatický průběh měl turnaj Czech Classic by Czech Golf Federation, který skončil na Kaskádě. Po zrušení třetího kola se vítězem po 36 odehraných jamkách stal amatér Vítek Novák. Dělené druhé místo patří amatéru Petrovi Hrubému, cutem prošlo celkem šestnáct Čechů, z toho devět amatérů.

Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...
Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...

19.06.2019 | Časně ráno ve čtvrtek v 6:30 hod se bude dohrávat druhé kolo profesionálního Czech Classic by Czech Golf Federation na Kaskádě. Z Čechů, kteří již dohráli, si vede nejlépe amatér Petr Hrubý (Even par) a je na tom dokonce nejlépe ze všech hráčů, kteří čekají na start třetího kola.

Czech Classic, 1. kolo: Hřiště hráče potrápilo, ...
Czech Classic, 1. kolo: Hřiště hráče potrápilo, ...

18.06.2019 | Český amatér Vítek Novák je v čele turnaje Czech Classic by Czech Golf Federation z profesionální série Pro Golf Tour, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda. Hráčské pole tvrdě bojovalo s náročným hřištěm, pod par se dostali pouze dva hráči.

Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...
Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...

12.06.2019 | Počínaje čtvrtkem pokračují profesionální turnaje na okruzích LPGA Tour, Symetra Tour, LET Access Series a Challenge Tour. Na ženských soutěžích si zahraje pět Češek, v pokračování Challenge Tour nastoupí Jan Cafourek a Stanislav Matuš.

Prague Golf Challenge, 2.
Prague Golf Challenge, 2.

10.05.2019 | Pouze Stanislav Matuš prošel jako jediný z českých hráčů do finálových víkendových kol Prague Golf Challenge na pražské Zbraslavi. Další Češi neprožili ve větrném počasí radostný den a končí.

Reklama
Banner