Česká golfová federace

Aktuality

Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních turnajích v USA a Evropě

Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních turnajích v USA a Evropě

Klára Kuchařová, Středa 12. června 2019

Počínaje čtvrtkem pokračují profesionální turnaje na okruzích LPGA Tour, Symetra Tour, LET Access Series a Challenge Tour. Na ženských soutěžích si zahraje pět Češek, v pokračování Challenge Tour nastoupí Jan Cafourek a Stanislav Matuš.

Ve čtvrtek ráno se na start postaví hned pět Čechů a Češek. Francie hostí turnaj Pas de Calais Golf Open z okruhu European Challenge Tour. Z českých hráčů se představí Jan Cafourek a Stanislav Matuš, který se minulé pondělí stal profesionálním mistrem ČR ve hře na rány. Pro oba hráče to bude první červnový zahraniční start.

Na turnaji Skafto Open ve Švédsku startuje Kateřina Vlašínová, která se pokusí navázat na dvě umístění v TOP 10 v předchozích turnajích ze série LETAS. Druhou českou hráčkou bude amatérka Hana Ryšková, která minulý týden ve Finsku cutem neprošla.

Klára Spilková se z New Jersey přesunula do Michiganu na turnaj Meijer LPGA Classic. Pokoušet se bude znovu o cut, kterým letos prošla třikrát z devíti startů. Třeba jí k tomu pomůže i změna v týmu, kterou je nový caddy; Martina Konečného nahradil Američan William St. Onge.

Ve Spojených státech budou startovat také Karolína Vlčková a Šideri Váňová na podniku ze série Symetra Tour, The Forsyth Classic. V Illinois se bude Váňová snažit o navázání na úspěch z minulého týdne, kdy obsadila dělené 26. místo. Vlčková bude bojovat o prolomení série bez postupu do finálového kola. Tříkolový turnaj začíná v pátek.

 

LEADERBOARD

Challenge Tour

LETAS

LPGA

Symetra

 

Datum: Středa 12. června 2019
Všechny články autora

Související články

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...
Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...

24.04.2019 | Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

České profesionálky pokračují na třech turnajích ...
České profesionálky pokračují na třech turnajích ...

22.05.2019 | Tři akce ženských profesionálních sérií startují ve čtvrtek a na všech budou k vidění jména českých profesionálek. Klára Spilková se představí na LPGA ve Virginii, Karolína Vlčková na Symetra Tour v Alabamě a Kateřina Vlašínová se Šideri Váňovou na spojeném turnaji LET a LETAS ve Francii.

Turnaje LPGA a Symetra Tour: V akci budou Spilková, ...
Turnaje LPGA a Symetra Tour: V akci budou Spilková, ...

28.03.2019 | Tři české golfistky čeká v následujících dnech vystoupení na profesionálních soutěžích v USA. Klára Spilková již dnes odstartuje do prvního kola čtyřkolového turnaje LPGA, od pátku do neděle se uskuteční akce Symetra Tour za účasti Karolíny Vlčkové a Šideri Váňové.

Druhý den kvalifikace LPGA: Češky si pohoršily
Druhý den kvalifikace LPGA: Češky si pohoršily

17.10.2018 | Druhý den kvalifikační školy LPGA ve Venice na Floridě nepřinesl českým barvám žádnou radost. Pohoršily si Klára Spilková i Šideri Váňová (obě 74) a především Karolína Vlčková (79).

Klára Spilková neprošla na LPGA cutem o jednu ránu
Klára Spilková neprošla na LPGA cutem o jednu ránu

15.06.2019 | Na dalším skvěle obsazeném turnaji ze série LPGA Tour neprošla nejlepší česká hráčka cutem. V prvním kole zahrála 71 ran (-1) a ve druhém zapisovala 73 úderů (+1). S celkovým skóre Even par ztratila na cut jedinou ránu. ...

Klára Spilková je po prvním kole v Michiganu nad ...
Klára Spilková je po prvním kole v Michiganu nad ...

14.06.2019 | Další turnaj ze série LPGA Tour se hraje v Michiganu na hřišti Blythefield Country Club. Start prvního kola byl kvůli silným dešťům posunut o sedm hodin, Spilková ale stihla dohrát ještě před soumrakem. S výsledkem 71 (-1) si drží dělené 67. místo, těsně nad hranicí cutu.

Spilková mění před dalšími turnaji caddyho
Spilková mění před dalšími turnaji caddyho

11.06.2019 | Klopýtnutí v druhém kole turnaje Shoprite LPGA Classic v New Jersey má za sebou Klára Spilková, ale už vyhlíží k dalším akcím, kde by sobotní neúspěch napravila. V nich už po jejím boku bude nový caddy – Martina Konečného nahradí Američan Wiliam St. Onge.

Pět českých hráček na profesionálních sériích
Pět českých hráček na profesionálních sériích

05.06.2019 | Ženské profesionální série pokračují i tento týden a na evropských a světových okruzích uvidíme několik Češek. V Evropě startují na okruhu LETAS Kateřina Vlašínová s amatérkou Hanou Ryškovou. V Americe na Symetra Tour Karolína Vlčková se Šideri Váňovou a na LPGA Klára Spilková.

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky