Česká golfová federace

Aktuality

Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních turnajích v USA a Evropě

Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních turnajích v USA a Evropě

Klára Kuchařová, Středa 12. června 2019

Počínaje čtvrtkem pokračují profesionální turnaje na okruzích LPGA Tour, Symetra Tour, LET Access Series a Challenge Tour. Na ženských soutěžích si zahraje pět Češek, v pokračování Challenge Tour nastoupí Jan Cafourek a Stanislav Matuš.

Ve čtvrtek ráno se na start postaví hned pět Čechů a Češek. Francie hostí turnaj Pas de Calais Golf Open z okruhu European Challenge Tour. Z českých hráčů se představí Jan Cafourek a Stanislav Matuš, který se minulé pondělí stal profesionálním mistrem ČR ve hře na rány. Pro oba hráče to bude první červnový zahraniční start.

Na turnaji Skafto Open ve Švédsku startuje Kateřina Vlašínová, která se pokusí navázat na dvě umístění v TOP 10 v předchozích turnajích ze série LETAS. Druhou českou hráčkou bude amatérka Hana Ryšková, která minulý týden ve Finsku cutem neprošla.

Klára Spilková se z New Jersey přesunula do Michiganu na turnaj Meijer LPGA Classic. Pokoušet se bude znovu o cut, kterým letos prošla třikrát z devíti startů. Třeba jí k tomu pomůže i změna v týmu, kterou je nový caddy; Martina Konečného nahradil Američan William St. Onge.

Ve Spojených státech budou startovat také Karolína Vlčková a Šideri Váňová na podniku ze série Symetra Tour, The Forsyth Classic. V Illinois se bude Váňová snažit o navázání na úspěch z minulého týdne, kdy obsadila dělené 26. místo. Vlčková bude bojovat o prolomení série bez postupu do finálového kola. Tříkolový turnaj začíná v pátek.

 

LEADERBOARD

Challenge Tour

LETAS

LPGA

Symetra

 

Datum: Středa 12. června 2019
Všechny články autora

Související články

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...
Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...

24.04.2019 | Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Světové žebříčky: České jedničky se nemění
Světové žebříčky: České jedničky se nemění

24.06.2019 | Sezóna je v plném proudu a ve světových žebříčcích dochází pod českou vlajkou ke změnám. Vzhůru míří především amatéři Novák a Melecká po skvělých výsledcích na profesionálních turnajích. Ta nejlepší jména zůstávají stejná, profesionálům stále vládnou Spilková a Lieser, amatérům Kousková a Zuska.

Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák.
Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák.

20.06.2019 | Dramatický průběh měl turnaj Czech Classic by Czech Golf Federation, který skončil na Kaskádě. Po zrušení třetího kola se vítězem po 36 odehraných jamkách stal amatér Vítek Novák. Dělené druhé místo patří amatéru Petrovi Hrubému, cutem prošlo celkem šestnáct Čechů, z toho devět amatérů.

Klára Spilková startuje na dámském PGA Championship
Klára Spilková startuje na dámském PGA Championship

19.06.2019 | První letošní dámský major s účastí Kláry Spilkové, dva hráči na Challenge Tour a po dvou hráčkách na turnajích LETAS i Symetra Tour. Ke dvaatřiceti hráčům hrajícím na Kaskádě se přidá v závěru týdne dalších sedm českých golfistů a golfistek hrajících na dalších profesionálních turnajích.

Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...
Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...

19.06.2019 | Časně ráno ve čtvrtek v 6:30 hod se bude dohrávat druhé kolo profesionálního Czech Classic by Czech Golf Federation na Kaskádě. Z Čechů, kteří již dohráli, si vede nejlépe amatér Petr Hrubý (Even par) a je na tom dokonce nejlépe ze všech hráčů, kteří čekají na start třetího kola.

Czech Classic, 1. kolo: Hřiště hráče potrápilo, ...
Czech Classic, 1. kolo: Hřiště hráče potrápilo, ...

18.06.2019 | Český amatér Vítek Novák je v čele turnaje Czech Classic by Czech Golf Federation z profesionální série Pro Golf Tour, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda. Hráčské pole tvrdě bojovalo s náročným hřištěm, pod par se dostali pouze dva hráči.

Pro Golf Tour na Kaskádě: Na startu bude 31 českých ...
Pro Golf Tour na Kaskádě: Na startu bude 31 českých ...

17.06.2019 | Patnáct profesionálů a šestnáct amatérů. Takové bude složení české hráčské skupiny na turnaji Pro Golf Tour s názvem Czech Classic by Czech Golf Federation. Hrát se bude od úterý do čtvrtka v Golf Resortu Kaskáda. ...

Reklama
Banner
X D+D Real Czech Masters D+D Real Czech Masters