Česká golfová federace

Aktuality

Czech Pro-Am Teaching Tour chystá šampionát

Czech Pro-Am Teaching Tour chystá šampionát

Petr Halaburda, Středa 15. května 2019

Mistrovství Czech Pro-Am Teaching Tour se uskuteční 20. a 21. května tradičně v Berouně. Dvoudenní turnaj stejně jako celá série zažívají rostoucí prestiž, letos se hraje již 8. ročník. Na startu šampionátu se očekává 90 účastníků z řad učících profesionálů, kategorie apprentice a amatérů.

Osmiletá historie série, za kterou stojí čeští profesionálové Jan Juhaniak a Jiří Moučka, už svědčí o pořádné tradici, která si získala svůj okruh zájemců z řad profesionálů i amatérů, kteří je doprovází. „Tour i samotné mistrovství si vybudovaly postupem času pozici, kterou jsme zpočátku vlastně ani nečekali,“ přiznal Moučka při dnešním setkání s médii v Golf Clubu Praha.

Učící profesionálové si rychle zvykli na novou sérii, která letos chystá sedm zastavení na šesti hřištích. „Formát pondělních vesměs jednodenních turnajů mi maximálně vyhovuje z několika důvodů včetně časového. Přitom na dobré umístění jsou potřeba stále lepší výsledky,“ připomněl pravidelný účastník Petr Štrougal, proč rád přešel z vícedenních profesionálních turnajů.

„Jsme rádi, že sportovní kvalita stále stoupá a že tour je v posledních letech také platformou pro výkonností posun hráčů v kategorii apprentice,“ připomněl Jan Juhaniak, že důležitá je pro organizátory spolupráce s českou PGA.

Patronem tour zůstává bývalý tenista Ivan Lendl, k němuž letos přibyla další tenisová síla a také další golfový nadšenec Radek Štěpánek.

Šampionát má opět charitativní podtext. Po druhém, finálovém kole se uskuteční mezi hráči v berounské klubovně tombola. Výtěžek půjde na pomoc vážně nemocné Viktorky Mužíkové, na jejíž léčbu přispívá tour už několik let.

Kromě již tradičního podepsaného dresu brankáře Petra Čecha, zprostředkovaného marketingovým partnerem tour, společností Sport Invest, půjde tentokrát v losování také o tenisové tričko Radka Štěpánka s podpisem.

Jedním z hlavních partnerů zůstává společnost NoH20, držitel patentované technologie mytí aut bez vody, novými partnery jsou Kjus a SEAT.

Přihlášení na MČR do Berouna

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Středa 15. května 2019
Všechny články autora

Související články

Vstup do turnaje se Spilkové nevydařil
Vstup do turnaje se Spilkové nevydařil

24.05.2019 | Klára Spilková zaznamenala nevydařené první kolo na turnaji ze série LPGA Tour ve Virginii. V úvodu turnaje hrála 75 ran (+4) a na děleném 122. místě ztrácí čtyři rány na předpokládanou hranici cutu. ...

Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...
Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...

23.05.2019 | Čtyři čeští hráči mají slibně nakročeno do víkendových kol na turnaji D+D Real Czech Challenge, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda u Brna. Nejlépe si vedli Filip Mrůzek a Petr Gál, kteří po výsledku -1 (70) dělí 23. místo. Nad hranicí cutu jsou i Stanislav Matuš a Daniel Suchan (71).

České profesionálky pokračují na třech turnajích ...
České profesionálky pokračují na třech turnajích ...

22.05.2019 | Tři akce ženských profesionálních sérií startují ve čtvrtek a na všech budou k vidění jména českých profesionálek. Klára Spilková se představí na LPGA ve Virginii, Karolína Vlčková na Symetra Tour v Alabamě a Kateřina Vlašínová se Šideri Váňovou na spojeném turnaji LET a LETAS ve Francii.

Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...
Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...

22.05.2019 | Čtrnáct českých golfistů se představí na druhém turnaji v rámci European Challenge Tour, který se v krátké době ukáže v tuzemsku. Před dvěma týdny jako jediný prošel na Zbraslavi cutem Stanislav Matuš, tentokrát se o totéž společně s ním bude pokoušet dalších sedm profesionálů a šest amatérů.

Mistrem mezi učícími profesionály je Jiří Janda
Mistrem mezi učícími profesionály je Jiří Janda

21.05.2019 | Novým českým mistrem ve hře na rány mezi profesionálními trenéry se stal zkušený Jiří Janda. Jednapadesátiletý hráč dokázal vyhrát dvoudenní Mistrovství Czech Pro Am Teaching, které dnes skončilo v Berouně.

Váňová prošla cutem na LET, Vítů veze 45.
Váňová prošla cutem na LET, Vítů veze 45.

18.05.2019 | AKTUALIZOVÁNO: Složité podmínky provázely další turnaj LETAS hraný ve Švýcarsku s dvěma českými amatérkami, cutem prošla Gabriela Roberta Vítů (45. místo). Na Ladies Europen Tour prošla do finálových kol Šideri Váňová, konečné osmé místo veze Hana Ryšková z MM Slovinska.

O vítězství Pospíšila na úvod profisérie se rozhodov ...
O vítězství Pospíšila na úvod profisérie se rozhodov ...

17.05.2019 | O vítězství Michala Pospíšila v úvodním turnaji z domácí profesionální série Moneta Czech PGA Tour se rozhodovalo až na poslední 36. jamce dvoudenních bojů na hřišti Austerlitz Golf Resortu. Pospíšilův putt do birdie mu přinesl nejen první profesionální triumf, ale také šek na 50 tisíc korun.

Ženské profesionální série pokračují s českou účastí
Ženské profesionální série pokračují s českou účastí

14.05.2019 | Mužské série mají tento týden s výjimkou PGA Championship volno, ale ženské mimo LPGA pokračují a české hráčky chybět nebudou. Na Symetra Tour je přihlášena Karolína Vlčková, na LET vyráží Šideri Váňová, na LETAS budeme mít dvojí zastoupení, hrají se také šampionáty Německa a Slovinska.

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky