Česká golfová federace

Aktuality

Czech Pro-Am Teaching Tour chystá šampionát

Czech Pro-Am Teaching Tour chystá šampionát

Petr Halaburda, Středa 15. května 2019

Mistrovství Czech Pro-Am Teaching Tour se uskuteční 20. a 21. května tradičně v Berouně. Dvoudenní turnaj stejně jako celá série zažívají rostoucí prestiž, letos se hraje již 8. ročník. Na startu šampionátu se očekává 90 účastníků z řad učících profesionálů, kategorie apprentice a amatérů.

Osmiletá historie série, za kterou stojí čeští profesionálové Jan Juhaniak a Jiří Moučka, už svědčí o pořádné tradici, která si získala svůj okruh zájemců z řad profesionálů i amatérů, kteří je doprovází. „Tour i samotné mistrovství si vybudovaly postupem času pozici, kterou jsme zpočátku vlastně ani nečekali,“ přiznal Moučka při dnešním setkání s médii v Golf Clubu Praha.

Učící profesionálové si rychle zvykli na novou sérii, která letos chystá sedm zastavení na šesti hřištích. „Formát pondělních vesměs jednodenních turnajů mi maximálně vyhovuje z několika důvodů včetně časového. Přitom na dobré umístění jsou potřeba stále lepší výsledky,“ připomněl pravidelný účastník Petr Štrougal, proč rád přešel z vícedenních profesionálních turnajů.

„Jsme rádi, že sportovní kvalita stále stoupá a že tour je v posledních letech také platformou pro výkonností posun hráčů v kategorii apprentice,“ připomněl Jan Juhaniak, že důležitá je pro organizátory spolupráce s českou PGA.

Patronem tour zůstává bývalý tenista Ivan Lendl, k němuž letos přibyla další tenisová síla a také další golfový nadšenec Radek Štěpánek.

Šampionát má opět charitativní podtext. Po druhém, finálovém kole se uskuteční mezi hráči v berounské klubovně tombola. Výtěžek půjde na pomoc vážně nemocné Viktorky Mužíkové, na jejíž léčbu přispívá tour už několik let.

Kromě již tradičního podepsaného dresu brankáře Petra Čecha, zprostředkovaného marketingovým partnerem tour, společností Sport Invest, půjde tentokrát v losování také o tenisové tričko Radka Štěpánka s podpisem.

Jedním z hlavních partnerů zůstává společnost NoH20, držitel patentované technologie mytí aut bez vody, novými partnery jsou Kjus a SEAT.

Přihlášení na MČR do Berouna

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Středa 15. května 2019
Všechny články autora

Související články

Šampionát akademiků: Jakub Pokorný titul obhájil, ...
Šampionát akademiků: Jakub Pokorný titul obhájil, ...

12.09.2019 | Akademickými mistry ČR se stali v Golf Resortu Kaskáda Melánie Šmejkalová a profesionál Jakub Pokorný, který v posledním kole zapisoval 67 ran a obhájil loňské prvenství. V soutěži univerzit se stejně jako před rokem raduje tým Vysoké školy ekonomické.

Ondřej Lieser veze stříbro z Penati a ojedinělý ...
Ondřej Lieser veze stříbro z Penati a ojedinělý ...

10.09.2019 | Český profesionál Ondřej Lieser obsadil druhé místo na Slovak Championship Open. Možná ještě více než na druhé místo bude jednou vzpomínat, jak proháněl Roryho Sabbatiniho až do druhé jamky play-off, a že navíc v prvním kole zahrál albatross na zdejším 712 m dlouhém šestiparu.

O dalším vítězi Czech Pro-Am Teaching Tour rozhodla ...
O dalším vítězi Czech Pro-Am Teaching Tour rozhodla ...

10.09.2019 | Dodatečná devatenáctá jamka rozhodla o vítězi předposledního letošního turnaje Czech Pro-Am Teaching Tour, který se hrál v pondělí v Berouně. V rozstřelu na první dodatečné jamce zvítězil Petr Nič, který měl stejně jako nakonec druhý Radek Wagner skóre 72 ran.

Spilková se na skok vrací do Česka, a pak zpět ...
Spilková se na skok vrací do Česka, a pak zpět ...

03.09.2019 | Klára Spilková využije přestávky na okruhu LPGA Tour, kterou vyplní Solheim Cup, návštěvou vlasti. Během nedlouhého pobytu bude plnit sponzorské povinnosti. Do turnajového kolotoče se vrátí zpět na LPGA Indy Women in Tech Championship (26. – 29. září).

Slovak Open na Penati: Češi po boku Sabbatiniho
Slovak Open na Penati: Češi po boku Sabbatiniho

03.09.2019 | Řada českých golfistů na startovní listině po boku Roryho Sabbatiniho. Dvoukolový turnaj Slovak Champions Open v příštím týdnu (9.-10. září) na Penati bude zajímavým srovnáním 75. hráče světa hrajícího za Slovensko a nejlepších českých a slovenských profesionálů.

Matuš po skvělém závěru skončil v Belgii na 21.
Matuš po skvělém závěru skončil v Belgii na 21.

01.09.2019 | Dva výborně výsledky dosáhli čeští golfisté na soutěžích druhého sledu v Evropě i USA. Stanislav Matuš obsadil 21. místo na KPMG Trophy v rámci Challenge Tour, Šideri Váňová bere 26. příčku na turnaji Sioux Falls Greatlife Challenge na Symetra Tour.

Vzdělávací seminář PGAC ve znamení zkoušek
Vzdělávací seminář PGAC ve znamení zkoušek

30.08.2019 | Již čtvrtý letošní vzdělávací seminář v rámci Vzdělávacího systému PGAC se konal o víkendu v Golf Clubu Hostivař. Tři dny nabité praxí byly zakončeny historicky prvními zkouškami kurzu Trenér golfu II. třídy společně s postupovými zkouškami studentů 1.

Klára Spilková se vrací na LPGA s lékařskou výjimkou
Klára Spilková se vrací na LPGA s lékařskou výjimkou

28.08.2019 | Česká profesionálka Klára Spilková se vrací na LPGA Tour po dvouměsíční přestávce. Čtyřiadvacetiletá golfistka, členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu, se vyrovnala s následky přechozené nemoci a nastoupí do turnaje Cambia Portland Classic v Oregonu na západě USA.

Reklama
Banner