Česká golfová federace

Aktuality

Ženské profesionální série pokračují s českou účastí

Ženské profesionální série pokračují s českou účastí

Petr Halaburda, Úterý 14. května 2019

Mužské série mají tento týden s výjimkou PGA Championship volno, ale ženské mimo LPGA pokračují a české hráčky chybět nebudou. Na Symetra Tour je přihlášena Karolína Vlčková, na LET vyráží Šideri Váňová, na LETAS budeme mít dvojí zastoupení, hrají se také šampionáty Německa a Slovinska.

Nejdříve vstoupí do hry už ve středu dvě amatérky Gabriela R. Vítů a Anna Andrýsová, které hrají na turnaji Neuchatel Ladies Championship (LET Access Series, 15.-17. května). Pro Vítů to bude druhý start na sérii v řadě, přičemž v tom prvním před dvěma týdny skončila na obvyklé postupové hranici cutu, ale kvůli jamkovému formátu se do posledního dne smolně neprobojovala. Pro druhou mladou Češku to bude premiéra v sérii.

České profesionálky v Neuchatelu startovat nebudou. I proto, že Šideri Váňová je přihlášena na turnaj La Reserva de Sotogrande (Ladies European Tour) ve Španělsku. Turnaj se bude hrát od čtvrtka do soboty (16.-18. května).

Rovněž již ve středu se začíná hrát turnaj Symetra Classic (Symetra Tour, 15.-17. května)) v Severní Karolíně. Na startovní listině je i Karolína Vlčková, která minulý týden ještě bojovala s následky zraněného zápěstí z předchozího turnaje.

Na jiných akcích budou hrát amatérky, které daly přednost před domácím víkendovým druhým dílem Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour na Zbraslavi startu v zahraničí: Na 79. mezinárodním mistrovství Německa (16. - 19. května) bude mezi 120 startujícími i Dominika Burdová.

Souběžně se uskuteční rovněž Mezinárodní mistrovství Slovinska (16. - 18. května), kam se vydala české barvy hájit Hana Ryšková.

FOTO LETAS

Datum: Úterý 14. května 2019
Všechny články autora

Související články

Karolína Vlčková se na turnaji Symetra Tour umístila ...
Karolína Vlčková se na turnaji Symetra Tour umístila ...

17.06.2019 | Po dvou skvělých úvodních kolech shodně za 68 ran (celkem -8) přidala Karolína Vlčková v Illinois slabší finálové kolo za 75 ran (+3). Celkový výsledek -5 na TOP 10 nestačil, ale i tak si odváží solidní 23. místo.

České profesionálky pokračují na třech turnajích ...
České profesionálky pokračují na třech turnajích ...

22.05.2019 | Tři akce ženských profesionálních sérií startují ve čtvrtek a na všech budou k vidění jména českých profesionálek. Klára Spilková se představí na LPGA ve Virginii, Karolína Vlčková na Symetra Tour v Alabamě a Kateřina Vlašínová se Šideri Váňovou na spojeném turnaji LET a LETAS ve Francii.

Váňová prošla cutem na LET, Vítů veze 45.
Váňová prošla cutem na LET, Vítů veze 45.

18.05.2019 | AKTUALIZOVÁNO: Složité podmínky provázely další turnaj LETAS hraný ve Švýcarsku s dvěma českými amatérkami, cutem prošla Gabriela Roberta Vítů (45. místo). Na Ladies Europen Tour prošla do finálových kol Šideri Váňová, konečné osmé místo veze Hana Ryšková z MM Slovinska.

Vlčková skončila na 45. místě, další Češky cutem ...
Vlčková skončila na 45. místě, další Češky cutem ...

08.04.2019 | Čtyři golfistky ve dvou druhých nejvyšších kontinentálních profesionálních sériích měl ve hře český golf v závěru týdne, ale pouze Karolína Vlčková prošla do finálového kola na akci Symetra Tour v Kalifornii, kde nakonec obsadila dělené 45. místo. ...

Turnaje LPGA a Symetra Tour: V akci budou Spilková, ...
Turnaje LPGA a Symetra Tour: V akci budou Spilková, ...

28.03.2019 | Tři české golfistky čeká v následujících dnech vystoupení na profesionálních soutěžích v USA. Klára Spilková již dnes odstartuje do prvního kola čtyřkolového turnaje LPGA, od pátku do neděle se uskuteční akce Symetra Tour za účasti Karolíny Vlčkové a Šideri Váňové.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Šideri Váňová vybojovala na Symetra Tour dělené 29.
Šideri Váňová vybojovala na Symetra Tour dělené 29.

21.07.2019 | Další úspěch si připsala Šideri Váňová v New Yorku, kde na podniku série Symetra Tour skončila na děleném 29. místě. Je to její druhé umístění v nejlepší třicítce na této sérii, které jí posunulo na 131. místo sezónního žebříčku. ...

Klára Spilková startuje na dámském PGA Championship
Klára Spilková startuje na dámském PGA Championship

19.06.2019 | První letošní dámský major s účastí Kláry Spilkové, dva hráči na Challenge Tour a po dvou hráčkách na turnajích LETAS i Symetra Tour. Ke dvaatřiceti hráčům hrajícím na Kaskádě se přidá v závěru týdne dalších sedm českých golfistů a golfistek hrajících na dalších profesionálních turnajích.

Reklama
Banner
X D+D Real Czech Masters D+D Real Czech Masters