Česká golfová federace

Aktuality

Složení mistrovských soutěží družstev pro rok 2019

Složení mistrovských soutěží družstev pro rok 2019

Petr Halaburda, Středa 8. května 2019

Definitivní je složení mistrovských soutěží družstev dospělých i mládeže pro rok 2019, které již bylo publikováno v Dokumentech STK. Do soutěže se přihlásil rekordní počet družstev: 224 mužských a ženských týmů (155 + 69) a 157 družstev mládeže.

Dospělé soutěže s rekordním počtem týmů

V dospělých kategoriích se bude hrát dvanáctičlenná Extraliga v obou kategoriích. První ligy v mužské i ženské soutěži jsou shodně rozděleny do dvou (Západ a Východ) dvanáctičlenných skupin.

Rozdílné je složení nižších soutěžích: Nejnižší ženská II. liga má tři skupiny - do severovýchodní nakonec bylo zařazeno i družstvo Ostravice, jediný moravský tým v této soutěži. Muži budou bojovat ve čtyřech dvanáctičlenných druholigových skupinách.

V mužské kategorii se bude hrát ve čtyřech skupinách i čtvrtá nejvyšší soutěže (III. liga), do které se přihlásilo 71 týmů.

Počáteční tabulky soutěží družstev mužů a žen ČGF 2019

 

Mládež startuje o víkendu, finále bude v Beřovicích a Čeladné

 Mládežnické soutěže stejně jako v minulých letech obsahují jak smíšené soutěže do 14 let (Memoriál Hanuše Goldscheidera) a 16 let (Pohár klubů), ale také samostatná Mistrovství ČR družstev chlapců i dívek ve věkové kategorii do 18 let.

Ve všech případech soutěže začínají regionálními kvalifikacemi, finálové turnaje se uskuteční v Beřovicích (Pohár klubů, 13. – 16. srpna) a Čeladné (MČR U14 a U18, 20. – 22. srpna). První tři kvalifikační turnaje v Poháru klubů se odehrají už v sobotu 11. května.

Počáteční tabulky soutěží družstev mládeže ČGF 2019

Datum: Středa 8. května 2019
Všechny články autora

Související články

Středoškolský pohár putoval do Humpolce
Středoškolský pohár putoval do Humpolce

15.05.2019 | Družstvo Gymnázia dr. A. Hrdličky z Humpolce se stalo šampiónem 13. ročníku MMČR středoškolských družstev – Středoškolský pohár v golfu 2019, který se uskutečnil tradičně ve Mstěticích. Vítězem individuální soutěže se stal Chris Boháč.

Pohár klubů zná 16 finalistů pro Beřovice
Pohár klubů zná 16 finalistů pro Beřovice

11.05.2019 | Mistrovství České republiky družstev do 16 let – Pohár klubů již zná kompletní startovní pole. Rozhodly o něm dnešní regionální jednokolové kvalifikace, které se hrály v Mladé Boleslavi, Šilheřovicích a Mystěvsi.

NGTM ve Mstěticích přineslo tři play-off o vítězství
NGTM ve Mstěticích přineslo tři play-off o vítězství

05.05.2019 | Třikrát play-off, ale také výbornou znalost nových pravidel. To všechno přinesl úvodní turnaj Národní golfové tour mládeže pod záštitou předsedy ČOV, který dnes v podvečer skončil ve Mstěticích. Hráči překonali nástrahy chladného počasí a předvedli nebývalou houževnatost.

První NGTM provázely ve Mstěticích chlad a déšť
První NGTM provázely ve Mstěticích chlad a déšť

04.05.2019 | Velmi citelný chlad a déšť provázely druhou polovinu úvodního hracího dne Národní golfové tour mládeže pod záštitou předsedy ČOV ve Mstěticích. Zatímco tři dopolední kategorie měly na hru solidní počasí, odpolední program byl pořádnou zkouškou odolnosti.

Skončila národní kvalifikace IMG Academy JWC 2019
Skončila národní kvalifikace IMG Academy JWC 2019

03.05.2019 | Jubilejní desátý ročník české kvalifikace IMG Academy Junior World Championship 2019 skončil dnes po třídenních bojích na Kunětické Hoře. Kvalifikovaní hráči získali právo účasti na světovém finále, které se uskuteční ve dnech 8. – 12. července na hřišti Torrey Pines v Kalifornii.

Mládežnická série odstartuje ve Mstěticích
Mládežnická série odstartuje ve Mstěticích

03.05.2019 | Zcela zaplněna je startovní listina úvodního turnaje Národní golfové tour mládeže (NGTM) pod záštitou předsedy ČOV, která odstartuje sezónu o víkendu ve Mstěticích. Zájem hrát mělo 190 dětí, na start se postaví 156 golfistů a golfistek.

Národní kvalifikace IMG Academy Junior World  ...
Národní kvalifikace IMG Academy Junior World  ...

28.04.2019 | V tradičním termínu od 1. do 3. května se na hřišti Golf Resortu Kunětická Hora uskuteční již desátý ročník národní kvalifikace na světové finále IMG ACADEMY JUNIOR WORLD CHAMPIONSHIPS 2019. Uzávěrka přihlášek je v pondělí 29. dubna.

7. EOHT, finále: Zlato a stříbro do Čech
7. EOHT, finále: Zlato a stříbro do Čech

27.04.2019 | První reprezentační výjezd v tomto roce přinesl českým barvám velký úspěch. V 7. ročníku European Olympic Hopes Trophy ve slovinských Moravských Toplicích česká děvčata zvítězila a chlapci skončili druzí. Ziskem zlata a stříbra se česká výprava stala nejúspěšnější ze šesti startujících zemí.

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky