Česká golfová federace

Aktuality

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková i další vyrážejí do boje

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková i další vyrážejí do boje

Petr Halaburda, Středa 24. dubna 2019

Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

Americká stopa: Spilková a Vlčková

Klára Spliková v závěru minulého týdne dosáhla v rozehrané sezóně na první dotované umístění na Havaji a celá početná skupina z LPGA Tour se okamžitě začala přesouvat do Kalifornie, kde se hraje od čtvrtka do neděle (25.-28. dubna) v Los Angeles turnaj Hugel-Air Premia LA Open. Na startovní listině je nejen česká reprezentantka, ale také například vítězka z Havaje Brooke Henderson či Jessica Korda a její sestra Nelly.

Po krátké pauze pokračuje rovněž druhá nejvyšší americká série Symetra Tour a bude u toho i Karolína Vlčková. Tříkolový Murphy USA El Dorado Shootout se hraje v Arkansasu od pátku do neděle (26. – 28. dubna).

European Challenge Tour poprvé s Mrůzkem a Matušem

Mužská evropská „druhá liga“ má za sebou první  akci v Jordánsku, nyní se přesouvá do Turecka a na startovní listině budou letos poprvé i oba Češi s kartou pro účast v sérii. Na turnaji Turkish Airlines Challenge odstartují (25. – 28. dubna) svoji sezónu na Tour Filip Mrůzek se Stanislavem Matušem. Příští týden se uskuteční další soutěž ve Španělsku a pak už následují dva turnaje na českém území: Prague Golf Challenge (9. – 12. května) na Zbraslavi a D+D Real Czech Challenge (23. – 26. května) na Kaskádě.

Blíží se již také první turnaj na českém území v rámci nižší série Pro Golf Tour, který se bude hrát od 10. do 12. května na Ypsilonu (Extec Trophy by Atomic Drinks), ovšem ani na dnes rozehraný turnaj (24. – 26. dubna) nemuseli tuzemští hráči cestovat daleko.

Na česko-rakouských hranicích odstartoval Haugschlag NÖ Open, v kterém se představuje dokonce devět českých hráčů. Do první soutěže na evropské půdě po zimní sérii v Egyptě a Maroku jsou přihlášeni Ondřej Lieser, Roman Šebrle, Michal PospíšilAleš Kořínek, Jan Cafourek, Daniel Suchan, Lukáš TintěraŠtěpán Daněk a Vladimír Velenský.

 

LEADERBOARD

LPGA Tour
Symetra Tour
European Challenge Tour
Pro Golf Tour

 

 

Datum: Středa 24. dubna 2019
Všechny články autora

Související články

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné
České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

21.09.2019 | Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...
Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...

12.06.2019 | Počínaje čtvrtkem pokračují profesionální turnaje na okruzích LPGA Tour, Symetra Tour, LET Access Series a Challenge Tour. Na ženských soutěžích si zahraje pět Češek, v pokračování Challenge Tour nastoupí Jan Cafourek a Stanislav Matuš.

Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...
Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...

09.10.2019 | Čtyři čeští hráči se objeví na startu turnaje Stone Irish Challenge, který bude posledním turnajem European Challenge Tour pro široké startovní pole. Tři zbývající soutěže v sezóně už budou mít omezený počet startujících.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

29.08.2019 | Hlavní sezóna se převalila do své závěrečné fáze, ale nejlepší čeští hráči na světových žebříčcích se stále nemění. Profesionálům vládnou Klára Spilková s Ondřejem Lieserem, amatérskými jedničkami jsou Sára Kousková s Jiřím Zuskou. České dvojky se naopak ve většině případů během prázdnin změnily.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Světové žebříčky: České jedničky se nemění
Světové žebříčky: České jedničky se nemění

24.06.2019 | Sezóna je v plném proudu a ve světových žebříčcích dochází pod českou vlajkou ke změnám. Vzhůru míří především amatéři Novák a Melecká po skvělých výsledcích na profesionálních turnajích. Ta nejlepší jména zůstávají stejná, profesionálům stále vládnou Spilková a Lieser, amatérům Kousková a Zuska.

Klára Spilková startuje na dámském PGA Championship
Klára Spilková startuje na dámském PGA Championship

19.06.2019 | První letošní dámský major s účastí Kláry Spilkové, dva hráči na Challenge Tour a po dvou hráčkách na turnajích LETAS i Symetra Tour. Ke dvaatřiceti hráčům hrajícím na Kaskádě se přidá v závěru týdne dalších sedm českých golfistů a golfistek hrajících na dalších profesionálních turnajích.

Matuš výsledek nevylepšil, čtvrté kolo bylo zrušeno
Matuš výsledek nevylepšil, čtvrté kolo bylo zrušeno

13.10.2019 | Čtvrté kolo turnaje série European Challenge Tour v Irsku bylo kvůli nepříznivému počasí zrušeno a Stanislav Matuš tak nevylepšil konečné dělené 58. místo a v sezónním žebříčku je na 80. místě.

Reklama
Banner