Česká golfová federace

Aktuality

Mladí Češi se na sezónu připravují i na linksových hřištích

Mladí Češi se na sezónu připravují i na linksových hřištích

redakce, Sobota 6. dubna 2019

Třetí přípravný kemp hráčů Národních tréninkových skupin ČGF před turnajovou sezónou 2019 hostí skotské St Andrews. Devět hráčů a jedenáct hráček pod vedením koučů Davida Cartera a Václava Rašky na vlastní kůži poznává, že hra na linksových hřištích je odlišná disciplína, než na jakou jsou zvyklí.

Cílem kempu, který obsahově připravil hlavní kouč ČGF Staffan Johansson, je posunout hráče znovu o kus dál ve znalostech taktiky a strategie hry. Hra na linksových hřištích je k tomu ideální nástroj. „Aby hráč, který na linksových hřištích nevyrostl, hrál dobře, musí hodně umět a hodně se naučit. Základem je držet rány nízko pod větrem, švihat volně, vyhýbat se bunkerům, při krátké hře pracovat s konturami terénu a mimo jiné umět víc než jeden typ tvarování ran,“ odhaluje tajemství úspěchu David Carter.

Už po dvou dnech vlastních herních zkušeností ho někteří hráči uměli doplnit o další důležité postřehy včetně nutnosti kvalitního oblečení a obutí, které je v chladnu, silném větru a častém dešti základem pro udržení si dostatku energie na hru.

Během pěti dnů hráči odehrají šest věhlasných linksů v St Andrews a okolí – Lundin Course, The Castle Course, The Duke´s St Andrews, Eden Course, Jubilee Course a Sam Torrance Course. Vítaným zpestřením kempu byla návštěva klubovny R&A, Britského muzea golfu či puttování na Himalayas Putting Course.

Kempu se účastí hráči Matěj Bača, Hynek Groh, Dan Hlaváček, Filip Jakubčík, Lukáš Janda, David Mlýnek, Vojtěch Pavelka, Filip Ráža, Václav Tichý a hráčky Sofie Dimitrova, Sarah Hricíková, Tereza Chlostová, Patricie Macková, Michaela Marková, Lenka Nebeská, Hana Ryšková, Natalie Saint German, Agata Vahalová, Gabriela Roberta Vítů, Denisa Vodičková. Výprava je ubytována na vysokoškolských kolejích v centru St Andrews, takže všichni účastníci mají unikátní příležitost vstřebávat atmosféru v „Home of Golf“.

„Kemp jde podle plánu a co je důležité, až na výjimku nám zatím přeje i počasí,“ popsal průběh soustředění sportovní ředitel Luboš Klikar. „Uvidíme, jak tato příprava půjde k duhu Vojtěchu Pavelkovi, Denise Vodičkové a Agátě Vahalové, kteří se s námi nevracejí domů, ale hned po kempu se představí v turnajích Scottish Boys, resp. Scottish Girls Open Stroke Play Championship.“

 

FOTO Czech Golf Team/Luboš Klikar

 

 

Autor: redakce 
Datum: Sobota 6. dubna 2019
Všechny články autora

Související články

Ženy vybojovaly na ME historicky nejlepší deváté ...
Ženy vybojovaly na ME historicky nejlepší deváté ...

13.07.2019 | Do české golfové historie se dnes zapsal ženský reprezentační tým na ME družstev v Itálii. Naše reprezentantky vybojovaly vítězstvím nad Francií deváté místo. Dívky do 18 let dnes podlehly Nizozemkám a umístily se na konečném šestém místě.

Kateřina Vlašínová veze ze španělského turnaje ...
Kateřina Vlašínová veze ze španělského turnaje ...

13.07.2019 | Další turnaj ze série LET Access hostilo Španělsko a Českou republiku vyjely reprezentovat dvě hráčky. Kateřina Vlašínová prošla v pátek cutem a umístila se na 30. příčce. Amatérka Tereza Koželuhová musela ze zdravotních důvodů z turnaje odstoupit na začátku druhého kola.

ME družstev: Muži i dorostenci na závěr vyhráli
ME družstev: Muži i dorostenci na závěr vyhráli

13.07.2019 | Vítězný závěr mají za sebou mužský a chlapecký tým na mistrovství Evropy družstev. Muži vítězstvím nad Slovinskem (3:2) trochu zmírnili zklamání ze sestupu do Divize 2 a obsadili 15. místo, dorostenci po výhře nad Nizozemskem (4,5:0,5) berou 11. místo.

ME družstev: Muži sestupují do II.
ME družstev: Muži sestupují do II.

12.07.2019 | Český mužský golfový reprezentační tým obsadí na ME družstev nejlépe 15. místo a už nyní je jisté, že sestupuje do II. divize. Rozhodla o tom dnešní prohra 1:4 s Nizozemskem. Chlapecký tým na šampionátu do 18 let prohrál 2:3 dramatický souboj s Portugalskem a čeká ho utkání o 11.

Úspěšný den českých žen i dívek na ME: Dorostenky ...
Úspěšný den českých žen i dívek na ME: Dorostenky ...

12.07.2019 | V Itálii i Španělsku se českým výpravám na mistrovství Evropy dnes dařilo. Ženy porazily Rusky a mají už zajištěno historicky nejlepší umístění, které se pokusí ještě vylepšit. Dorostenky zdolaly Švédky a budou bojovat o pátou přičku.

ME družstev: Dorostenky jsou ze hry o medaile, ...
ME družstev: Dorostenky jsou ze hry o medaile, ...

11.07.2019 | Jediný český tým na ME družstev s šancí na medailové umístění dnes prohrál - dorostenky podlehly Dánkám 4.5:2.5. Ženy zdolaly v napínavém souboji Švýcarky 3:2 a budou hrát o 9.-12. místo.

ME družstev: Česko-islandský souboj dorostenci ...
ME družstev: Česko-islandský souboj dorostenci ...

11.07.2019 | Pouze z poloviny skončily úspěchem česko-islandské souboje na úvod play-off mistrovství Evropy družstev. Chlapecký tým vyhrál 4:1 a bude hrát o pořadí na 9.-12. místě, muže po porážce (1:4) čekají záchranářské boje o udržení v nejvyšší evropské divizi.

České dorostenky budou na ME bojovat o medailové ...
České dorostenky budou na ME bojovat o medailové ...

10.07.2019 | Mistrovství Evropy vychází českým dívkám do 18 let výborně. Dnes vylepšily osmé místo na šesté a zahrají si v prvním koši o postup do semifinále. Ženy si v Itálii naopak pohoršily a propadly se ze slibné osmé na třináctou přičku, budou tak hrát v druhém koši o 9.

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge