Česká golfová federace

Aktuality

Mladí Češi se na sezónu připravují i na linksových hřištích

Mladí Češi se na sezónu připravují i na linksových hřištích

redakce, Sobota 6. dubna 2019

Třetí přípravný kemp hráčů Národních tréninkových skupin ČGF před turnajovou sezónou 2019 hostí skotské St Andrews. Devět hráčů a jedenáct hráček pod vedením koučů Davida Cartera a Václava Rašky na vlastní kůži poznává, že hra na linksových hřištích je odlišná disciplína, než na jakou jsou zvyklí.

Cílem kempu, který obsahově připravil hlavní kouč ČGF Staffan Johansson, je posunout hráče znovu o kus dál ve znalostech taktiky a strategie hry. Hra na linksových hřištích je k tomu ideální nástroj. „Aby hráč, který na linksových hřištích nevyrostl, hrál dobře, musí hodně umět a hodně se naučit. Základem je držet rány nízko pod větrem, švihat volně, vyhýbat se bunkerům, při krátké hře pracovat s konturami terénu a mimo jiné umět víc než jeden typ tvarování ran,“ odhaluje tajemství úspěchu David Carter.

Už po dvou dnech vlastních herních zkušeností ho někteří hráči uměli doplnit o další důležité postřehy včetně nutnosti kvalitního oblečení a obutí, které je v chladnu, silném větru a častém dešti základem pro udržení si dostatku energie na hru.

Během pěti dnů hráči odehrají šest věhlasných linksů v St Andrews a okolí – Lundin Course, The Castle Course, The Duke´s St Andrews, Eden Course, Jubilee Course a Sam Torrance Course. Vítaným zpestřením kempu byla návštěva klubovny R&A, Britského muzea golfu či puttování na Himalayas Putting Course.

Kempu se účastí hráči Matěj Bača, Hynek Groh, Dan Hlaváček, Filip Jakubčík, Lukáš Janda, David Mlýnek, Vojtěch Pavelka, Filip Ráža, Václav Tichý a hráčky Sofie Dimitrova, Sarah Hricíková, Tereza Chlostová, Patricie Macková, Michaela Marková, Lenka Nebeská, Hana Ryšková, Natalie Saint German, Agata Vahalová, Gabriela Roberta Vítů, Denisa Vodičková. Výprava je ubytována na vysokoškolských kolejích v centru St Andrews, takže všichni účastníci mají unikátní příležitost vstřebávat atmosféru v „Home of Golf“.

„Kemp jde podle plánu a co je důležité, až na výjimku nám zatím přeje i počasí,“ popsal průběh soustředění sportovní ředitel Luboš Klikar. „Uvidíme, jak tato příprava půjde k duhu Vojtěchu Pavelkovi, Denise Vodičkové a Agátě Vahalové, kteří se s námi nevracejí domů, ale hned po kempu se představí v turnajích Scottish Boys, resp. Scottish Girls Open Stroke Play Championship.“

 

FOTO Czech Golf Team/Luboš Klikar

 

 

Autor: redakce 
Datum: Sobota 6. dubna 2019
Všechny články autora

Související články

MM ČR, finále: Mistrovské tituly zůstaly doma ...
MM ČR, finále: Mistrovské tituly zůstaly doma ...

08.08.2020 | Tituly šampiónů ve hře na rány pro rok 2020 zůstaly doma! Souboje s kvalitními zahraničními hráči ovládli Matyáš Zapletal a Denisa Vodičková. Ze šesti medailových pozic v Golf Resortu Karlštejn pět obsadili čeští reprezentanti, mimo stupně vítězů skončila i světová jednička Pauline Roussin-Bouchard.

Silvie Dittertová veze z ME mid-amatérů dělené 15.
Silvie Dittertová veze z ME mid-amatérů dělené 15.

08.08.2020 | Mid-amatérské mistrovství Evropy hrané ve švýcarském Golf Clubu Domaine du Impérial došlo dnes do finále. Česká reprezentantka Silvie Dittertová měla ještě po devíti jamkách šanci na TOP 10, nakonec ale zapisovala 82 ran a s celkovým skóre +23 skončila dělená patnáctá.

MM ČR, 3. kolo: Finále slibuje velké drama v obou ...
MM ČR, 3. kolo: Finále slibuje velké drama v obou ...

07.08.2020 | Mezinárodní mistrovství ČR spěje do velkého a dramatického finále. Po třetím kole jsou v obou kategoriích na vedoucích pozicích vždy dva hráči resp. hráčky na skóre -10, pozadu nejsou ani další. Dobrou zprávou pro české barvy je, že ve hře o mistrovské tituly zůstávají také domácí reprezentanti.

MM ČR, 2. kolo: Do čela jdou Zapletal a rekordmanka ...
MM ČR, 2. kolo: Do čela jdou Zapletal a rekordmanka ...

06.08.2020 | Pod taktovkou českých hráčů se odehrálo druhé kolo Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány. Do čela se probojoval v mužské soutěži Matyáš Zapletal, v ženách zazářila výsledkem 63 ran Kristýna Frýdlová. Po cutu bude soutěž v Karlštejně pokračovat třetím kolem v pátek.

MM ČR, 1. kolo: Dvouhodinové zpoždění kvůli mlze, ...
MM ČR, 1. kolo: Dvouhodinové zpoždění kvůli mlze, ...

05.08.2020 | Dvouhodinovým odložením startu prvních ranních flightů bylo dnes zahájeno na Karlštejně Mezinárodní mistrovství ČR na rány, přesto se kompletní program podařilo dohrát ještě před západem slunce. V čele šampionátu jsou Češka Denisa Vodičková (-5) a Bence Kotel (-7) z Maďarska.

Dva Češi startují na ME MID-amatérů ve Švýcarsku
Dva Češi startují na ME MID-amatérů ve Švýcarsku

05.08.2020 | Letošní Mistrovství Evropy MID-amatérů startuje ve švýcarském GC Domaine Impérial a Česká republika má v obou kategoriích jednoho zástupce. V šampionátu startují Silvie Dittertová a Jakub Hašek.

Turnajový setup LET v Berouně odtajněn: Jaké skóre ...
Turnajový setup LET v Berouně odtajněn: Jaké skóre ...

04.08.2020 | První kontinentální profesionální turnaj po koronavirové pauze přinese v posledním srpnovém víkendu Tipsport Czech Ladies Open, který se bude hrát v Berouně. Po dnešní tiskové konferenci je znám počet českých hráček, určena byla hrací odpaliště, hrát se bude o 200 tisíc eur.

Amatérský vrchol sezóny startuje, na Karlštejně ...
Amatérský vrchol sezóny startuje, na Karlštejně ...

03.08.2020 | Část tuzemské golfové sezóny byla ovlivněna kvůli epidemii odloženým startem turnajů, ale vrcholná akce domácího amatérského kalendáře se uskuteční podle původního plánu. Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány se bude hrát od středy do soboty v Golf Resortu Karlštejn.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP