Česká golfová federace

Aktuality

Kurz golfových maršálů v Bitozevsi

Kurz golfových maršálů v Bitozevsi

redakce, Pátek 5. dubna 2019

Podvanácté uspořádala Česká Asociace Golfových Maršálů kurz maršálů tuzemských resortů. Víkendového semináře se v Bitozevsi zúčastnilo sedmnáct účastníků jak zkušených, tak i úplných začátečníků.

Zkušení maršálové s mnohaletou praxí dorazili načerpat novinky z jiných resortů, nováčkové potřebné profese zase vstřebat základní informace, které budou potřebovat k úspěšné praxi. Lektoři kurzu Jiří Milfajt a Ivan Mareš předávali zkušenosti, jak udržovat správné tempo hry na hřišti, jak komunikovat s hráči i s doporučením, co všechno maršálové ke své práci potřebují nebo co vše zvládnout během první pomoci při zdravotních potížích hráčů.

Současní i budoucí maršálové dostali jednotné a ucelené informace, jak na hřištích pracovat, co změnit, ale jak i například doplnit provozní řády hřišť, jakou podporu získat od svých zaměstnavatelů. Jak přistupovat k hráčům, kteří příliš dlouho hledají míč, i jakým způsobem zajistit bezpečnost a dodržování pravidel.

Vysvětlovány byly rozdílné přístupy k hráčům během turnajů i při běžném provozu. Čas zbyl i na reálné a praktické situace a kurz byl zakončen závěrečným testem, jenž prověřil rozsah vědomostí, které účastníci během dvou dnů získali. Test úspěšně zvládli všichni účastníci; nyní už je více než 250 certifikovaných maršálů.

Autor: redakce 
Datum: Pátek 5. dubna 2019
Všechny články autora

Související články

Kurz maršálů podvanácté
Kurz maršálů podvanácté

16.01.2019 | Již podvanácté se uskuteční kurz maršálů golfových resortů. Seminář určený jak pro začátečníky tak pokročilé v Golf Resortu Bitozeves uspořádá ve dnech 3.- 4. dubna Česká asociace golfových maršálů.

Manažerem STK bude od 1. března Jan Šonka
Manažerem STK bude od 1. března Jan Šonka

04.01.2019 | Prvním březnovým dnem nastoupí do nově zřízené funkce manažera STK ČGF Jan Šonka. Muž, kterého dosud golfová veřejnost znala jako rozhodčího národních soutěží amatérů i profesionálů, činovníka v Hostivaři a v posledních letech také coby šéfa komise mládeže regionu Západ B a ředitele NGTM.

Kurz maršálů golfových resortů se uskuteční v dubnu
Kurz maršálů golfových resortů se uskuteční v dubnu

05.02.2018 | Jedenáctý kurz dovedností a znalostí golfového maršála uspořádá Česká asociace golfových maršálů ve dnech 4. - 5. dubna 2018 v Golf & Ski Resortu Kořenec.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Aleš Libecajt završil svoje působení v pravidlové ...
Aleš Libecajt završil svoje působení v pravidlové ...

13.11.2017 | Čtyři roky zajímavé práce v komisi, kde se tvoří golfová budoucnost. Od svého jmenování v roce 2013 byl členem pravidlové komise Aleš Libecajt a měl štěstí, že mohl být u toho, když se rodila pravidlová evoluce. Generální sekretář ČGF svoje působení v odborné komisi R&A ukončil počátkem listopadu.

NEPSANÁ PRAVIDLA GOLFU: Co ještě lze a co už nelze ...
NEPSANÁ PRAVIDLA GOLFU: Co ještě lze a co už nelze ...

03.11.2017 | Určitě to zažil nebo řešil každý z nás – to dilema, jak si hru zpříjemnit a dobře se pobavit, ale ještě přitom nepřekročit mez toho, co pravidla povolují či naopak zapovídají.

Těšte se na rok 2019 a pravidlové změny!
Těšte se na rok 2019 a pravidlové změny!

05.10.2017 | Už jste přemýšleli, co nového je kolem pravidlových úprav, ke kterým má dojít od roku 2019? Připomeňme si některé z nich, jak je popsal ve svých poznámkách v aktuálním vydání magazínu Golf Digest (10/2017) pravidlový expert Aleš Libecajt.

Dvě sezóny s CBA: Co ukázala praxe?
Dvě sezóny s CBA: Co ukázala praxe?

21.09.2017 | Po téměř dvou sezónách se zavedeným opravným koeficientem CBA pro hendikepové úpravy je na čase ohlédnutí a bilancování, zda - a popřípadě jak - se zvolené řešení osvědčilo v praxi. Za tím se ve svém textu podrobně ohlíží Dalibor Procházka, předseda Hendikepové a normovací komise ČGF:...

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge