Česká golfová federace

Aktuality

Konference ČGF zvolila staronovou rozhodčí komisi

Konference ČGF zvolila staronovou rozhodčí komisi

Petr Halaburda, Sobota 16. března 2019

Konference České golfové federace dnes během pětihodinového jednání v pražském Hotelu STEP otevřela domácí golfovou sezónu, schválila rozpočet pro letošní rok a současně zvolila staronovou rozhodčí komisi.

Rok 2018: Sportovně úspěšný, odstartovala platforma Bav se golfem

Prezident ČGF Zdeněk Kodejš ve zprávě o činnosti v úvodu konference připomněl klíčové úkoly loňského roku včetně aplikace GDPR do golfového prostředí a plnění dalších úkolů z loňské konference.

Radost loni přinášely tradičně sportovní výsledky. „Zaznamenali jsme další posun z pohledu úspěchů českého golfu. A není to už pouze o Kláře Spilkové, jejíž postup na LPGA je ohromným úspěchem. Hodně už je slyšet také o dalších hráčích a jsme rádi, že jejich růstu můžeme pomáhat i naším vstupem do organizování profesionálních turnajů nižších sérií,“ připomněl Kodejš úspěchy mladých talentů i zvyšování mládežnické základny českého golfu.

S tím souvisí podpora mládeže, bohužel pokulhává podpora sportu od státních orgánů. „Takový chaos, jaký je v současné době ve financování sportu ze strany státu jsem ještě nikdy nezažil, chybí informace od MŠMT. Snad pozitivním pohledem do budoucna by mohlo být založení Národní agentury pro sport, kde se snažíme být aktivní, což z pohledu pátého sportu podle počtu registrovaných hráčů považujeme za nutnost,“ dodal prezident.

Připomněl letošní premiérovou sezónu podle nových pravidel i připravovaný jednotný celosvětový hendikep. „Došlo k dohodě mezi jednotlivými organizacemi, EGA přistoupí k systému na své červnové konferenci. V platnost vstoupí od 1. ledna příštího roku,“ uvedl Kodejš.

Podrobné shrnutí loňské sezóny z pohledu sportovních výsledků prošel ve svém příspěvku sportovní ředitel Luboš Klikar, se svými příspěvky vystoupili rovněž viceprezident Juraj Werner, který shrnul činnost Komise pro media a marketing, loňský start a výhled do budoucna platformy Bav se golfem okomentoval projektový manažer Tomáš Přikryl, s novinkami projektu Se školou na golfu seznámil jeho koordinátor Josef Karas.

Nové složení rozhodčí komise, odsouhlasen rozpočet

Zprávu o hospodaření i plán financování činnosti federace přednesla a okomentovala hospodářka Maria Stilerová, navrhovaný rozpočet na letošní rok byl konferencí schválen 79 hlasy z 80 přítomných klubů. ČGF bude pracovat s rozpočtem necelých 50 miliónů korun.

Nebyl přijat návrh na změnu stanov, který přednesl předseda právní komise ČGF Karel Čelikovský, na jehož základě by návrh rozpočtu na příslušný rok musel do budoucna obsahovat i samostatnou položku „Výdaje na rozvoj golfu a prosazování zájmů členských subjektů.“ Delegáti však uložili sestavit pracovní komisi, která se bude zabývat možností podrobněji specifikovat návrh jednotlivých rozpočtových kapitol ČGF.

Byla zvolena Rozhodčí komise ČGF, která bude nově pracovat ve stejném složení jako dosud: Richard Myslil (GC Ještěd), Oldřich Res (GC Austerlitz), Prokop Sedlák (GK Líšnice), Martin Šebek (GC Farma Michael) a Pavel Vidura (Park GC Ostrava).

V ČGF je aktuálně sdruženo 127 klubů (128 v roce 2018) a 57 přidružených klubů (57).

FOTO ČGF/Zdeněk Sluka

Datum: Sobota 16. března 2019
Všechny články autora

Související články

EGA potvrdila: Nový HCP systém lze spustit po 1.
EGA potvrdila: Nový HCP systém lze spustit po 1.

19.06.2019 | Prezident ČGF Zdeněk Kodejš s generálním sekretářem Alešem Libecajtem se dnes v Amsterdamu zúčastnili mimořádné valné hromady Evropské golfové asociace (EGA). Jediným bodem programu bylo přijetí Světového handicapového systému (WHS) - federace k němu mohou přistoupit kdykoliv po 1.

Na Ypsilonce otevřeli první golfové muzeum ve ...
Na Ypsilonce otevřeli první golfové muzeum ve ...

13.06.2019 | Golfový historik a sběratel Vítězslav Hoffmann se stal zakladatelem prvního golfového muzea nejen v Česku, ale i ve střední a východní Evropě. Muzeum se otevřelo v pondělí 10. června 2019 a najdeme ho v Golf Clubu Ypsilon u Liberce. Svoje brány otevřelo v závěru minulého týdne.

ČGF představila na tiskové konferenci plány pro ...
ČGF představila na tiskové konferenci plány pro ...

17.04.2019 | Stále vyšší sportovní ambice, rozšíření platformy Bav se golfem i projektu Se školou na golf. Česká golfová federace dnes představila v areálu Golf Klubu Botanika hlavní cíle pro letošní rok.

Způsob financování ze strany státu brzdí sport, ...
Způsob financování ze strany státu brzdí sport, ...

18.03.2019 | Konference ČGF měla poklidný a konstruktivní charakter, z čehož má prezident ČGF Zdeněk Kodejš radost. I při ohlédnutí za sobotním jednáním připomněl, že aktuálně ho nejvíce trápí, jakým způsobem se chová stát při financování sportu. ...

Konference ČGF bude volit rozhodčí komisi a otevře ...
Konference ČGF bude volit rozhodčí komisi a otevře ...

15.03.2019 | Řečeno sportovní terminologií čeká český golf v sobotu úvodní odpal do nové sezóny. Do pražského hotelu STEP se sjedou delegáti Konference České golfové federace, která je vždy předzvěstí zvýšené aktivity celého golfového prostředí.

Aktualizovaný kalendář ČGF na rok 2019 publikován
Aktualizovaný kalendář ČGF na rok 2019 publikován

30.11.2018 | Třetí verze oficiálního kalendáře akcí ČGF na rok 2019 byla publikována v pátek 30. listopadu. Proti předcházející říjnové verzi najdeme tři zpřesnění týkající se domácích i zahraničních turnajů. ...

Golfista roku 2018: Vítězství obhájili Sára Kousková ...
Golfista roku 2018: Vítězství obhájili Sára Kousková ...

23.11.2018 | Vítězi ankety Golfista roku 2018 byli vyhlášeni dnes v Erpet Golf Centru na pražském Smíchově stejně jako před rokem Sára Kousková a Šimon Zach. Oceněni byli rovněž vítězové všech tuzemských amatérských žebříčků a celoročních sérií. Za golfisty studující v USA převzali ocenění rodinní příslušníci.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče a uzavře ...
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče a uzavře ...

22.11.2018 | Definitivní tečku za letošním golfovým děním udělá v pátek 23. listopadu už XXIII. Večer českého golfu, který se potřetí uskuteční v Erpet Golf Centru na pražském Smíchově. Stejně jako před rokem i letos bude možné slavnostní večer sledovat v přímém přenosu na internetu.

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge