Česká golfová federace

Aktuality

Vzdělávací den pro trenéry mládeže

Vzdělávací den pro trenéry mládeže

redakce, Úterý 12. března 2019

První ze dvou letošních Vzdělávacích dnů pro trenéry mládeže se uskutečnil v pátek 8. března v pražském Erpetu. Navázal tak na pilotní projekt z loňského roku; loni byl určen pro trenéry Východu B, letos po zbylé tři regiony. Programu se zúčastnilo třicet trenérů.

S fungováním Tréninkového systému ČGF seznámil trenéry manažer reprezentací Petr Šavrda, s přednáškou na téma fungování Národních tréninkových skupin vystoupil hlavní trenér ČGF Staffan Johansson. Podrobněji rozebral sezónní program, organizaci tréninkových kempů a jejich zaměření či tréninkové metody.

Během praktické části došlo na praktické ukázky – Johansson názorně předvedl, jaké pomůcky při kempech ČGF se svými svěřenci využívá, jaké jsou jejich výhody a jaké vybavení by měl každý trenér vlastnit, pokud chce vést trénink profesionálním způsobem. Hlavní kouč ČGF zmínil rovněž základní požadavky na techniku u mladých hráčů a představil „pětiprocentní test“, přidal i několik tipů a rad na další testování hráčů.

Prostor dostal rovněž kondiční trenér Milan Mojžíš, který ukázal, jak funguje nové zařízení Boditrak, které ČGF vlastní, a předvedl, jaké výstupy lze z přístroje získat. Poslední část se týkala samotné kondiční přípravy a možností, jak trenér může pomáhat svým hráčům v oblasti fyzické přípravy. Například jak zjistit u hráčů limitace pohybového aparátu nebo jak dohlédnout na správné rozcvičení a regeneraci.

Druhý Vzdělávací den, který bude znovu určen pro regiony Západ A a B i Východ A, se uskuteční 27. května v Golf resortu Albatross. Volná místa jsou stále k dispozici - ONLINE FORMULÁŘ.

Autor: redakce 
Datum: Úterý 12. března 2019
Všechny články autora

Související články

Mistrem mezi učícími profesionály je Jiří Janda
Mistrem mezi učícími profesionály je Jiří Janda

21.05.2019 | Novým českým mistrem ve hře na rány mezi profesionálními trenéry se stal zkušený Jiří Janda. Jednapadesátiletý hráč dokázal vyhrát dvoudenní Mistrovství Czech Pro Am Teaching, které dnes skončilo v Berouně.

Vzdělávací dny pro trenéry mládeže se blíží
Vzdělávací dny pro trenéry mládeže se blíží

01.03.2019 | Stejně jako v loňském roce pořádá Česká golfová federace vzdělávací den pro trenéry mládeže. Loni byl určen pro trenéry regionu Východ B, letošní dva termíny jsou určeny trenérům zbývajících regionů Západ A, Západ B a Východ A. Na oba termíny zbývá ještě několik volných míst.

Poděkujte trenérovi v oblíbené anketě
Poděkujte trenérovi v oblíbené anketě

14.02.2019 | Popáté startuje anketa Díky trenére, v níž můžete ocenit práci svých koučů. Prostřednictvím stránek dikytrenere.cz lze nominovat oblíbené trenérky a trenéry z různých sportů a tímto způsobem jim poděkovat za jejich práci u mládeže. Mezi nejlepší oceněné bude během finále rozděleno 180 tisíc korun.

Česká PGA má nově pětičlenné vedení, prezidentem ...
Česká PGA má nově pětičlenné vedení, prezidentem ...

14.01.2018 | S jednou výjimkou staronové složení má představenstvo PGA of Czech Republic (PGAC), jak si ho zvolili v sobotu členové na Valné hromadě v pražském hotelu STEP. Vedení organizace golfových profesionálů bude mít nově pouze pět členů: prezidentem se stal premiérově šestatřicetiletý Roman Svoboda.

Příprava na novou sezónu začala kondičním kempem ...
Příprava na novou sezónu začala kondičním kempem ...

15.11.2017 | Po sezóně nabité turnaji doma i v zahraničí přichází období, v němž je třeba nabrat dostatek fyzických sil pro sezónu příští. Proto se hráči Národních tréninkových skupin ČGF sešli od 8. do 12. listopadu s kondičními trenéry ČGF v Nymburku, kde během pěti dnů mimo jiné podstoupili kondiční testy.

Nové složení Národních Tréninkových Skupin
Nové složení Národních Tréninkových Skupin

09.10.2017 | Zveřejňujeme nové složení Národních Tréninkových Skupin (NTS) České golfové federace. NTS v sezóně 2017/18 zahrnuje 36 hráčů v Czech Golf Teamu, Národním týmu mužů a mladých profesionálů, Národním týmu žen a mladých profesionálek i Národním týmu dívek od 15 do 18 let.

Složení regionálních tréninkových skupin 2018
Složení regionálních tréninkových skupin 2018

07.10.2017 | Zveřejňujeme složení Regionálních tréninkových skupin (RTS) pro rok 2018. Na základě předem daných kritérií bylo nominováno do čtyř regionálních týmů celkem 62 hráčů, které čeká v následující sezóně společná příprava a zdokonalování činností důležitých pro vývoj mladých golfistů...

Sportovní sezóna vrcholí, ale připravuje se už ...
Sportovní sezóna vrcholí, ale připravuje se už ...

02.08.2017 | Sezóna 2017 se přehoupla do druhé poloviny, ale už teď se hledají cesty k zlepšování českých hráčů a hráček. Přispět by měl i příchod nového zahraničního odborníka. Konzultantem sportovního ředitele ČGF Luboše Klikara pro Tréninkový systém se od 1. srpna stal uznávaný švédský kouč Staffan Johansson.

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky