Česká golfová federace

Aktuality

Cafourek vybojoval na Pro Golf Tour třetí místo, cutem prošli všichni Češi

Petr Halaburda, Neděle 10. února 2019

Zatím spokojeni mohou být čeští profesionálové, kteří se vydali na sérii turnajů Pro Golf Tour v Maroku. V obou úvodních akcích celé české trio prošlo cutem, Jan Cafourek navíc přidal v dnešní dohrávce druhého turnaje dělené třetí místo.

Ke třem turnajům na marockém území vyrazili Jan Cafourek, Michal Pospíšil a Štěpán Daněk. V první soutěži si vedl nejlépe Pospíšil (T14.), Cafourek byl o tři příčky níže a rovněž Daněk prošel cutem (T41.).

Také během druhé akce hrané na stejném místě v Casablance se Čechům dařilo: Cafourek dokonce mohl bojovat o vítězství, jeho kolegové obsadili svorně dělené 30. místo.

Nejúspěšnější z českého tria se po dnešním bronzovém finiši posunul na 15. místo Order of Merit, ale myslel trochu výše. „Není to špatné, ale brousil jsem si zuby na pohár. Ale zatím nemohu být nespokojen, zahrál jsem si výborně. Dobře, že tu budu mít ještě jednu šanci,“ připomněl, že ve středu vstoupí do posledního marockého turnaje.

V Maroku není poprvé, a tak ho nepřekvapily některé místní reálie. „Všechno tu je zatím v pohodě, snad až na to auto půjčené na letišti, z kterého mi možná brzy vypadne motor,“ v žertu zhodnotil dosavadní pobyt na severu Afriky.

Pro Cafourka to byly první dva starty v sezóně a především má radost, že je stále ve hře o kartu na turnaj European Tour v Rabatu (25.-28. dubna), o kterou se zde rovněž hraje. „Zatím nemyslím, co ty výsledky budou znamenat pro zbytek sezóny. Ale ta možnost získat kartu je lákavá,“ popisuje pocity po druhé akci český profesionál.

I když si myslel před víkendem na pohár, nakonec uznal, že k němu bylo daleko. „Na vítězství to asi nebylo, vítězný Fin hrál výborně. Mrzí mě spíše, že to nestačilo na druhé místo, dnes jsem dal totiž dvě zbytečná bogey,“ vrátil se ještě k turnaji, který byl rozkouskován ranními mlhami, kvůli kterým se i třetí kolo dohrávalo až dnes.

Česká trojice a s nimi i slovenský golfista Peter Valášek nyní plánují výlet na odreagování. „Zítra nás čeká československý trip do hor k jezeru Tamesna,“ prozradil Cafourek plány na pondělí.