Česká golfová federace

Aktuality

Cafourek vybojoval na Pro Golf Tour třetí místo, cutem prošli všichni Češi

Cafourek vybojoval na Pro Golf Tour třetí místo, cutem prošli všichni Češi

Petr Halaburda, Neděle 10. února 2019

Zatím spokojeni mohou být čeští profesionálové, kteří se vydali na sérii turnajů Pro Golf Tour v Maroku. V obou úvodních akcích celé české trio prošlo cutem, Jan Cafourek navíc přidal v dnešní dohrávce druhého turnaje dělené třetí místo.

Ke třem turnajům na marockém území vyrazili Jan Cafourek, Michal Pospíšil a Štěpán Daněk. V první soutěži si vedl nejlépe Pospíšil (T14.), Cafourek byl o tři příčky níže a rovněž Daněk prošel cutem (T41.).

Také během druhé akce hrané na stejném místě v Casablance se Čechům dařilo: Cafourek dokonce mohl bojovat o vítězství, jeho kolegové obsadili svorně dělené 30. místo.

Nejúspěšnější z českého tria se po dnešním bronzovém finiši posunul na 15. místo Order of Merit, ale myslel trochu výše. „Není to špatné, ale brousil jsem si zuby na pohár. Ale zatím nemohu být nespokojen, zahrál jsem si výborně. Dobře, že tu budu mít ještě jednu šanci,“ připomněl, že ve středu vstoupí do posledního marockého turnaje.

V Maroku není poprvé, a tak ho nepřekvapily některé místní reálie. „Všechno tu je zatím v pohodě, snad až na to auto půjčené na letišti, z kterého mi možná brzy vypadne motor,“ v žertu zhodnotil dosavadní pobyt na severu Afriky.

Pro Cafourka to byly první dva starty v sezóně a především má radost, že je stále ve hře o kartu na turnaj European Tour v Rabatu (25.-28. dubna), o kterou se zde rovněž hraje. „Zatím nemyslím, co ty výsledky budou znamenat pro zbytek sezóny. Ale ta možnost získat kartu je lákavá,“ popisuje pocity po druhé akci český profesionál.

I když si myslel před víkendem na pohár, nakonec uznal, že k němu bylo daleko. „Na vítězství to asi nebylo, vítězný Fin hrál výborně. Mrzí mě spíše, že to nestačilo na druhé místo, dnes jsem dal totiž dvě zbytečná bogey,“ vrátil se ještě k turnaji, který byl rozkouskován ranními mlhami, kvůli kterým se i třetí kolo dohrávalo až dnes.

Česká trojice a s nimi i slovenský golfista Peter Valášek nyní plánují výlet na odreagování. „Zítra nás čeká československý trip do hor k jezeru Tamesna,“ prozradil Cafourek plány na pondělí.

VÝSLEDKY 2. turnaje
Order Of Merit

 

 

Datum: Neděle 10. února 2019
Všechny články autora

Související články

Vlčková skončila na 45. místě, další Češky cutem ...
Vlčková skončila na 45. místě, další Češky cutem ...

08.04.2019 | Čtyři golfistky ve dvou druhých nejvyšších kontinentálních profesionálních sériích měl ve hře český golf v závěru týdne, ale pouze Karolína Vlčková prošla do finálového kola na akci Symetra Tour v Kalifornii, kde nakonec obsadila dělené 45. místo. ...

Klára Spilková cutem neprošla ani v Kalifornii
Klára Spilková cutem neprošla ani v Kalifornii

30.03.2019 | Ani napočtvrté se nepodařilo Kláře Spilkové projít do finálového víkendu na letošním turnaji LPGA Tour. V Kalifornii se svému základnímu plánu blížila, ale rozhodly ztráty na jamkách druhé devítky druhého kola. (Aktualizováno 31.3.)...

Turnaje LPGA a Symetra Tour: V akci budou Spilková, ...
Turnaje LPGA a Symetra Tour: V akci budou Spilková, ...

28.03.2019 | Tři české golfistky čeká v následujících dnech vystoupení na profesionálních soutěžích v USA. Klára Spilková již dnes odstartuje do prvního kola čtyřkolového turnaje LPGA, od pátku do neděle se uskuteční akce Symetra Tour za účasti Karolíny Vlčkové a Šideri Váňové.

Klára Spilková do finálového víkendu neprošla
Klára Spilková do finálového víkendu neprošla

23.03.2019 | Ani napotřetí se nepodařilo Kláře Spilkové v nováčkovské sezóně na LPGA proniknout do finálového víkendu. V druhém kole Bank of Hope Founders Cup zapisovala 76 ran (+4) a skončila daleko cutu.

Klára Spilková ztrácí dvě rány na hranici cutu
Klára Spilková ztrácí dvě rány na hranici cutu

22.03.2019 | Dvě rány na aktuální hranici cutu ztrácí česká profesionálka Klára Spilková na turnaji LPGA Tour v Arizoně. Během úvodního kola často skórovala, ale nevydařily se jí závěry obou devítek a dnes ji čeká těžká bitva o postup do finálových kol.

Kláře Spilkové začínají turnaje LPGA na americké ...
Kláře Spilkové začínají turnaje LPGA na americké ...

20.03.2019 | Dvojitý australský prolog má Klára Spilková za sebou, ve čtvrtek startují turnaje letošní sezóny na americké půdě. Nadcházející turnaj Bank of Hope Founders Cup v Arizoně bude prvním jejím plnohodnotným startem se statusem členky LPGA v USA.

Karolína Vlčková: Jistý cut, ale nevyšlo poslední ...
Karolína Vlčková: Jistý cut, ale nevyšlo poslední ...

11.03.2019 | Jistě prošla cutem, ale odjíždí nespokojena s výkonem v závěrečném kole. Karolína Vlčková má za sebou start do letošní sezóny Symetra Tour, druhé nejvyšší ženské série v USA. Na Floridě obsadila dělené 48. místo.

Šideri Váňová odstartovala sezónu cutem na turnaji ...
Šideri Váňová odstartovala sezónu cutem na turnaji ...

10.03.2019 | Dvě dobrá a dvě špatná kola. Tak charakterizovala svoje první vystoupení v nové sezóně česká profesionálka Šideri Váňová, která obsadila dělené 44. místo na turnaji Ladies European Tour v Austrálii. ...

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky