Česká golfová federace

Aktuality

Cafourek vybojoval na Pro Golf Tour třetí místo, cutem prošli všichni Češi

Cafourek vybojoval na Pro Golf Tour třetí místo, cutem prošli všichni Češi

Petr Halaburda, Neděle 10. února 2019

Zatím spokojeni mohou být čeští profesionálové, kteří se vydali na sérii turnajů Pro Golf Tour v Maroku. V obou úvodních akcích celé české trio prošlo cutem, Jan Cafourek navíc přidal v dnešní dohrávce druhého turnaje dělené třetí místo.

Ke třem turnajům na marockém území vyrazili Jan Cafourek, Michal Pospíšil a Štěpán Daněk. V první soutěži si vedl nejlépe Pospíšil (T14.), Cafourek byl o tři příčky níže a rovněž Daněk prošel cutem (T41.).

Také během druhé akce hrané na stejném místě v Casablance se Čechům dařilo: Cafourek dokonce mohl bojovat o vítězství, jeho kolegové obsadili svorně dělené 30. místo.

Nejúspěšnější z českého tria se po dnešním bronzovém finiši posunul na 15. místo Order of Merit, ale myslel trochu výše. „Není to špatné, ale brousil jsem si zuby na pohár. Ale zatím nemohu být nespokojen, zahrál jsem si výborně. Dobře, že tu budu mít ještě jednu šanci,“ připomněl, že ve středu vstoupí do posledního marockého turnaje.

V Maroku není poprvé, a tak ho nepřekvapily některé místní reálie. „Všechno tu je zatím v pohodě, snad až na to auto půjčené na letišti, z kterého mi možná brzy vypadne motor,“ v žertu zhodnotil dosavadní pobyt na severu Afriky.

Pro Cafourka to byly první dva starty v sezóně a především má radost, že je stále ve hře o kartu na turnaj European Tour v Rabatu (25.-28. dubna), o kterou se zde rovněž hraje. „Zatím nemyslím, co ty výsledky budou znamenat pro zbytek sezóny. Ale ta možnost získat kartu je lákavá,“ popisuje pocity po druhé akci český profesionál.

I když si myslel před víkendem na pohár, nakonec uznal, že k němu bylo daleko. „Na vítězství to asi nebylo, vítězný Fin hrál výborně. Mrzí mě spíše, že to nestačilo na druhé místo, dnes jsem dal totiž dvě zbytečná bogey,“ vrátil se ještě k turnaji, který byl rozkouskován ranními mlhami, kvůli kterým se i třetí kolo dohrávalo až dnes.

Česká trojice a s nimi i slovenský golfista Peter Valášek nyní plánují výlet na odreagování. „Zítra nás čeká československý trip do hor k jezeru Tamesna,“ prozradil Cafourek plány na pondělí.

VÝSLEDKY 2. turnaje
Order Of Merit

 

 

Datum: Neděle 10. února 2019
Všechny články autora

Související články

Spilková zpátky v akci. Čeká ji druhý turnaj v ...
Spilková zpátky v akci. Čeká ji druhý turnaj v ...

13.02.2019 | Druhý australský turnaj LPGA čeká od čtvrtka 14. února Kláru Spilkovou. Českou profesionálku čeká návrat na známé místo, v Grange hrála jako amatérka mistrovství světa už v roce 2008. Teď by na ISPS Handa Women´s Australian Open ráda odčinila minutý cut z minulého týdne.

Mrůzek se vrací z Egypta. Plný optimismu i očekávání
Mrůzek se vrací z Egypta. Plný optimismu i očekávání

12.02.2019 | Filip Mrůzek zahájil sezónu třemi turnaji Mediterranean Tour v Egyptě, ze kterých se vrací s dobrými výsledky. Dvakrát skončil v top 10, jednou mu desítka utekla jen kvůli pokaženému závěru finálového kola. „Určitě převažují pozitivní věci,“ říká a už netrpělivě vyhlíží start Challenge Tour.

Čechům se na Pro Golf Tour dařilo: Tři prošli ...
Čechům se na Pro Golf Tour dařilo: Tři prošli ...

05.02.2019 | Velmi pozitivní zprávu o své formě poslali z Maroka tři čeští profesionálové. Michalu Pospíšilovi výborné třetí kolo vyneslo 14. místo, jen o ránu zpět a tři příčky zůstal zpět Jan Cafourek a cutem prošel i Štěpán Daněk.

Pospíšil zažil písečnou bouři, v Egyptě bral první ...
Pospíšil zažil písečnou bouři, v Egyptě bral první ...

24.01.2019 | První dva starty na Pro Golf Tour v nové sezóně má za sebou profesionál Michal Pospíšil. Z hlediska výsledků by se dalo říct střídavě oblačno. Zatímco v prvním turnaji, který byl kvůli písečné bouři zkrácený na dvě kola, nebral žádné body do žebříčku, ve druhém získal 355 za 26.

Golfové žebříčky: Leden 2019
Golfové žebříčky: Leden 2019

14.01.2019 | Loňské úspěchy českých hráčů se do světových žebříčků promítly jen částečně. Postup Kláry Spilkové na LPGA Tour se do pořadí bodově nijak nepřenesl, přesto zůstává jasnou českou jedničkou. Mezi českými muži kraluje Ondřej Lieser. A jak si vedou čeští amatéři?...

Lucie Hinnerová: Vždy jsem věřila, že to klapne.
Lucie Hinnerová: Vždy jsem věřila, že to klapne.

11.12.2018 | Mezi českými hráčkami, které se v letošní předkvalifikaci Ladies European Tour rvaly o postup do finálové fáze kvalifikačního boje o evropskou ženskou sérii, byla Lucie Hinnerová tou nejzkušenější. I proto si nakonec s vypjatými okamžiky poradila nejlépe a teď už se připravuje na poslední krok.

Kvalifikační škola LET: Z českého kvarteta postoupil ...
Kvalifikační škola LET: Z českého kvarteta postoupil ...

10.12.2018 | Z kvarteta českých golfistek na startu předkvalifikace Q-School pro Ladies European Tour si postup v marockém Marakéši vybojovala pouze Lucie Hinnerová. V závěrečném turnaji měla účast zaručenu již dříve Šideri Váňová.

Kvalifikační škola LET, 3.
Kvalifikační škola LET, 3.

09.12.2018 | Velmi blízko má v Maroku česká golfistka Lucie Hinnerová k postupu do závěrečné fáze kvalifikační školy Ladies European Tour. Na postupové pozice má po třetím kole náskok pěti ran.

Reklama
ThajskeThajske
Thajske