Česká golfová federace

Aktuality

První zimní kemp reprezentantů: Devět tréninkových dnů v ideálních podmínkách

První zimní kemp reprezentantů: Devět tréninkových dnů v ideálních podmínkách

Petr Halaburda, Pátek 8. února 2019

Devítidenní intenzivní tréninkový pobyt ve Spojených arabských emirátech mají za sebou hráči Národních tréninkových skupin. Pod vedením trenérského kvarteta absolvovali mladí čeští golfisté první z letošních zimních kempů, které je mají připravit na náročnou sezónu.

Loni opakovaně vyrazili hráči do Turecka, letos 24 hráčů a hráček premiérově okusilo úvodní soustředění v klimaticky vhodnějších Emirátech. „Destinaci se podařilo zvolit velmi dobře. Stěží bychom hledali v tomto ročním období bližší místo, kde bychom měli stoprocentní jistotu v klimatické podmínky, abychom každý den dokázali naplno využít,“ vrací se k pobytu v Abu Zabí reprezentační manažer Petra Šavrda.

Resort Yas Links a hotel Crowne Plaza – to byla dvě místa, mezi kterými se mladší Češi během svého pobytu pohybovali. V obou případech jsme našli perfektní služby a velkou ochotu personálu. Manažer hřiště Lee Waggott nám vycházel maximálně vstříc, navíc hřiště i tréninkové plochy tamější akademie snesou skutečně nejpřísnější kritéria,“ ohodnotil podmínky Šavrda.

Trénink vedený hlavním koučem Staffanem Johanssonem byl zaměřený především na technické základy a kontrolu vzdálenosti, často se dostaly ke slovu měřící zařízení Trackman a BodiTrak. „Hráči byli rozděleni do skupinek po šesti a rotovali na různých stanovištích od puttingu, přes krátkou hru, hřiště par 3 až po driving range. Součástí byla také hra na hlavním hřišti, kam hráči zavítali během pobytu čtyřikrát,“ popisuje manažer náplň přípravy.

Opomenuta nebyla ani kondiční příprava, kterou měl na starosti tradičně Milan Mojžíš. „Závěrečné hodnocení hlavního kouče bylo vesměs pozitivní, i když vždy bychom mohli najít určitý prostor pro zlepšení. Především v přístupu k tréninku mají někteří hráči ještě rezervy,“ uzavřel první zimní soustředění Petr Šavrda.

Datum: Pátek 8. února 2019
Všechny články autora

Související články

Spilková zpátky v akci. Čeká ji druhý turnaj v ...
Spilková zpátky v akci. Čeká ji druhý turnaj v ...

13.02.2019 | Druhý australský turnaj LPGA čeká od čtvrtka 14. února Kláru Spilkovou. Českou profesionálku čeká návrat na známé místo, v Grange hrála jako amatérka mistrovství světa už v roce 2008. Teď by na ISPS Handa Women´s Australian Open ráda odčinila minutý cut z minulého týdne.

Mrůzek se vrací z Egypta. Plný optimismu i očekávání
Mrůzek se vrací z Egypta. Plný optimismu i očekávání

12.02.2019 | Filip Mrůzek zahájil sezónu třemi turnaji Mediterranean Tour v Egyptě, ze kterých se vrací s dobrými výsledky. Dvakrát skončil v top 10, jednou mu desítka utekla jen kvůli pokaženému závěru finálového kola. „Určitě převažují pozitivní věci,“ říká a už netrpělivě vyhlíží start Challenge Tour.

Cafourek vybojoval na Pro Golf Tour třetí místo, ...
Cafourek vybojoval na Pro Golf Tour třetí místo, ...

10.02.2019 | Zatím spokojeni mohou být čeští profesionálové, kteří se vydali na sérii turnajů Pro Golf Tour v Maroku. V obou úvodních akcích celé české trio prošlo cutem, Jan Cafourek navíc přidal v dnešní dohrávce druhého turnaje dělené třetí místo.

Klára Spilková v Austrálii neprošla cutem
Klára Spilková v Austrálii neprošla cutem

08.02.2019 | Letošní premiéra na LPGA Tour Kláře Spilkové nevyšla podle představ. Česká profesionálka v Austrálii na turnaji ISPS Handa Vic Open neprošla cutem o tři rány. Už v příštím týdnu ale bude mít šanci na reparát, ženská profesionální série se přesune do Grange.

Očekávaný první start Spilkové je tu.
Očekávaný první start Spilkové je tu.

06.02.2019 | V australské Victorii si připíše Klára Spilková první start letošní sezóny. A půjde rovněž o její premiérový start na LPGA Tour, coby členky nejprestižnějšího ženského profesionálního okruhu. Turnaj ISPS Handa Vic Open si zahrají i muži v rámci European Tour.

Čechům se na Pro Golf Tour dařilo: Tři prošli ...
Čechům se na Pro Golf Tour dařilo: Tři prošli ...

05.02.2019 | Velmi pozitivní zprávu o své formě poslali z Maroka tři čeští profesionálové. Michalu Pospíšilovi výborné třetí kolo vyneslo 14. místo, jen o ránu zpět a tři příčky zůstal zpět Jan Cafourek a cutem prošel i Štěpán Daněk.

Golf Channel bude vysílat LPGA Tour s Klárou Spilkov ...
Golf Channel bude vysílat LPGA Tour s Klárou Spilkov ...

05.02.2019 | Ve čtvrtek vstoupí česká golfová jednička Klára Spilková do prestižní série LPGA Tour na turnaji v Austrálii. Letošní premiéru s českou účastí, ale i všechny turnaje série v nadcházejících dvou sezónách bude vysílat český Golf Channel.

Kristýně Frýdlové se v zámoří daří na hřišti i ...
Kristýně Frýdlové se v zámoří daří na hřišti i ...

30.01.2019 | Kristýna Frýdlová se může hned v úvodu roku 2019 pochlubit skvělým výsledkem. V Miami vstoupila do druhé univerzitní sezóny a hned při prvním turnaji jarní části obsadila třetí místo. Pro českou hráčku jsou důležité ale také výsledky ve škole. A i studium ji vychází na výbornou.

Reklama
ThajskeThajske
Thajske