Česká golfová federace

Aktuality

První zimní kemp reprezentantů: Devět tréninkových dnů v ideálních podmínkách

První zimní kemp reprezentantů: Devět tréninkových dnů v ideálních podmínkách

Petr Halaburda, Pátek 8. února 2019

Devítidenní intenzivní tréninkový pobyt ve Spojených arabských emirátech mají za sebou hráči Národních tréninkových skupin. Pod vedením trenérského kvarteta absolvovali mladí čeští golfisté první z letošních zimních kempů, které je mají připravit na náročnou sezónu.

Loni opakovaně vyrazili hráči do Turecka, letos 24 hráčů a hráček premiérově okusilo úvodní soustředění v klimaticky vhodnějších Emirátech. „Destinaci se podařilo zvolit velmi dobře. Stěží bychom hledali v tomto ročním období bližší místo, kde bychom měli stoprocentní jistotu v klimatické podmínky, abychom každý den dokázali naplno využít,“ vrací se k pobytu v Abu Zabí reprezentační manažer Petra Šavrda.

Resort Yas Links a hotel Crowne Plaza – to byla dvě místa, mezi kterými se mladší Češi během svého pobytu pohybovali. V obou případech jsme našli perfektní služby a velkou ochotu personálu. Manažer hřiště Lee Waggott nám vycházel maximálně vstříc, navíc hřiště i tréninkové plochy tamější akademie snesou skutečně nejpřísnější kritéria,“ ohodnotil podmínky Šavrda.

Trénink vedený hlavním koučem Staffanem Johanssonem byl zaměřený především na technické základy a kontrolu vzdálenosti, často se dostaly ke slovu měřící zařízení Trackman a BodiTrak. „Hráči byli rozděleni do skupinek po šesti a rotovali na různých stanovištích od puttingu, přes krátkou hru, hřiště par 3 až po driving range. Součástí byla také hra na hlavním hřišti, kam hráči zavítali během pobytu čtyřikrát,“ popisuje manažer náplň přípravy.

Opomenuta nebyla ani kondiční příprava, kterou měl na starosti tradičně Milan Mojžíš. „Závěrečné hodnocení hlavního kouče bylo vesměs pozitivní, i když vždy bychom mohli najít určitý prostor pro zlepšení. Především v přístupu k tréninku mají někteří hráči ještě rezervy,“ uzavřel první zimní soustředění Petr Šavrda.

Datum: Pátek 8. února 2019
Všechny články autora

Související články

Nejlepší kolo Kláry Spilkové: 32. místo na Havaji
Nejlepší kolo Kláry Spilkové: 32. místo na Havaji

21.04.2019 | Nejlepší kolo sezóny přineslo Kláře Spilkové dělené 32. místo a 12.443 dolarů. Česká profesionálka v posledním kole turnaje LOTTE Championship na Havaji zahrála 69 ran (-3) a získala letošní první dotované umístění.

Spilková si na Havaji pohoršila, v čele znovu ...
Spilková si na Havaji pohoršila, v čele znovu ...

20.04.2019 | Tři rány nad par hřiště zahrála Klára Spilková ve třetím kole turnaje LOTTE Championship na Havaji a v průběžném pořadí se propadla na dělené 56. místo.

Klára Spilková má z Havaje první cut v sezóně
Klára Spilková má z Havaje první cut v sezóně

19.04.2019 | První postup do finálových kol v letošní sezóně získala Klára Spilková na turnaji LOTTE Championship ze série LPGA Tour na Havaji. S výsledkem -3 drží dělenou 39. příčku a s hranicí cutu tentokrát neměla problém.

Spilkové se vstup do turnaje na Havaji vydařil
Spilkové se vstup do turnaje na Havaji vydařil

18.04.2019 | Slibný vstup do letošního pátého startu na sérii LPGA Tour má za sebou česká profesionálka Klára Spilková. V prvním kole turnaje LOTTE Championship na Havaji zahrála 70 ran (-2) a dělí průběžné 38. místo.

Světové žebříčky: Postavení Čechů zůstává bez ...
Světové žebříčky: Postavení Čechů zůstává bez ...

18.04.2019 | Amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska zůstávají i v dubnu nejlepšími českými hráči na světovém žebříčku WAGR, nadále nejlépe postavenými profesionály jsou Klára Spilková a Ondřej Lieser.

Klára Spilková: Pátý start v sezóně LPGA
Klára Spilková: Pátý start v sezóně LPGA

16.04.2019 | Popáté vstoupí v letošní sezóně do turnaje LPGA Tour česká profesionálka Klára Spilková. V předchozích čtyřech dílech se jí nepodařilo projít cutem, čtyřkolový turnaj na Havaji s dotací dva milióny dolarů nabízí další možnost v cestě za lepšími výsledky.

Vlčková skončila na 45. místě, další Češky cutem ...
Vlčková skončila na 45. místě, další Češky cutem ...

08.04.2019 | Čtyři golfistky ve dvou druhých nejvyšších kontinentálních profesionálních sériích měl ve hře český golf v závěru týdne, ale pouze Karolína Vlčková prošla do finálového kola na akci Symetra Tour v Kalifornii, kde nakonec obsadila dělené 45. místo. ...

Symetra Tour svižně pokračuje, premiéra LETAS ...
Symetra Tour svižně pokračuje, premiéra LETAS ...

04.04.2019 | Na LPGA Tour se během víkendu hraje první major sezóny ANA Inspiration, na kterém bude Klára Spilkové chybět. Znovu však pokračuje Symetra Tour s Karolínou Vlčkovou a Šideri Váňovou, letošní premiéru hlásí evropská LET Access Series s Kateřinou Vlašínovou a Terezou Koželuhovou.

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky