Česká golfová federace

Aktuality

První zimní kemp reprezentantů: Devět tréninkových dnů v ideálních podmínkách

První zimní kemp reprezentantů: Devět tréninkových dnů v ideálních podmínkách

Petr Halaburda, Pátek 8. února 2019

Devítidenní intenzivní tréninkový pobyt ve Spojených arabských emirátech mají za sebou hráči Národních tréninkových skupin. Pod vedením trenérského kvarteta absolvovali mladí čeští golfisté první z letošních zimních kempů, které je mají připravit na náročnou sezónu.

Loni opakovaně vyrazili hráči do Turecka, letos 24 hráčů a hráček premiérově okusilo úvodní soustředění v klimaticky vhodnějších Emirátech. „Destinaci se podařilo zvolit velmi dobře. Stěží bychom hledali v tomto ročním období bližší místo, kde bychom měli stoprocentní jistotu v klimatické podmínky, abychom každý den dokázali naplno využít,“ vrací se k pobytu v Abu Zabí reprezentační manažer Petra Šavrda.

Resort Yas Links a hotel Crowne Plaza – to byla dvě místa, mezi kterými se mladší Češi během svého pobytu pohybovali. V obou případech jsme našli perfektní služby a velkou ochotu personálu. Manažer hřiště Lee Waggott nám vycházel maximálně vstříc, navíc hřiště i tréninkové plochy tamější akademie snesou skutečně nejpřísnější kritéria,“ ohodnotil podmínky Šavrda.

Trénink vedený hlavním koučem Staffanem Johanssonem byl zaměřený především na technické základy a kontrolu vzdálenosti, často se dostaly ke slovu měřící zařízení Trackman a BodiTrak. „Hráči byli rozděleni do skupinek po šesti a rotovali na různých stanovištích od puttingu, přes krátkou hru, hřiště par 3 až po driving range. Součástí byla také hra na hlavním hřišti, kam hráči zavítali během pobytu čtyřikrát,“ popisuje manažer náplň přípravy.

Opomenuta nebyla ani kondiční příprava, kterou měl na starosti tradičně Milan Mojžíš. „Závěrečné hodnocení hlavního kouče bylo vesměs pozitivní, i když vždy bychom mohli najít určitý prostor pro zlepšení. Především v přístupu k tréninku mají někteří hráči ještě rezervy,“ uzavřel první zimní soustředění Petr Šavrda.

Datum: Pátek 8. února 2019
Všechny články autora

Související články

Češky vezou čtyři medaile z juniorského mistrovství ...
Češky vezou čtyři medaile z juniorského mistrovství ...

16.08.2019 | Gabriela Roberta Vítů vyhrála juniorské mistrovství Slovenska ve své kategorii do 18 let a také v absolutním pořadí ženských kategorií. Na třetím místě ve stejné kategorii skončila Karolína Stará. Mezi kadetkami byla druhá Veronika Kedroňová a mezi juniorkami třetí Anežka Podhorná.

Tereza Melecká je letos již potřetí nejlepší amatérk ...
Tereza Melecká je letos již potřetí nejlepší amatérk ...

16.08.2019 | Dva starty v řadě a dvě umístění v TOP 10 má na svědomí amatérka Tereza Melecká. Ve Francii se na děleném sedmém místě opět stala nejlepší amatérkou turnaje. Lucie Hinnerová skončila jen dvě rány za nejlepší desítkou na děleném třináctém místě. Cutem prošla také amatérka Agáta Vahalová.

Šest Čechů dnes dobojovalo na MM Rakouska
Šest Čechů dnes dobojovalo na MM Rakouska

04.08.2019 | Čtyřdenní mezinárodní mistrovství Rakouska zná po přerušení třetího kola své vítěze. Z Češek si nejlépe vedla Michaela Fabiánková, která vybojovala umístění v TOP 10. Mezi muži byl nejúspěšnější Vojtěch Kostelka na děleném 24. místě. ...

Jiří Zuska veze 2. místo z MM Německa
Jiří Zuska veze 2. místo z MM Německa

28.07.2019 | K výborným mezinárodním výsledkům v tomto týdnu se přidali i čeští hráči, kteří se vydali startovat na prestižní German International Amateur Championship. Skvěle si vedl především Jiří Zuska, který vybojoval dělené druhé místo.

Melichová se v TOP 10 neudržela, z ME žen veze 17.
Melichová se v TOP 10 neudržela, z ME žen veze 17.

27.07.2019 | Poslední kolo na ME žen v Anglii nevyšlo Janě Melichové podle představ a po 75 ranách skončila na děleném 17. místě. Sára Kousková dnes zahrála v paru a dělí konečné 37. místo.

European Young Masters: Třetí kolo se kvůli bouřce ...
European Young Masters: Třetí kolo se kvůli bouřce ...

27.07.2019 | Třetí kolo na mládežnickém mistrovství Evropy do 16 let (European Young Masters) nebylo dohráno a jeho výsledky anulovány. Výsledky po druhém kole jsou tak konečné. Češi obsadili v týmové soutěži sedmé místo, Filip Jakubčík i Dan Hlaváček skončili v elitní desítce.

Dvě Češky ve finálovém kole ME, Melichová útočí ...
Dvě Češky ve finálovém kole ME, Melichová útočí ...

26.07.2019 | Česká republika má dvě zastoupení ve finálovém kole ME žen v Anglii. V TOP 10 stále je Jana Melichová, o dvě rány cutem prošla Sára Kousková. Patricie Macková a Marie Luňáčková se s turnajem loučí. ...

Ondřej Lieser a Jan Cafourek skončili v TOP 20 ...
Ondřej Lieser a Jan Cafourek skončili v TOP 20 ...

26.07.2019 | Tři Češi prošli na turnaji ze série Pro Golf Tour v Rakousku cutem. Méně se dnes dařilo Janu Cafourkovi, který měl vysoké šance na TOP 10, naopak skvěle hrál Ondřej Lieser - oba skončili na děleném 16. místě. Michal Pospíšil se umístil na dělené 23. pozici.

Reklama
Banner
X D+D Real Czech Masters D+D Real Czech Masters