Česká golfová federace

Aktuality

Kristýně Frýdlové se v zámoří daří na hřišti i ve škole

Kristýně Frýdlové se v zámoří daří na hřišti i ve škole

Jonáš Mencl, Středa 30. ledna 2019

Kristýna Frýdlová se může hned v úvodu roku 2019 pochlubit skvělým výsledkem. V Miami vstoupila do druhé univerzitní sezóny a hned při prvním turnaji jarní části obsadila třetí místo. Pro českou hráčku jsou důležité ale také výsledky ve škole. A i studium ji vychází na výbornou.

Start do sezóny vyšel vám osobně i vašemu týmu (2. místo) znamenitě. Třetí místo mezi jednotlivci je vaším zatím nejlepším výsledkem za oceánem. Čemu to přisuzujete?

V Miami už jsem odstartovala svou druhou univerzitní sezonu. První rok jsem brala spíše jako aklimatizaci, pořádně jsem nevěděla, co očekávat, a hlavně se mi turnajová sezóna najednou protáhla z pěti měsíců na deset. Teď už přibližně vím, jak bude celý rok probíhat a na co se mám připravit.

Na co jste se zaměřila v zimní přípravě?

Po dlouhé sezóně, která začala v lednu a skončila v říjnu, jsem měla čas si odpočinout a věnovat se i jiným věcem. S týmem jsem cvičila a pravidelně měla hodiny jógy, které jsme si velmi oblíbily. Přes Vánoce jsem se potkala s národním koučem Staffanem Johanssonem, se kterým jsme probrali kompletní analýzu statistik minulé sezony. Společně jsme určili, kde je prostor pro zlepšení, na co bych se měla zaměřit při tréninku a nastavili cíle na rok 2019. Po příjezdu do Miami jsem trénovala hlavně krátkou hru, protože té není nikdy dost. Myslím, že se to vyplatilo a už v prvním turnaji sezony mě právě krátká hra častokrát podržela, což je základ dobrého výsledku.

Turnaj byl zkrácený na jedno kolo kvůli silným dešťům v noci. Stihly jste odehrát alespoň část druhého kola?

Druhé kolo se bohužel ani hrát nezačalo. Hřiště se mi moc líbilo, greeny byly ve skvělé kondici, ale zbytek hřiště byl velmi podmáčený, což se dalo po silných deštích očekávat. Celý tým z tamního golfového klubu ale odvedl skvělou práci a turnaj se naštěstí nemusel zcela rušit.

Už jste se pevně usadila jak ve škole, tak v týmu?

Ve škole se mi moc líbí a s týmem i s trenéry skvěle vycházíme. Abych tu vše zvládala, každý semestr si založím týdenní režim zahrnující golf, školu a cvičení, který se pro mě na čtyři měsíce stane rutinou. Na sportovní stránku převážně dohlížejí trenéři, učení už je ale na nás. Pokud „nepropadáme“, je jim vlastně jedno, jaké máme známky. Já jsem ale do Ameriky nepřijela jen kvůli golfu, a tudíž jsou pro mě důležité i výsledky ve škole. I proto jsem si vybrala školu, která je kvalitní jak v golfu, tak i z akademické stránky.

A jak vám to zatím jde ve škole?

Můžu říct, že výsledky ve škole mám velmi dobré. Má na to velký vliv to, že studuji obor biochemie a molekulární biologie, který mě opravdu baví. Zatím jsem jen ze dvou předmětů dostala A-, trenéři si ze mě někdy dělají srandu, že jsem blázen.

Zbyde vám i čas na pláž?

Snažím se většinu povinností plnit přes týden, abych měla volnější víkendy. Ráda chodím na snídaně do hezkých kaváren nebo na procházky. V Miami je celý rok krásné počasí, a tak víkendy, kdy nemáme turnaje, můžeme trávit na pláži nebo u bazénu.

Od nového roku platí nová golfová pravidla. Jak se vám změny zamlouvají?

S novými pravidly nemám problém. Je to ale zvláštní pocit dropovat od kolenou nebo patovat s vlajkou, když jsem od šesti let byla naučená na něco jiného. Při delších patech si nechávám vlajku uvnitř, ale na kratší bych to nikdy neudělala. To by myslím mohla být nevýhoda, a určitě hrozný nezvyk.

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Středa 30. ledna 2019
Všechny články autora

Související články

Spilková zpátky v akci. Čeká ji druhý turnaj v ...
Spilková zpátky v akci. Čeká ji druhý turnaj v ...

13.02.2019 | Druhý australský turnaj LPGA čeká od čtvrtka 14. února Kláru Spilkovou. Českou profesionálku čeká návrat na známé místo, v Grange hrála jako amatérka mistrovství světa už v roce 2008. Teď by na ISPS Handa Women´s Australian Open ráda odčinila minutý cut z minulého týdne.

Mrůzek se vrací z Egypta. Plný optimismu i očekávání
Mrůzek se vrací z Egypta. Plný optimismu i očekávání

12.02.2019 | Filip Mrůzek zahájil sezónu třemi turnaji Mediterranean Tour v Egyptě, ze kterých se vrací s dobrými výsledky. Dvakrát skončil v top 10, jednou mu desítka utekla jen kvůli pokaženému závěru finálového kola. „Určitě převažují pozitivní věci,“ říká a už netrpělivě vyhlíží start Challenge Tour.

Cafourek vybojoval na Pro Golf Tour třetí místo, ...
Cafourek vybojoval na Pro Golf Tour třetí místo, ...

10.02.2019 | Zatím spokojeni mohou být čeští profesionálové, kteří se vydali na sérii turnajů Pro Golf Tour v Maroku. V obou úvodních akcích celé české trio prošlo cutem, Jan Cafourek navíc přidal v dnešní dohrávce druhého turnaje dělené třetí místo.

Klára Spilková v Austrálii neprošla cutem
Klára Spilková v Austrálii neprošla cutem

08.02.2019 | Letošní premiéra na LPGA Tour Kláře Spilkové nevyšla podle představ. Česká profesionálka v Austrálii na turnaji ISPS Handa Vic Open neprošla cutem o tři rány. Už v příštím týdnu ale bude mít šanci na reparát, ženská profesionální série se přesune do Grange.

První zimní kemp reprezentantů: Devět tréninkových ...
První zimní kemp reprezentantů: Devět tréninkových ...

08.02.2019 | Devítidenní intenzivní tréninkový pobyt ve Spojených arabských emirátech mají za sebou hráči Národních tréninkových skupin. Pod vedením trenérského kvarteta absolvovali mladí čeští golfisté první z letošních zimních kempů, které je mají připravit na náročnou sezónu.

Očekávaný první start Spilkové je tu.
Očekávaný první start Spilkové je tu.

06.02.2019 | V australské Victorii si připíše Klára Spilková první start letošní sezóny. A půjde rovněž o její premiérový start na LPGA Tour, coby členky nejprestižnějšího ženského profesionálního okruhu. Turnaj ISPS Handa Vic Open si zahrají i muži v rámci European Tour.

Čechům se na Pro Golf Tour dařilo: Tři prošli ...
Čechům se na Pro Golf Tour dařilo: Tři prošli ...

05.02.2019 | Velmi pozitivní zprávu o své formě poslali z Maroka tři čeští profesionálové. Michalu Pospíšilovi výborné třetí kolo vyneslo 14. místo, jen o ránu zpět a tři příčky zůstal zpět Jan Cafourek a cutem prošel i Štěpán Daněk.

Golf Channel bude vysílat LPGA Tour s Klárou Spilkov ...
Golf Channel bude vysílat LPGA Tour s Klárou Spilkov ...

05.02.2019 | Ve čtvrtek vstoupí česká golfová jednička Klára Spilková do prestižní série LPGA Tour na turnaji v Austrálii. Letošní premiéru s českou účastí, ale i všechny turnaje série v nadcházejících dvou sezónách bude vysílat český Golf Channel.

Reklama
ThajskeThajske
Thajske