Česká golfová federace

Aktuality

Kristýně Frýdlové se v zámoří daří na hřišti i ve škole

Kristýně Frýdlové se v zámoří daří na hřišti i ve škole

Jonáš Mencl, Středa 30. ledna 2019

Kristýna Frýdlová se může hned v úvodu roku 2019 pochlubit skvělým výsledkem. V Miami vstoupila do druhé univerzitní sezóny a hned při prvním turnaji jarní části obsadila třetí místo. Pro českou hráčku jsou důležité ale také výsledky ve škole. A i studium ji vychází na výbornou.

Start do sezóny vyšel vám osobně i vašemu týmu (2. místo) znamenitě. Třetí místo mezi jednotlivci je vaším zatím nejlepším výsledkem za oceánem. Čemu to přisuzujete?

V Miami už jsem odstartovala svou druhou univerzitní sezonu. První rok jsem brala spíše jako aklimatizaci, pořádně jsem nevěděla, co očekávat, a hlavně se mi turnajová sezóna najednou protáhla z pěti měsíců na deset. Teď už přibližně vím, jak bude celý rok probíhat a na co se mám připravit.

Na co jste se zaměřila v zimní přípravě?

Po dlouhé sezóně, která začala v lednu a skončila v říjnu, jsem měla čas si odpočinout a věnovat se i jiným věcem. S týmem jsem cvičila a pravidelně měla hodiny jógy, které jsme si velmi oblíbily. Přes Vánoce jsem se potkala s národním koučem Staffanem Johanssonem, se kterým jsme probrali kompletní analýzu statistik minulé sezony. Společně jsme určili, kde je prostor pro zlepšení, na co bych se měla zaměřit při tréninku a nastavili cíle na rok 2019. Po příjezdu do Miami jsem trénovala hlavně krátkou hru, protože té není nikdy dost. Myslím, že se to vyplatilo a už v prvním turnaji sezony mě právě krátká hra častokrát podržela, což je základ dobrého výsledku.

Turnaj byl zkrácený na jedno kolo kvůli silným dešťům v noci. Stihly jste odehrát alespoň část druhého kola?

Druhé kolo se bohužel ani hrát nezačalo. Hřiště se mi moc líbilo, greeny byly ve skvělé kondici, ale zbytek hřiště byl velmi podmáčený, což se dalo po silných deštích očekávat. Celý tým z tamního golfového klubu ale odvedl skvělou práci a turnaj se naštěstí nemusel zcela rušit.

Už jste se pevně usadila jak ve škole, tak v týmu?

Ve škole se mi moc líbí a s týmem i s trenéry skvěle vycházíme. Abych tu vše zvládala, každý semestr si založím týdenní režim zahrnující golf, školu a cvičení, který se pro mě na čtyři měsíce stane rutinou. Na sportovní stránku převážně dohlížejí trenéři, učení už je ale na nás. Pokud „nepropadáme“, je jim vlastně jedno, jaké máme známky. Já jsem ale do Ameriky nepřijela jen kvůli golfu, a tudíž jsou pro mě důležité i výsledky ve škole. I proto jsem si vybrala školu, která je kvalitní jak v golfu, tak i z akademické stránky.

A jak vám to zatím jde ve škole?

Můžu říct, že výsledky ve škole mám velmi dobré. Má na to velký vliv to, že studuji obor biochemie a molekulární biologie, který mě opravdu baví. Zatím jsem jen ze dvou předmětů dostala A-, trenéři si ze mě někdy dělají srandu, že jsem blázen.

Zbyde vám i čas na pláž?

Snažím se většinu povinností plnit přes týden, abych měla volnější víkendy. Ráda chodím na snídaně do hezkých kaváren nebo na procházky. V Miami je celý rok krásné počasí, a tak víkendy, kdy nemáme turnaje, můžeme trávit na pláži nebo u bazénu.

Od nového roku platí nová golfová pravidla. Jak se vám změny zamlouvají?

S novými pravidly nemám problém. Je to ale zvláštní pocit dropovat od kolenou nebo patovat s vlajkou, když jsem od šesti let byla naučená na něco jiného. Při delších patech si nechávám vlajku uvnitř, ale na kratší bych to nikdy neudělala. To by myslím mohla být nevýhoda, a určitě hrozný nezvyk.

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Středa 30. ledna 2019
Všechny články autora

Související články

Nejlepší kolo Kláry Spilkové: 32. místo na Havaji
Nejlepší kolo Kláry Spilkové: 32. místo na Havaji

21.04.2019 | Nejlepší kolo sezóny přineslo Kláře Spilkové dělené 32. místo a 12.443 dolarů. Česká profesionálka v posledním kole turnaje LOTTE Championship na Havaji zahrála 69 ran (-3) a získala letošní první dotované umístění.

Spilková si na Havaji pohoršila, v čele znovu ...
Spilková si na Havaji pohoršila, v čele znovu ...

20.04.2019 | Tři rány nad par hřiště zahrála Klára Spilková ve třetím kole turnaje LOTTE Championship na Havaji a v průběžném pořadí se propadla na dělené 56. místo.

Klára Spilková má z Havaje první cut v sezóně
Klára Spilková má z Havaje první cut v sezóně

19.04.2019 | První postup do finálových kol v letošní sezóně získala Klára Spilková na turnaji LOTTE Championship ze série LPGA Tour na Havaji. S výsledkem -3 drží dělenou 39. příčku a s hranicí cutu tentokrát neměla problém.

Spilkové se vstup do turnaje na Havaji vydařil
Spilkové se vstup do turnaje na Havaji vydařil

18.04.2019 | Slibný vstup do letošního pátého startu na sérii LPGA Tour má za sebou česká profesionálka Klára Spilková. V prvním kole turnaje LOTTE Championship na Havaji zahrála 70 ran (-2) a dělí průběžné 38. místo.

Světové žebříčky: Postavení Čechů zůstává bez ...
Světové žebříčky: Postavení Čechů zůstává bez ...

18.04.2019 | Amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska zůstávají i v dubnu nejlepšími českými hráči na světovém žebříčku WAGR, nadále nejlépe postavenými profesionály jsou Klára Spilková a Ondřej Lieser.

Klára Spilková: Pátý start v sezóně LPGA
Klára Spilková: Pátý start v sezóně LPGA

16.04.2019 | Popáté vstoupí v letošní sezóně do turnaje LPGA Tour česká profesionálka Klára Spilková. V předchozích čtyřech dílech se jí nepodařilo projít cutem, čtyřkolový turnaj na Havaji s dotací dva milióny dolarů nabízí další možnost v cestě za lepšími výsledky.

Vlčková skončila na 45. místě, další Češky cutem ...
Vlčková skončila na 45. místě, další Češky cutem ...

08.04.2019 | Čtyři golfistky ve dvou druhých nejvyšších kontinentálních profesionálních sériích měl ve hře český golf v závěru týdne, ale pouze Karolína Vlčková prošla do finálového kola na akci Symetra Tour v Kalifornii, kde nakonec obsadila dělené 45. místo. ...

Symetra Tour svižně pokračuje, premiéra LETAS ...
Symetra Tour svižně pokračuje, premiéra LETAS ...

04.04.2019 | Na LPGA Tour se během víkendu hraje první major sezóny ANA Inspiration, na kterém bude Klára Spilkové chybět. Znovu však pokračuje Symetra Tour s Karolínou Vlčkovou a Šideri Váňovou, letošní premiéru hlásí evropská LET Access Series s Kateřinou Vlašínovou a Terezou Koželuhovou.

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky