Česká golfová federace

Aktuality

Kristýně Frýdlové se v zámoří daří na hřišti i ve škole

Kristýně Frýdlové se v zámoří daří na hřišti i ve škole

Jonáš Mencl, Středa 30. ledna 2019

Kristýna Frýdlová se může hned v úvodu roku 2019 pochlubit skvělým výsledkem. V Miami vstoupila do druhé univerzitní sezóny a hned při prvním turnaji jarní části obsadila třetí místo. Pro českou hráčku jsou důležité ale také výsledky ve škole. A i studium ji vychází na výbornou.

Start do sezóny vyšel vám osobně i vašemu týmu (2. místo) znamenitě. Třetí místo mezi jednotlivci je vaším zatím nejlepším výsledkem za oceánem. Čemu to přisuzujete?

V Miami už jsem odstartovala svou druhou univerzitní sezonu. První rok jsem brala spíše jako aklimatizaci, pořádně jsem nevěděla, co očekávat, a hlavně se mi turnajová sezóna najednou protáhla z pěti měsíců na deset. Teď už přibližně vím, jak bude celý rok probíhat a na co se mám připravit.

Na co jste se zaměřila v zimní přípravě?

Po dlouhé sezóně, která začala v lednu a skončila v říjnu, jsem měla čas si odpočinout a věnovat se i jiným věcem. S týmem jsem cvičila a pravidelně měla hodiny jógy, které jsme si velmi oblíbily. Přes Vánoce jsem se potkala s národním koučem Staffanem Johanssonem, se kterým jsme probrali kompletní analýzu statistik minulé sezony. Společně jsme určili, kde je prostor pro zlepšení, na co bych se měla zaměřit při tréninku a nastavili cíle na rok 2019. Po příjezdu do Miami jsem trénovala hlavně krátkou hru, protože té není nikdy dost. Myslím, že se to vyplatilo a už v prvním turnaji sezony mě právě krátká hra častokrát podržela, což je základ dobrého výsledku.

Turnaj byl zkrácený na jedno kolo kvůli silným dešťům v noci. Stihly jste odehrát alespoň část druhého kola?

Druhé kolo se bohužel ani hrát nezačalo. Hřiště se mi moc líbilo, greeny byly ve skvělé kondici, ale zbytek hřiště byl velmi podmáčený, což se dalo po silných deštích očekávat. Celý tým z tamního golfového klubu ale odvedl skvělou práci a turnaj se naštěstí nemusel zcela rušit.

Už jste se pevně usadila jak ve škole, tak v týmu?

Ve škole se mi moc líbí a s týmem i s trenéry skvěle vycházíme. Abych tu vše zvládala, každý semestr si založím týdenní režim zahrnující golf, školu a cvičení, který se pro mě na čtyři měsíce stane rutinou. Na sportovní stránku převážně dohlížejí trenéři, učení už je ale na nás. Pokud „nepropadáme“, je jim vlastně jedno, jaké máme známky. Já jsem ale do Ameriky nepřijela jen kvůli golfu, a tudíž jsou pro mě důležité i výsledky ve škole. I proto jsem si vybrala školu, která je kvalitní jak v golfu, tak i z akademické stránky.

A jak vám to zatím jde ve škole?

Můžu říct, že výsledky ve škole mám velmi dobré. Má na to velký vliv to, že studuji obor biochemie a molekulární biologie, který mě opravdu baví. Zatím jsem jen ze dvou předmětů dostala A-, trenéři si ze mě někdy dělají srandu, že jsem blázen.

Zbyde vám i čas na pláž?

Snažím se většinu povinností plnit přes týden, abych měla volnější víkendy. Ráda chodím na snídaně do hezkých kaváren nebo na procházky. V Miami je celý rok krásné počasí, a tak víkendy, kdy nemáme turnaje, můžeme trávit na pláži nebo u bazénu.

Od nového roku platí nová golfová pravidla. Jak se vám změny zamlouvají?

S novými pravidly nemám problém. Je to ale zvláštní pocit dropovat od kolenou nebo patovat s vlajkou, když jsem od šesti let byla naučená na něco jiného. Při delších patech si nechávám vlajku uvnitř, ale na kratší bych to nikdy neudělala. To by myslím mohla být nevýhoda, a určitě hrozný nezvyk.

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Středa 30. ledna 2019
Všechny články autora

Související články

Češky vezou čtyři medaile z juniorského mistrovství ...
Češky vezou čtyři medaile z juniorského mistrovství ...

16.08.2019 | Gabriela Roberta Vítů vyhrála juniorské mistrovství Slovenska ve své kategorii do 18 let a také v absolutním pořadí ženských kategorií. Na třetím místě ve stejné kategorii skončila Karolína Stará. Mezi kadetkami byla druhá Veronika Kedroňová a mezi juniorkami třetí Anežka Podhorná.

Tereza Melecká je letos již potřetí nejlepší amatérk ...
Tereza Melecká je letos již potřetí nejlepší amatérk ...

16.08.2019 | Dva starty v řadě a dvě umístění v TOP 10 má na svědomí amatérka Tereza Melecká. Ve Francii se na děleném sedmém místě opět stala nejlepší amatérkou turnaje. Lucie Hinnerová skončila jen dvě rány za nejlepší desítkou na děleném třináctém místě. Cutem prošla také amatérka Agáta Vahalová.

Šest Čechů dnes dobojovalo na MM Rakouska
Šest Čechů dnes dobojovalo na MM Rakouska

04.08.2019 | Čtyřdenní mezinárodní mistrovství Rakouska zná po přerušení třetího kola své vítěze. Z Češek si nejlépe vedla Michaela Fabiánková, která vybojovala umístění v TOP 10. Mezi muži byl nejúspěšnější Vojtěch Kostelka na děleném 24. místě. ...

Jiří Zuska veze 2. místo z MM Německa
Jiří Zuska veze 2. místo z MM Německa

28.07.2019 | K výborným mezinárodním výsledkům v tomto týdnu se přidali i čeští hráči, kteří se vydali startovat na prestižní German International Amateur Championship. Skvěle si vedl především Jiří Zuska, který vybojoval dělené druhé místo.

Melichová se v TOP 10 neudržela, z ME žen veze 17.
Melichová se v TOP 10 neudržela, z ME žen veze 17.

27.07.2019 | Poslední kolo na ME žen v Anglii nevyšlo Janě Melichové podle představ a po 75 ranách skončila na děleném 17. místě. Sára Kousková dnes zahrála v paru a dělí konečné 37. místo.

European Young Masters: Třetí kolo se kvůli bouřce ...
European Young Masters: Třetí kolo se kvůli bouřce ...

27.07.2019 | Třetí kolo na mládežnickém mistrovství Evropy do 16 let (European Young Masters) nebylo dohráno a jeho výsledky anulovány. Výsledky po druhém kole jsou tak konečné. Češi obsadili v týmové soutěži sedmé místo, Filip Jakubčík i Dan Hlaváček skončili v elitní desítce.

Dvě Češky ve finálovém kole ME, Melichová útočí ...
Dvě Češky ve finálovém kole ME, Melichová útočí ...

26.07.2019 | Česká republika má dvě zastoupení ve finálovém kole ME žen v Anglii. V TOP 10 stále je Jana Melichová, o dvě rány cutem prošla Sára Kousková. Patricie Macková a Marie Luňáčková se s turnajem loučí. ...

Ondřej Lieser a Jan Cafourek skončili v TOP 20 ...
Ondřej Lieser a Jan Cafourek skončili v TOP 20 ...

26.07.2019 | Tři Češi prošli na turnaji ze série Pro Golf Tour v Rakousku cutem. Méně se dnes dařilo Janu Cafourkovi, který měl vysoké šance na TOP 10, naopak skvěle hrál Ondřej Lieser - oba skončili na děleném 16. místě. Michal Pospíšil se umístil na dělené 23. pozici.

Reklama
Banner
X D+D Real Czech Masters D+D Real Czech Masters