Česká golfová federace

Aktuality

PGAC se stává provozovatelem projektu Hraj golf změň život

PGAC se stává provozovatelem projektu Hraj golf změň život

redakce, Pátek 11. ledna 2019

Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů v ČR (PGAC) se stává provozovatelem projektu Hraj golf, změň život. Po takřka rok trvající sérii jednání, kterou odstartovala loni na jaře žádost PGAC, se zástupci ČGF a PGAC domluvili na vstupu PGAC v roli jeho projektového vedení.

Česká PGA několikrát demonstrovala svůj zájem provozovat vlastní náborový projekt. Možnost využít již funkčního projektu Hraj golf, změň život, založeného ČGF v roce 2010, je pro propagační a osvětové projekty - které jsou součástí dlouhodobé komunikační strategie PGAC - prakticky ideální.

PGAC je členem ČGF, ale PGA platí v každé zemi za odborný hegemon osvětového rozvoje golfu, což vyplývá z poslání výchovy trenérů a poskytování odborných informací dalším zájemcům. Federace je tradičně vrchní řídící a organizační orgán slučující kluby, zcela odpovídající svazům v jiných sportech. V minulosti PGAC partnerem platformy Hraj golf změň život byla.

PGAC bude aktivně řídit a provozovat projekt s využitím svým profesionálních odborných pracovníků, partnerských médií a dalších vlastních či sdílených zdrojů. ČGF zůstává i nadále majitelem duševního vlastnictví k projektu Hraj golf, změň život, domény hrajgolfzmenzivot.cz, loga projektu a principů prezentace golfu začátečníkům.

Prvním konkrétním krokem bude doplnění sítě v projektu již participujících klubů o dalších více než deset míst, kde je práce s mládeží zaštiťována špičkovými profesionály. Jedním z dalších hlavních přínosů bude, že se místně příslušní členové PGAC budou věnovat náboru i následné práci s mládeží, a že do projektu budou direktivně zapojeni učňové Vzdělávacího programu PGAC v rámci své studijní praxe. 

Nově v gesci PGAC je tak i aktivní vedení a provoz projektu včetně provozu webových stránek www.hrajgolfzmenzivot.cz, marketingová a odborná podpora, definice cílových skupin, sestavení komunikačního plánu a jeho realizace.

Exekutivní část projektu bude dále obsahovat přípravu navazujících produktů ve spolupráci se členy PGA, golfovými kluby, majiteli hřišť, ale i s ČGF samotnou a dalšími organizacemi. Služby a produkty budou zahrnovat frekvenční motivátory, diskontní tréninkové služby, akviziční modely a věrnostní pobídky.  

Memorandum podepsané prezidenty ČGF Zdeňkem Kodejšem a PGAC Romanem Svobodou má platnost jeden rok, na jeho konci dojde k vyhodnocení přínosů na české poměry nebývale těsného sepětí ČGF a PGAC.

Profesionální golf, podobně jako v jiných sportech, je z pohledu běžného negolfisty nejviditelnější část golfového hnutí, a tak je tato iniciativa PGAC zcela logickým krokem vpřed nejen pro všechny zúčastněné, ale především pro projekt samotný.

Autor: redakce 
Datum: Pátek 11. ledna 2019
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková do finálového víkendu neprošla
Klára Spilková do finálového víkendu neprošla

23.03.2019 | Ani napotřetí se nepodařilo Kláře Spilkové v nováčkovské sezóně na LPGA proniknout do finálového víkendu. V druhém kole Bank of Hope Founders Cup zapisovala 76 ran (+4) a skončila daleko cutu.

Klára Spilková ztrácí dvě rány na hranici cutu
Klára Spilková ztrácí dvě rány na hranici cutu

22.03.2019 | Dvě rány na aktuální hranici cutu ztrácí česká profesionálka Klára Spilková na turnaji LPGA Tour v Arizoně. Během úvodního kola často skórovala, ale nevydařily se jí závěry obou devítek a dnes ji čeká těžká bitva o postup do finálových kol.

Kláře Spilkové začínají turnaje LPGA na americké ...
Kláře Spilkové začínají turnaje LPGA na americké ...

20.03.2019 | Dvojitý australský prolog má Klára Spilková za sebou, ve čtvrtek startují turnaje letošní sezóny na americké půdě. Nadcházející turnaj Bank of Hope Founders Cup v Arizoně bude prvním jejím plnohodnotným startem se statusem členky LPGA v USA.

Karolína Vlčková: Jistý cut, ale nevyšlo poslední ...
Karolína Vlčková: Jistý cut, ale nevyšlo poslední ...

11.03.2019 | Jistě prošla cutem, ale odjíždí nespokojena s výkonem v závěrečném kole. Karolína Vlčková má za sebou start do letošní sezóny Symetra Tour, druhé nejvyšší ženské série v USA. Na Floridě obsadila dělené 48. místo.

Šideri Váňová odstartovala sezónu cutem na turnaji ...
Šideri Váňová odstartovala sezónu cutem na turnaji ...

10.03.2019 | Dvě dobrá a dvě špatná kola. Tak charakterizovala svoje první vystoupení v nové sezóně česká profesionálka Šideri Váňová, která obsadila dělené 44. místo na turnaji Ladies European Tour v Austrálii. ...

Skvělý vstup do sezóny Šideri Váňové
Skvělý vstup do sezóny Šideri Váňové

08.03.2019 | Dvě vydařená kola má za sebou česká profesionálka Šideri Váňová, které ve svém vstupním turnaji do sezóny Ladies European Tour (LET) v Austrálii dělí v polovině soutěže třinácté místo a může s optimismem vzhlížet k víkendovým bojům. ...

Vlčková vstupuje podruhé do sezóny Symetra Tour, ...
Vlčková vstupuje podruhé do sezóny Symetra Tour, ...

06.03.2019 | Dvě české profesionálky čeká ve čtvrtek první start v roce 2019. Karolína Vlčková zahájí svou druhou sezónu na Symetra Tour turnajem SKYiGOLF Championship na Floridě, Šideri Váňová se představí v Austrálii v rámci Ladies European Tour. ...

Anketa: Klára Spilková obhájila, nejlepším profesion ...
Anketa: Klára Spilková obhájila, nejlepším profesion ...

27.02.2019 | Klára Spilková byla znovu vyhlášena nejlepší českou golfistkou v anketě expertů a hlasující veřejnosti. Mezi muži se ocenění dočkal Filip Mrůzek, nejlepšími amatéry byli (stejně jako před rokem) v úterý večer vyhlášeni Sára Kousková a Šimon Zach...

Reklama
Banner