Česká golfová federace

Aktuality

Kurzy rozhodčích a pravidlová osvěta

Kurzy rozhodčích a pravidlová osvěta

redakce, Čtvrtek 10. ledna 2019

Letošní rok je prvním rokem platnosti nové modernizované edice Pravidel golfu. Souhrn změn jsme představili v závěru podzimu 2018, v současné době je již možné objednávat tiskovou podobu českého překladu samotných Pravidel.

Co se týče rozhodcovských licencí, tak v souladu s avizovaným přístupem platí stávající třídy až do příštího roku, kdy nejpozději budou muset všichni rozhodčí, kteří se budou chtít aktivně podílet na řízení soutěží, absolvovat přeškolení.

S ohledem na to se i letos, stejně jako v loňském roce, uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou primárně určeny pro vyšší kategorie a ty, kteří si budou chtít zvýšit kvalifikaci, případně pak pro nové zájemce. V případě dostatečné kapacity se samozřejmě bude moci zúčastnit kdokoliv.

Termíny a místa konání kurzů jsou následující:

  • 2.-3. 3. 2019 - Praha/Erpet
  • 23.-24. 3. 2019 - Brno/Kaskáda

Lektorem obou kurzů bude předseda Komise rozhodčích Dalibor Procházka. Přihlášky zasílejte přímo na jeho adresu (dalibor.prochazka@cgf.cz), ovšem nově by měly být standardně podávány prostřednictvím klubu.

V případě velkého zájmu nových zájemců bude případně zorganizováno ještě jedno školení, ale s ohledem na prodlouženou platnost stávajících tříd to není příliš pravděpodobné.

Pravidlové změny a povědomí o nich je ovšem potřeba dostat nejen k rozhodčím, ale hlavně i k hráčům. Proto federace nabízí výukové semináře zaměřené na základní změny v pravidlech a jejich praktickou aplikaci. Tyto semináře by se měly konat v jednotlivých klubech (lze samozřejmě i sloučit více klubů najednou) a jejich časových rozsah je zhruba 4 hodiny, takže je možno je uspořádat i odpoledne nebo v podvečer všedního dne.

Kluby, které o takový seminář pro své členy mají zájem, by měly kontaktovat buď Komisi rozhodčích, nebo přímo některého lektora z příslušného regionu.

Autor: redakce 
Datum: Čtvrtek 10. ledna 2019
Všechny články autora

Související články

Pravidla znovu blíže golfistům: Přichází Hráčská ...
Pravidla znovu blíže golfistům: Přichází Hráčská ...

10.01.2019 | Seznámení se změnami v pravidlech je znovu jednodušší. V závěru minulého roku jsme přinášeli patnáctidílný seriál o novinkách v golfových pravidlech, od poloviny prosince si můžete stahovat kompletní pravidla. A nyní je nově k dispozici i Hráčská edice.

Změny v pravidlech platných od 1. ledna 2019 - 15.
Změny v pravidlech platných od 1. ledna 2019 - 15.

19.12.2018 | Dnešní patnáctý předvánoční díl o změnách v pravidlech golfu bude zároveň dílem posledním. A zatímco v předchozích dílech jsme se vždy poměrně detailně věnovali jedné nebo několika málo změnám, dnes si nejdůležitější stručně shrneme, protože bude užitečné je mít přehledně uvedené všechny najednou.

Samostudium může začít, stáhněte si Pravidla golfu ...
Samostudium může začít, stáhněte si Pravidla golfu ...

17.12.2018 | V minulých týdnech jsme přinášeli seriál, popisující novinky, které přinesou golfová pravidla od 1. ledna 2019. Nyní už je „hlavní kniha“ ke stažení v českém jazyce, samostudium může začít.

Změny v pravidlech platných od 1. ledna 2019 - 14.
Změny v pravidlech platných od 1. ledna 2019 - 14.

12.12.2018 | Dnešní díl o změnách v pravidlech golfu se bude věnovat zdánlivým maličkostem, které ale často mají podstatný vliv na hru a možnosti hráčů. Tušíte správně – posvítíme si na místní pravidla.

Změny v pravidlech platných od 1. ledna 2019 - 13.
Změny v pravidlech platných od 1. ledna 2019 - 13.

06.12.2018 | Každý správný seriál má nejméně třináct dílů a toho se budeme držet i my. V tom dnešním třináctém (a snad ne nešťastném) se budeme věnovat zdánlivě nudnému tématu – formám hry.

Změny v pravidlech platných od 1. ledna 2019 - 12.
Změny v pravidlech platných od 1. ledna 2019 - 12.

28.11.2018 | Dnešní díl uzavírající tucet pokračování bude spíš takový pel-mel, protože stěžejní témata jsme víceméně probrali. Ale není malých témat a koneckonců leccos z uvedeného má praktický dopad.

Změny v pravidlech platných od 1. ledna 2019 – 11.
Změny v pravidlech platných od 1. ledna 2019 – 11.

21.11.2018 | Jedenáctý díl našeho seriálu bude něco ve smyslu jedenáctého přikázání - Aneb jak se správně vnímat a řešit problémy při aplikaci pravidel, včetně zapisování výsledků.

Změny v pravidlech platných od 1. ledna 2019 – 10.
Změny v pravidlech platných od 1. ledna 2019 – 10.

14.11.2018 | Jubilejní desátý díl našeho seriálu bude věnován zdánlivě jednoduché oblasti – přípravě na ránu a jejímu vlastnímu zahrání. Co že se tady mohlo změnit? Kupodivu je toho docela hodně!...

Reklama
NHGNHG
NHG