Česká golfová federace

Aktuality

Kurzy rozhodčích a pravidlová osvěta

Kurzy rozhodčích a pravidlová osvěta

redakce, Čtvrtek 10. ledna 2019

Letošní rok je prvním rokem platnosti nové modernizované edice Pravidel golfu. Souhrn změn jsme představili v závěru podzimu 2018, v současné době je již možné objednávat tiskovou podobu českého překladu samotných Pravidel.

Co se týče rozhodcovských licencí, tak v souladu s avizovaným přístupem platí stávající třídy až do příštího roku, kdy nejpozději budou muset všichni rozhodčí, kteří se budou chtít aktivně podílet na řízení soutěží, absolvovat přeškolení.

S ohledem na to se i letos, stejně jako v loňském roce, uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou primárně určeny pro vyšší kategorie a ty, kteří si budou chtít zvýšit kvalifikaci, případně pak pro nové zájemce. V případě dostatečné kapacity se samozřejmě bude moci zúčastnit kdokoliv.

Termíny a místa konání kurzů jsou následující:

  • 2.-3. 3. 2019 - Praha/Erpet
  • 23.-24. 3. 2019 - Brno/Kaskáda

Lektorem obou kurzů bude předseda Komise rozhodčích Dalibor Procházka. Přihlášky zasílejte přímo na jeho adresu (dalibor.prochazka@cgf.cz), ovšem nově by měly být standardně podávány prostřednictvím klubu.

V případě velkého zájmu nových zájemců bude případně zorganizováno ještě jedno školení, ale s ohledem na prodlouženou platnost stávajících tříd to není příliš pravděpodobné.

Pravidlové změny a povědomí o nich je ovšem potřeba dostat nejen k rozhodčím, ale hlavně i k hráčům. Proto federace nabízí výukové semináře zaměřené na základní změny v pravidlech a jejich praktickou aplikaci. Tyto semináře by se měly konat v jednotlivých klubech (lze samozřejmě i sloučit více klubů najednou) a jejich časových rozsah je zhruba 4 hodiny, takže je možno je uspořádat i odpoledne nebo v podvečer všedního dne.

Kluby, které o takový seminář pro své členy mají zájem, by měly kontaktovat buď Komisi rozhodčích, nebo přímo některého lektora z příslušného regionu.

Autor: redakce 
Datum: Čtvrtek 10. ledna 2019
Všechny články autora

Související články

EGA potvrdila: Nový HCP systém lze spustit po 1.
EGA potvrdila: Nový HCP systém lze spustit po 1.

19.06.2019 | Prezident ČGF Zdeněk Kodejš s generálním sekretářem Alešem Libecajtem se dnes v Amsterdamu zúčastnili mimořádné valné hromady Evropské golfové asociace (EGA). Jediným bodem programu bylo přijetí Světového handicapového systému (WHS) - federace k němu mohou přistoupit kdykoliv po 1.

Aktualizované verze pravidlových publikacích se ...
Aktualizované verze pravidlových publikacích se ...

09.04.2019 | Publikovány byly aktualizované verze všech pravidlových publikací (Plné znění, Hráčská edice, Stručný průvodce). Tyto verze obsahují opravy všech nalezených nedostatků.

TAP.IN: Golfová pravidla v praxi
TAP.IN: Golfová pravidla v praxi

21.03.2019 | Další možnost jak si vylepšit znalost nových Pravidel golfu připravila Česká golfová federace ve spolupráci s Golf Channel. Videa z praktických ukázek máte možnost sledovat během přenosů specializovaného golfového kanálu ale také prostřednictvím sociálních sítí ČGF.

Mobilní aplikace ČGF – rozšířená verze nabízí ...
Mobilní aplikace ČGF – rozšířená verze nabízí ...

01.03.2019 | Další možností a nejmobilnějším způsobem, jak můžete vyhledávat v Pravidlech golfu, je aplikace ČGF. Aplikace dosud hojně využívaná především k přihlášení do turnajů byla rozšířena a nově zde lze nalézt i aktualizované kalendáře a další informace. ...

Stručný průvodce pravidel byl vydán
Stručný průvodce pravidel byl vydán

24.02.2019 | Edice českých tištěných pravidlových publikací je kompletní. Po vydání Pravidel golfu a Hráčské edice zamíří ke golfistům také Stručný průvodce, který na 32 stranách přináší všechna základní golfová pravidla.

R&A a USGA upřesňují pravidlový výklad
R&A a USGA upřesňují pravidlový výklad

07.02.2019 | Od 1. ledna hrajeme podle nových Pravidel. Rozjela se většina profesionálních sérií a už během ledna a února došlo k celé řadě pravidlových incidentů, které vyvolaly rozruch a polemiku. V reakci na to přicházejí R&A a USGA se společným prohlášením upřesňujícím výklad příslušných ustanovení.

Kde všude hledat nová pravidla? Přinášíme kompletní ...
Kde všude hledat nová pravidla? Přinášíme kompletní ...

26.01.2019 | Nová pravidla platí od 1. ledna a s přibývajícím časem přibývají možnosti, kde začít s jejich seznámením. Česká golfová federace připravuje aktuálně třetí tištěnou publikaci, ovšem velmi brzy bude možné v češtině vyhledávat v pravidlech rovněž v mobilních aplikacích R&A a ČGF.

Pravidla znovu blíže golfistům: Přichází Hráčská ...
Pravidla znovu blíže golfistům: Přichází Hráčská ...

10.01.2019 | Seznámení se změnami v pravidlech je znovu jednodušší. V závěru minulého roku jsme přinášeli patnáctidílný seriál o novinkách v golfových pravidlech, od poloviny prosince si můžete stahovat kompletní pravidla. A nyní je nově k dispozici i Hráčská edice.

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge