Česká golfová federace

Aktuality

Kurzy rozhodčích a pravidlová osvěta

Kurzy rozhodčích a pravidlová osvěta

redakce, Čtvrtek 10. ledna 2019

Letošní rok je prvním rokem platnosti nové modernizované edice Pravidel golfu. Souhrn změn jsme představili v závěru podzimu 2018, v současné době je již možné objednávat tiskovou podobu českého překladu samotných Pravidel.

Co se týče rozhodcovských licencí, tak v souladu s avizovaným přístupem platí stávající třídy až do příštího roku, kdy nejpozději budou muset všichni rozhodčí, kteří se budou chtít aktivně podílet na řízení soutěží, absolvovat přeškolení.

S ohledem na to se i letos, stejně jako v loňském roce, uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou primárně určeny pro vyšší kategorie a ty, kteří si budou chtít zvýšit kvalifikaci, případně pak pro nové zájemce. V případě dostatečné kapacity se samozřejmě bude moci zúčastnit kdokoliv.

Termíny a místa konání kurzů jsou následující:

  • 2.-3. 3. 2019 - Praha/Erpet
  • 23.-24. 3. 2019 - Brno/Kaskáda

Lektorem obou kurzů bude předseda Komise rozhodčích Dalibor Procházka. Přihlášky zasílejte přímo na jeho adresu (dalibor.prochazka@cgf.cz), ovšem nově by měly být standardně podávány prostřednictvím klubu.

V případě velkého zájmu nových zájemců bude případně zorganizováno ještě jedno školení, ale s ohledem na prodlouženou platnost stávajících tříd to není příliš pravděpodobné.

Pravidlové změny a povědomí o nich je ovšem potřeba dostat nejen k rozhodčím, ale hlavně i k hráčům. Proto federace nabízí výukové semináře zaměřené na základní změny v pravidlech a jejich praktickou aplikaci. Tyto semináře by se měly konat v jednotlivých klubech (lze samozřejmě i sloučit více klubů najednou) a jejich časových rozsah je zhruba 4 hodiny, takže je možno je uspořádat i odpoledne nebo v podvečer všedního dne.

Kluby, které o takový seminář pro své členy mají zájem, by měly kontaktovat buď Komisi rozhodčích, nebo přímo některého lektora z příslušného regionu.

Autor: redakce 
Datum: Čtvrtek 10. ledna 2019
Všechny články autora

Související články

TAP.IN: Golfová pravidla v praxi
TAP.IN: Golfová pravidla v praxi

21.03.2019 | Další možnost jak si vylepšit znalost nových Pravidel golfu připravila Česká golfová federace ve spolupráci s Golf Channel. Videa z praktických ukázek máte možnost sledovat během přenosů specializovaného golfového kanálu ale také prostřednictvím sociálních sítí ČGF.

Mobilní aplikace ČGF – rozšířená verze nabízí ...
Mobilní aplikace ČGF – rozšířená verze nabízí ...

01.03.2019 | Další možností a nejmobilnějším způsobem, jak můžete vyhledávat v Pravidlech golfu, je aplikace ČGF. Aplikace dosud hojně využívaná především k přihlášení do turnajů byla rozšířena a nově zde lze nalézt i aktualizované kalendáře a další informace. ...

Stručný průvodce pravidel byl vydán
Stručný průvodce pravidel byl vydán

24.02.2019 | Edice českých tištěných pravidlových publikací je kompletní. Po vydání Pravidel golfu a Hráčské edice zamíří ke golfistům také Stručný průvodce, který na 32 stranách přináší všechna základní golfová pravidla.

R&A a USGA upřesňují pravidlový výklad
R&A a USGA upřesňují pravidlový výklad

07.02.2019 | Od 1. ledna hrajeme podle nových Pravidel. Rozjela se většina profesionálních sérií a už během ledna a února došlo k celé řadě pravidlových incidentů, které vyvolaly rozruch a polemiku. V reakci na to přicházejí R&A a USGA se společným prohlášením upřesňujícím výklad příslušných ustanovení.

Kde všude hledat nová pravidla? Přinášíme kompletní ...
Kde všude hledat nová pravidla? Přinášíme kompletní ...

26.01.2019 | Nová pravidla platí od 1. ledna a s přibývajícím časem přibývají možnosti, kde začít s jejich seznámením. Česká golfová federace připravuje aktuálně třetí tištěnou publikaci, ovšem velmi brzy bude možné v češtině vyhledávat v pravidlech rovněž v mobilních aplikacích R&A a ČGF.

Pravidla znovu blíže golfistům: Přichází Hráčská ...
Pravidla znovu blíže golfistům: Přichází Hráčská ...

10.01.2019 | Seznámení se změnami v pravidlech je znovu jednodušší. V závěru minulého roku jsme přinášeli patnáctidílný seriál o novinkách v golfových pravidlech, od poloviny prosince si můžete stahovat kompletní pravidla. A nyní je nově k dispozici i Hráčská edice.

Změny v pravidlech platných od 1. ledna 2019 - 15.
Změny v pravidlech platných od 1. ledna 2019 - 15.

19.12.2018 | Dnešní patnáctý předvánoční díl o změnách v pravidlech golfu bude zároveň dílem posledním. A zatímco v předchozích dílech jsme se vždy poměrně detailně věnovali jedné nebo několika málo změnám, dnes si nejdůležitější stručně shrneme, protože bude užitečné je mít přehledně uvedené všechny najednou.

Samostudium může začít, stáhněte si Pravidla golfu ...
Samostudium může začít, stáhněte si Pravidla golfu ...

17.12.2018 | V minulých týdnech jsme přinášeli seriál, popisující novinky, které přinesou golfová pravidla od 1. ledna 2019. Nyní už je „hlavní kniha“ ke stažení v českém jazyce, samostudium může začít.

Reklama
Banner