Česká golfová federace

Aktuality

Čtyři Češky zkouší štěstí v kvalifikaci o LET

Čtyři Češky zkouší štěstí v kvalifikaci o LET

Jonáš Mencl, Čtvrtek 6. prosince 2018

V Maroku a Kambodži pokračuje od 7. prosince kvalifikace o Ladies European Tour. V marockém Marrákeši se o postup do finálové fáze kvalifikace pokusí i kvarteto českých hráček. Přihlášené jsou profesionálky Lucie Hinnerová, Michaela Valášková a Kateřina Vlašínová, i amatérka Kristýna Napoleaová.

Lucie Hinnerová si kartu na nejvyšší evropskou sérii snažila vybojovat už v předchozích letech, ale neuspěla. Nyní ji při dalším pokusu doplní profesionálka Michaela Valášková, která si v letošním roce připsala několik startů na nižší LET Access Series. Mezi profesionálky zamířila po ukončení univerzitního studia rovněž Kateřina Vlašínová, která se už v srpnu zúčastnila první fáze kvalifikační školy o LPGA, v níž neuspěla.

Amatérka Kristýna Napoleaová se pokusí uspět v kvalifikaci profesionální série poprvé.

Předkvalifikace se hraje na čtyři kola od 7. do 10 prosince na hřišti Amelkis Golf Club s parem 72 a délkou 5822 metrů. O počtu postupujících se rozhodne po prvním kole. Celkem je přihlášeno 70 hráček, z nichž by se třicítka nejlepších mohla podívat do finálové části kvalifikace.

Startovní listina

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Čtvrtek 6. prosince 2018
Všechny články autora

Související články

Váňová prošla cutem na LET, Vítů veze 45.
Váňová prošla cutem na LET, Vítů veze 45.

18.05.2019 | AKTUALIZOVÁNO: Složité podmínky provázely další turnaj LETAS hraný ve Švýcarsku s dvěma českými amatérkami, cutem prošla Gabriela Roberta Vítů (45. místo). Na Ladies Europen Tour prošla do finálových kol Šideri Váňová, konečné osmé místo veze Hana Ryšková z MM Slovinska.

Ženské profesionální série pokračují s českou účastí
Ženské profesionální série pokračují s českou účastí

14.05.2019 | Mužské série mají tento týden s výjimkou PGA Championship volno, ale ženské mimo LPGA pokračují a české hráčky chybět nebudou. Na Symetra Tour je přihlášena Karolína Vlčková, na LET vyráží Šideri Váňová, na LETAS budeme mít dvojí zastoupení, hrají se také šampionáty Německa a Slovinska.

Vlčková bojovala se zraněním, ale bude znovu na ...
Vlčková bojovala se zraněním, ale bude znovu na ...

09.05.2019 | Minulý turnaj Symetra Tour nedokončila kvůli zraněnému zápěstí a další dva týdny do startu dalšího turnaje se Karolína Vlčková snažila zdravotní potíže doléčit. Zdá se, že úspěšně – v následujících třech dnech bude startovat na další akci.

Závěr Spilkové nevyšel, obsadila 55. místo
Závěr Spilkové nevyšel, obsadila 55. místo

06.05.2019 | Závěrečné kolo turnaje LPGA Mediheal Championship české golfistce Kláře Spilkové nevyšlo. Zahrála 77 (+5) ran a propadla se na 55. místo konečného pořadí.

Challenge Tour ve Španělsku: Skvělý český rozjezd, ...
Challenge Tour ve Španělsku: Skvělý český rozjezd, ...

05.05.2019 | Skvělý rozjezd měli čeští golfisté na turnaji European Challenge Tour ve Španělsku. Po úvodním kole Jan Cafourek i Filip Mrůzek sahali po nejvyšších umístěních. Cafourek však nezvládl druhé kolo a neprošel cutem, jeho krajan klesal pořadím každým kolem, nakonec obsadil dělené 38.

Divoké kolo Kláry Spilkové, do finiše jde z 20.
Divoké kolo Kláry Spilkové, do finiše jde z 20.

05.05.2019 | Pořádně divoké kolo má za sebou Klára Spilková na turnaji LPGA Tour poblíž San Francisca. Nejdříve se propadla až pod 50. místo, ale čtyři birdie v druhé polovině hřiště ji vrátily do horních pater. Se skóre Even par (72, 71, 73) je na děleném 20. místě.

Klára Spilková znovu prošla do víkendových kol
Klára Spilková znovu prošla do víkendových kol

04.05.2019 | Potřetí za sebou prošla Klára Spilková na LPGA Tour do finálových kol a nechává zapomenout na nevydařený start do sezóny. Na turnaji nedaleko San Francisca je v polovině turnaje na děleném 21. místě se skóre -1 (72+71) a má blízko do TOP 10. ...

Klára Spilková vykročila k dalšímu cutu
Klára Spilková vykročila k dalšímu cutu

03.05.2019 | K dalšímu postupu do finálových kol vykročila Klára Spilková na turnaji série LPGA Tour u San Francisca. V úvodním kole hrála 72 ran (E) a má na děleném 22. místě náskok dvou úderů na předpokládanou hranici cutu.

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky