Česká golfová federace

Aktuality

Čtyři Češky zkouší štěstí v kvalifikaci o LET

Čtyři Češky zkouší štěstí v kvalifikaci o LET

Jonáš Mencl, Čtvrtek 6. prosince 2018

V Maroku a Kambodži pokračuje od 7. prosince kvalifikace o Ladies European Tour. V marockém Marrákeši se o postup do finálové fáze kvalifikace pokusí i kvarteto českých hráček. Přihlášené jsou profesionálky Lucie Hinnerová, Michaela Valášková a Kateřina Vlašínová, i amatérka Kristýna Napoleaová.

Lucie Hinnerová si kartu na nejvyšší evropskou sérii snažila vybojovat už v předchozích letech, ale neuspěla. Nyní ji při dalším pokusu doplní profesionálka Michaela Valášková, která si v letošním roce připsala několik startů na nižší LET Access Series. Mezi profesionálky zamířila po ukončení univerzitního studia rovněž Kateřina Vlašínová, která se už v srpnu zúčastnila první fáze kvalifikační školy o LPGA, v níž neuspěla.

Amatérka Kristýna Napoleaová se pokusí uspět v kvalifikaci profesionální série poprvé.

Předkvalifikace se hraje na čtyři kola od 7. do 10 prosince na hřišti Amelkis Golf Club s parem 72 a délkou 5822 metrů. O počtu postupujících se rozhodne po prvním kole. Celkem je přihlášeno 70 hráček, z nichž by se třicítka nejlepších mohla podívat do finálové části kvalifikace.

Startovní listina

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Čtvrtek 6. prosince 2018
Všechny články autora

Související články

Lucie Hinnerová: Vždy jsem věřila, že to klapne.
Lucie Hinnerová: Vždy jsem věřila, že to klapne.

11.12.2018 | Mezi českými hráčkami, které se v letošní předkvalifikaci Ladies European Tour rvaly o postup do finálové fáze kvalifikačního boje o evropskou ženskou sérii, byla Lucie Hinnerová tou nejzkušenější. I proto si nakonec s vypjatými okamžiky poradila nejlépe a teď už se připravuje na poslední krok.

Kvalifikační škola LET: Z českého kvarteta postoupil ...
Kvalifikační škola LET: Z českého kvarteta postoupil ...

10.12.2018 | Z kvarteta českých golfistek na startu předkvalifikace Q-School pro Ladies European Tour si postup v marockém Marakéši vybojovala pouze Lucie Hinnerová. V závěrečném turnaji měla účast zaručenu již dříve Šideri Váňová.

Kvalifikační škola LET, 3.
Kvalifikační škola LET, 3.

09.12.2018 | Velmi blízko má v Maroku česká golfistka Lucie Hinnerová k postupu do závěrečné fáze kvalifikační školy Ladies European Tour. Na postupové pozice má po třetím kole náskok pěti ran.

Kvalifikační škola LET, 2.
Kvalifikační škola LET, 2.

08.12.2018 | Také v polovině prvního kvalifikačního turnaje Ladies European Tour v Maroku je nejlepší z českého kvarteta golfistek Lucie Hinnerová (-1), která má na 20. místě náskok čtyř ran na postupové příčky do finálového turnaje.

Kvalifikační škola LET, 1.
Kvalifikační škola LET, 1.

07.12.2018 | Rozdílně vstoupily do kvalifikační školy Ladies European Tour v Maroku české golfistky. Nejlepší Lucie Hinnerová (71) je na děleném 14. místě, za postupovým plánem zatím zaostává Kateřina Vlašínová (76).

Spilková pokračuje v tažení za postupem: Na Q-Series ...
Spilková pokračuje v tažení za postupem: Na Q-Series ...

26.10.2018 | Moc pěkný je pohled na průběžné pořadí Q-Series, závěrečného maratónu kvalifikační školy LPGA. Klára Spilková se ve druhém kole vyšvihla na samostatné první místo po 66 ranách (-6) a na čele leadeboardu má náskok dvou ran. Ve druhém kole zapisovala eagle a čtyři birdie.

Spilkové parádní start v Q-Series: Zaútočila na ...
Spilkové parádní start v Q-Series: Zaútočila na ...

25.10.2018 | Lepší vstup do závěrečného maratónu kvalifikační školy LPGA si nemohla přát. Klára Spilková v průběhu prvního kola na hřišti Pinehurst #6 zaútočila na první místo, kolo dokončila dvě rány pod par, což aktuálně stačí na dělenou druhou příčku. Do dalších kol si vytvořila skvělou výchozí pozici.

Spilková má LPGA na dosah: Uhraje členství v  ...
Spilková má LPGA na dosah: Uhraje členství v  ...

23.10.2018 | Jde do tuhého. V následujících dvou týdnech se bude rozhodovat o tom, kudy povedou další kroky Kláry Spilkové v její golfové kariéře. Ve středu nastoupí k závěrečné fázi kvalifikační školy LPGA, tzv. Q-Series, kde by si ráda uhrála členskou kartu na nejprestižnější ženský okruh.

Reklama
PUPU
PU