Česká golfová federace

Aktuality

Čtyři Češky zkouší štěstí v kvalifikaci o LET

Čtyři Češky zkouší štěstí v kvalifikaci o LET

Jonáš Mencl, Čtvrtek 6. prosince 2018

V Maroku a Kambodži pokračuje od 7. prosince kvalifikace o Ladies European Tour. V marockém Marrákeši se o postup do finálové fáze kvalifikace pokusí i kvarteto českých hráček. Přihlášené jsou profesionálky Lucie Hinnerová, Michaela Valášková a Kateřina Vlašínová, i amatérka Kristýna Napoleaová.

Lucie Hinnerová si kartu na nejvyšší evropskou sérii snažila vybojovat už v předchozích letech, ale neuspěla. Nyní ji při dalším pokusu doplní profesionálka Michaela Valášková, která si v letošním roce připsala několik startů na nižší LET Access Series. Mezi profesionálky zamířila po ukončení univerzitního studia rovněž Kateřina Vlašínová, která se už v srpnu zúčastnila první fáze kvalifikační školy o LPGA, v níž neuspěla.

Amatérka Kristýna Napoleaová se pokusí uspět v kvalifikaci profesionální série poprvé.

Předkvalifikace se hraje na čtyři kola od 7. do 10 prosince na hřišti Amelkis Golf Club s parem 72 a délkou 5822 metrů. O počtu postupujících se rozhodne po prvním kole. Celkem je přihlášeno 70 hráček, z nichž by se třicítka nejlepších mohla podívat do finálové části kvalifikace.

Startovní listina

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Čtvrtek 6. prosince 2018
Všechny články autora

Související články

Na Pro Golf Tour přibyl další Čech.
Na Pro Golf Tour přibyl další Čech.

20.02.2019 | V letošní sezóně se kromě několika českých stálic začalo na Pro Golf Tour pravidelně objevovat další české jméno. Štěpán Daněk po přestupu k profesionálům zvolil pro svůj další rozvoj satelitní sérii, která ho má dovést k vyšším evropským ligám. První starty naznačily, že by nemuselo jít o utopii.

Spilková zpátky v akci. Čeká ji druhý turnaj v ...
Spilková zpátky v akci. Čeká ji druhý turnaj v ...

13.02.2019 | Druhý australský turnaj LPGA čeká od čtvrtka 14. února Kláru Spilkovou. Českou profesionálku čeká návrat na známé místo, v Grange hrála jako amatérka mistrovství světa už v roce 2008. Teď by na ISPS Handa Women´s Australian Open ráda odčinila minutý cut z minulého týdne.

Mrůzek se vrací z Egypta. Plný optimismu i očekávání
Mrůzek se vrací z Egypta. Plný optimismu i očekávání

12.02.2019 | Filip Mrůzek zahájil sezónu třemi turnaji Mediterranean Tour v Egyptě, ze kterých se vrací s dobrými výsledky. Dvakrát skončil v top 10, jednou mu desítka utekla jen kvůli pokaženému závěru finálového kola. „Určitě převažují pozitivní věci,“ říká a už netrpělivě vyhlíží start Challenge Tour.

Cafourek vybojoval na Pro Golf Tour třetí místo, ...
Cafourek vybojoval na Pro Golf Tour třetí místo, ...

10.02.2019 | Zatím spokojeni mohou být čeští profesionálové, kteří se vydali na sérii turnajů Pro Golf Tour v Maroku. V obou úvodních akcích celé české trio prošlo cutem, Jan Cafourek navíc přidal v dnešní dohrávce druhého turnaje dělené třetí místo.

Čechům se na Pro Golf Tour dařilo: Tři prošli ...
Čechům se na Pro Golf Tour dařilo: Tři prošli ...

05.02.2019 | Velmi pozitivní zprávu o své formě poslali z Maroka tři čeští profesionálové. Michalu Pospíšilovi výborné třetí kolo vyneslo 14. místo, jen o ránu zpět a tři příčky zůstal zpět Jan Cafourek a cutem prošel i Štěpán Daněk.

Pospíšil zažil písečnou bouři, v Egyptě bral první ...
Pospíšil zažil písečnou bouři, v Egyptě bral první ...

24.01.2019 | První dva starty na Pro Golf Tour v nové sezóně má za sebou profesionál Michal Pospíšil. Z hlediska výsledků by se dalo říct střídavě oblačno. Zatímco v prvním turnaji, který byl kvůli písečné bouři zkrácený na dvě kola, nebral žádné body do žebříčku, ve druhém získal 355 za 26.

Golfové žebříčky: Leden 2019
Golfové žebříčky: Leden 2019

14.01.2019 | Loňské úspěchy českých hráčů se do světových žebříčků promítly jen částečně. Postup Kláry Spilkové na LPGA Tour se do pořadí bodově nijak nepřenesl, přesto zůstává jasnou českou jedničkou. Mezi českými muži kraluje Ondřej Lieser. A jak si vedou čeští amatéři?...

Lucie Hinnerová: Vždy jsem věřila, že to klapne.
Lucie Hinnerová: Vždy jsem věřila, že to klapne.

11.12.2018 | Mezi českými hráčkami, které se v letošní předkvalifikaci Ladies European Tour rvaly o postup do finálové fáze kvalifikačního boje o evropskou ženskou sérii, byla Lucie Hinnerová tou nejzkušenější. I proto si nakonec s vypjatými okamžiky poradila nejlépe a teď už se připravuje na poslední krok.

Reklama
ThajskeThajske
Thajske