Česká golfová federace

Aktuality

Golfové žebříčky – listopad 2018

Golfové žebříčky – listopad 2018

Petr Halaburda, Čtvrtek 8. listopadu 2018

Sára Kousková a Šimon Zach jsou nejlepšími českými golfisty ve světovém žebříčku amatérů (WAGR), v kterém aktuálně figuruje 84 tuzemských hráčů a hráček. Klára Spilková je nejlepší Češkou ve světovém žebříčku profesionálek, mezi profesionály si vede aktuálně nejlépe Ondřej Lieser.

Women Rolex Rankings (poslední aktualizace 5. listopadu)

Klára Spilková je na 258. místě Women Rolex Rankings, není však započítán ještě úspěšný kvalifikační turnaj Q-Series, který přinesl české jedničce postup na LPGA Tour. Druhou nejlepší Češkou je Karolína Vlčková (598.), v TOP 1000 jsou díky svým úspěšným vystoupením na turnajích LETAS již pouze amatérky Tereza Melecká (778.) a Jana Melichová (806.). V čele je Aryya Jutanugarn z Thajska, na 12. místě Jessica Korda, o dvacet míst níže její sestra Nelly. Pod německou vlajkou hrající Sandra Gál je aktuálně na 83. místě.

Official World Golf Ranking (4. listopadu)

Mezi muži je ve světovém měření nejlepší Ondřej Lieser (634.), v tisícovce nejlepších je rovněž Stanislav Matuš (946.), následují Filip Mrůzek (1213.), Aleš Kořínek (1482)., Michal Pospíšil (1704.) a Jan Cafourek (1745.). Lídrem mezi mužskými profesionály je Angličan Justin Rose, na 310. příčce lze nalézt Alexandra Čejku.

World Amateur Golf Ranking (7. listopadu)
Ženy
Na Světovém amatérském golfovém žebříčku (WAGR) je nyní vedeno 39 českých žen a 45 mužů. Sára Kousková se vrátila do elitní stovky, aktuálně je na 87. místě, přičemž nejlépe byla dosud na 81. pozici. Na 99. místě je Jana Melichová, do 500. místa nejlepších světových amatérek je český golf zastoupen celkem deseti hráčkami. Na čele je Lilia Kha-Tu Vu (USA).

Muži
V mužském pořadí jsou na tom nejlépe spoluhráči univerzitního týmu z Lousville – Šimon Zach je na 204. místě následován Jiřím Zuskou (322.). V nabité konkurenci v tisícovce nejlepších je nyní šest Čechů. První je Američan Justin Suh.

Průběžné žebříčky ČGF (6. listopadu)
Průběžné žebříčky České golfové federace přinášejí podobný pohled. V mužském si pořadí prohodili spoluhráči z Lousville, na třetím místě je věkem teprve kadet Václav Tichý. V ženském pořadí je nejlepší Sára Kousková před Sarah Hricíkovou a Gabrielou Robertou Vítů, která vládne i žebříčku dorostenek. Mezi dorostenci je lídrem Petr Hrubý.

 

Datum: Čtvrtek 8. listopadu 2018
Všechny články autora

Související články

Golfové žebříčky: Leden 2019
Golfové žebříčky: Leden 2019

14.01.2019 | Loňské úspěchy českých hráčů se do světových žebříčků promítly jen částečně. Postup Kláry Spilkové na LPGA Tour se do pořadí bodově nijak nepřenesl, přesto zůstává jasnou českou jedničkou. Mezi českými muži kraluje Ondřej Lieser. A jak si vedou čeští amatéři?...

Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...
Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...

30.12.2018 | Klára Spilková v posledních dvou letech výrazně vynáší český golf vzhůru. Loni premiérovým vítězstvím na LET, letos postupem do elitní soutěže LPGA. Není už však sama, kdo má podíl na vzestupu českého golfu. Výtečnou sezónu mezi profesionály zažil i Filip Mrůzek, ani další hráči nezůstali pozadu.

Kvalifikace LET na startu finálového turnaje, ...
Kvalifikace LET na startu finálového turnaje, ...

15.12.2018 | Pětikolový závěrečný turnaj kvalifikační školy Ladies European Tour startuje v neděli v Maroku a stejně jako v předchozích dvou letech jsou na startovní listině také dvě Češky: Lucie Hinnerová si účast vybojovala v předkvalifikaci, Šideri Váňová měla účast zajištěnu na základě loňské kvalifikace.

Jiří Zuska si na univerzitní režim rychle zvyknul
Jiří Zuska si na univerzitní režim rychle zvyknul

14.12.2018 | Vyhrál domácí žebříček, v tom světovém je druhý z Čechů za Šimonem Zachem. Ale Jiřího Zusku spojuje se starším kolegou i to, že se v létě vydal v jeho šlépějích do stejného univerzitního týmu a po jeho boku odehrál v barvách Lousville již pět turnajů.

Lucie Hinnerová: Vždy jsem věřila, že to klapne.
Lucie Hinnerová: Vždy jsem věřila, že to klapne.

11.12.2018 | Mezi českými hráčkami, které se v letošní předkvalifikaci Ladies European Tour rvaly o postup do finálové fáze kvalifikačního boje o evropskou ženskou sérii, byla Lucie Hinnerová tou nejzkušenější. I proto si nakonec s vypjatými okamžiky poradila nejlépe a teď už se připravuje na poslední krok.

Kvalifikační škola LET: Z českého kvarteta postoupil ...
Kvalifikační škola LET: Z českého kvarteta postoupil ...

10.12.2018 | Z kvarteta českých golfistek na startu předkvalifikace Q-School pro Ladies European Tour si postup v marockém Marakéši vybojovala pouze Lucie Hinnerová. V závěrečném turnaji měla účast zaručenu již dříve Šideri Váňová.

Kvalifikační škola LET, 3.
Kvalifikační škola LET, 3.

09.12.2018 | Velmi blízko má v Maroku česká golfistka Lucie Hinnerová k postupu do závěrečné fáze kvalifikační školy Ladies European Tour. Na postupové pozice má po třetím kole náskok pěti ran.

Kvalifikační škola LET, 2.
Kvalifikační škola LET, 2.

08.12.2018 | Také v polovině prvního kvalifikačního turnaje Ladies European Tour v Maroku je nejlepší z českého kvarteta golfistek Lucie Hinnerová (-1), která má na 20. místě náskok čtyř ran na postupové příčky do finálového turnaje.

Reklama
RBRB
RB