Česká golfová federace

Aktuality

Golfové žebříčky – listopad 2018

Golfové žebříčky – listopad 2018

Petr Halaburda, Čtvrtek 8. listopadu 2018

Sára Kousková a Šimon Zach jsou nejlepšími českými golfisty ve světovém žebříčku amatérů (WAGR), v kterém aktuálně figuruje 84 tuzemských hráčů a hráček. Klára Spilková je nejlepší Češkou ve světovém žebříčku profesionálek, mezi profesionály si vede aktuálně nejlépe Ondřej Lieser.

Women Rolex Rankings (poslední aktualizace 5. listopadu)

Klára Spilková je na 258. místě Women Rolex Rankings, není však započítán ještě úspěšný kvalifikační turnaj Q-Series, který přinesl české jedničce postup na LPGA Tour. Druhou nejlepší Češkou je Karolína Vlčková (598.), v TOP 1000 jsou díky svým úspěšným vystoupením na turnajích LETAS již pouze amatérky Tereza Melecká (778.) a Jana Melichová (806.). V čele je Aryya Jutanugarn z Thajska, na 12. místě Jessica Korda, o dvacet míst níže její sestra Nelly. Pod německou vlajkou hrající Sandra Gál je aktuálně na 83. místě.

Official World Golf Ranking (4. listopadu)

Mezi muži je ve světovém měření nejlepší Ondřej Lieser (634.), v tisícovce nejlepších je rovněž Stanislav Matuš (946.), následují Filip Mrůzek (1213.), Aleš Kořínek (1482)., Michal Pospíšil (1704.) a Jan Cafourek (1745.). Lídrem mezi mužskými profesionály je Angličan Justin Rose, na 310. příčce lze nalézt Alexandra Čejku.

World Amateur Golf Ranking (7. listopadu)
Ženy
Na Světovém amatérském golfovém žebříčku (WAGR) je nyní vedeno 39 českých žen a 45 mužů. Sára Kousková se vrátila do elitní stovky, aktuálně je na 87. místě, přičemž nejlépe byla dosud na 81. pozici. Na 99. místě je Jana Melichová, do 500. místa nejlepších světových amatérek je český golf zastoupen celkem deseti hráčkami. Na čele je Lilia Kha-Tu Vu (USA).

Muži
V mužském pořadí jsou na tom nejlépe spoluhráči univerzitního týmu z Lousville – Šimon Zach je na 204. místě následován Jiřím Zuskou (322.). V nabité konkurenci v tisícovce nejlepších je nyní šest Čechů. První je Američan Justin Suh.

Průběžné žebříčky ČGF (6. listopadu)
Průběžné žebříčky České golfové federace přinášejí podobný pohled. V mužském si pořadí prohodili spoluhráči z Lousville, na třetím místě je věkem teprve kadet Václav Tichý. V ženském pořadí je nejlepší Sára Kousková před Sarah Hricíkovou a Gabrielou Robertou Vítů, která vládne i žebříčku dorostenek. Mezi dorostenci je lídrem Petr Hrubý.

 

Datum: Čtvrtek 8. listopadu 2018
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková ztrácí dvě rány na hranici cutu
Klára Spilková ztrácí dvě rány na hranici cutu

22.03.2019 | Dvě rány na aktuální hranici cutu ztrácí česká profesionálka Klára Spilková na turnaji LPGA Tour v Arizoně. Během úvodního kola často skórovala, ale nevydařily se jí závěry obou devítek a dnes ji čeká těžká bitva o postup do finálových kol.

Kláře Spilkové začínají turnaje LPGA na americké ...
Kláře Spilkové začínají turnaje LPGA na americké ...

20.03.2019 | Dvojitý australský prolog má Klára Spilková za sebou, ve čtvrtek startují turnaje letošní sezóny na americké půdě. Nadcházející turnaj Bank of Hope Founders Cup v Arizoně bude prvním jejím plnohodnotným startem se statusem členky LPGA v USA.

Reprezentační výběry mají za sebou další přípravný ...
Reprezentační výběry mají za sebou další přípravný ...

19.03.2019 | Pětadvacet hráčů se zúčastnilo dalšího přípravného kempu Národních tréninkových skupin od 9. do 17. března v tureckém Beleku. Pod vedením hlavního trenéra Staffana Johanssona byl program věnován především krátké hře.

Jana Melichová zvládla přechod na univerzitu bez ...
Jana Melichová zvládla přechod na univerzitu bez ...

17.03.2019 | Jana Melichová se po roční studijní pauze vydala na univerzitní studia do USA. Čtyřikrát už dokázala skončit v T0P 12 a aktuálně je nejvýše postavenou českou hráčkou na světovém amatérském žebříčku (100.). Zdá se, že na golfový život na univerzitě Old Dominion si přivykla bez potíží.

Šimon Zach slaví třetí turnajový titul v USA
Šimon Zach slaví třetí turnajový titul v USA

12.03.2019 | Třetí turnajový triumf během studijního pobytu v USA zaznamenal český goflový amatér Šimon Zach, který vyhrál turnaj Bash at The Beach v Jižní Karolíně. Dva měsíce před závěrem univerzitních studií protrhl trápení z předchozích turnajů a v následujících dnech se odmění diváckým zážitkem na Players.

Karolína Vlčková: Jistý cut, ale nevyšlo poslední ...
Karolína Vlčková: Jistý cut, ale nevyšlo poslední ...

11.03.2019 | Jistě prošla cutem, ale odjíždí nespokojena s výkonem v závěrečném kole. Karolína Vlčková má za sebou start do letošní sezóny Symetra Tour, druhé nejvyšší ženské série v USA. Na Floridě obsadila dělené 48. místo.

Šideri Váňová odstartovala sezónu cutem na turnaji ...
Šideri Váňová odstartovala sezónu cutem na turnaji ...

10.03.2019 | Dvě dobrá a dvě špatná kola. Tak charakterizovala svoje první vystoupení v nové sezóně česká profesionálka Šideri Váňová, která obsadila dělené 44. místo na turnaji Ladies European Tour v Austrálii. ...

Skvělý vstup do sezóny Šideri Váňové
Skvělý vstup do sezóny Šideri Váňové

08.03.2019 | Dvě vydařená kola má za sebou česká profesionálka Šideri Váňová, které ve svém vstupním turnaji do sezóny Ladies European Tour (LET) v Austrálii dělí v polovině soutěže třinácté místo a může s optimismem vzhlížet k víkendovým bojům. ...

Reklama
ThajskeThajske
Thajske