Česká golfová federace

Aktuality

Golfové žebříčky – listopad 2018

Golfové žebříčky – listopad 2018

Petr Halaburda, Čtvrtek 8. listopadu 2018

Sára Kousková a Šimon Zach jsou nejlepšími českými golfisty ve světovém žebříčku amatérů (WAGR), v kterém aktuálně figuruje 84 tuzemských hráčů a hráček. Klára Spilková je nejlepší Češkou ve světovém žebříčku profesionálek, mezi profesionály si vede aktuálně nejlépe Ondřej Lieser.

Women Rolex Rankings (poslední aktualizace 5. listopadu)

Klára Spilková je na 258. místě Women Rolex Rankings, není však započítán ještě úspěšný kvalifikační turnaj Q-Series, který přinesl české jedničce postup na LPGA Tour. Druhou nejlepší Češkou je Karolína Vlčková (598.), v TOP 1000 jsou díky svým úspěšným vystoupením na turnajích LETAS již pouze amatérky Tereza Melecká (778.) a Jana Melichová (806.). V čele je Aryya Jutanugarn z Thajska, na 12. místě Jessica Korda, o dvacet míst níže její sestra Nelly. Pod německou vlajkou hrající Sandra Gál je aktuálně na 83. místě.

Official World Golf Ranking (4. listopadu)

Mezi muži je ve světovém měření nejlepší Ondřej Lieser (634.), v tisícovce nejlepších je rovněž Stanislav Matuš (946.), následují Filip Mrůzek (1213.), Aleš Kořínek (1482)., Michal Pospíšil (1704.) a Jan Cafourek (1745.). Lídrem mezi mužskými profesionály je Angličan Justin Rose, na 310. příčce lze nalézt Alexandra Čejku.

World Amateur Golf Ranking (7. listopadu)
Ženy
Na Světovém amatérském golfovém žebříčku (WAGR) je nyní vedeno 39 českých žen a 45 mužů. Sára Kousková se vrátila do elitní stovky, aktuálně je na 87. místě, přičemž nejlépe byla dosud na 81. pozici. Na 99. místě je Jana Melichová, do 500. místa nejlepších světových amatérek je český golf zastoupen celkem deseti hráčkami. Na čele je Lilia Kha-Tu Vu (USA).

Muži
V mužském pořadí jsou na tom nejlépe spoluhráči univerzitního týmu z Lousville – Šimon Zach je na 204. místě následován Jiřím Zuskou (322.). V nabité konkurenci v tisícovce nejlepších je nyní šest Čechů. První je Američan Justin Suh.

Průběžné žebříčky ČGF (6. listopadu)
Průběžné žebříčky České golfové federace přinášejí podobný pohled. V mužském si pořadí prohodili spoluhráči z Lousville, na třetím místě je věkem teprve kadet Václav Tichý. V ženském pořadí je nejlepší Sára Kousková před Sarah Hricíkovou a Gabrielou Robertou Vítů, která vládne i žebříčku dorostenek. Mezi dorostenci je lídrem Petr Hrubý.

 

Datum: Čtvrtek 8. listopadu 2018
Všechny články autora

Související články

Loučení se sérií LETAS 2018: Macková na 24. místě
Loučení se sérií LETAS 2018: Macková na 24. místě

10.11.2018 | V posledním turnaji letošního ročníku druhé dámské evropské profesionální série LET Access Series obsadila česká amatérka Patricie Macková dělené 24. místo, její krajanka Šideri Váňová poblíž Barcelony skončila na 46. příčce. ...

LETAS vrcholí ve Španělsku: Mackovou skvělé kolo ...
LETAS vrcholí ve Španělsku: Mackovou skvělé kolo ...

09.11.2018 | Závěrečný turnaj profesionální LET Access Series se vyvíjí výborně pro české barvy: Patricie Macková po druhém kole (69) vystřelila leaderboardem až na dělené šesté místo a je nejlepší amatérkou v soutěži. Cutem do třetího kola prošla i profesionálka Šideri Váňová.

Spilková po úspěšné kvalifikaci ukončila sezónu.
Spilková po úspěšné kvalifikaci ukončila sezónu.

06.11.2018 | Klára Spilková vrátila domů z úspěšné kvalifikace LPGA. Na tiskové konferenci v pražské Hergetově Cihelně shrnula tři uplynulé týdny, na jejich závěr přišla velká radost. Současně ukončila předčasně letošní sezónu a už se začala pomalu svěřovat s plány na příští rok.

Sen se stal skutečností: Klára Spilková vybojovala ...
Sen se stal skutečností: Klára Spilková vybojovala ...

03.11.2018 | Česko bude mít od příští sezóny zastoupení v nejprestižnější ženské sérii světa. Zásluhou Kláry Spilkové, která v závěrečné kvalifikační části Q-Series obsadila čtvrté místo. Hráčskou kartu si vybojovala s naprostým přehledem, na poslední postupové místo si vytvořila náskok 21 ran.

Sedmé kolo Q-Series se dohrávalo v sobotu, Spilková ...
Sedmé kolo Q-Series se dohrávalo v sobotu, Spilková ...

03.11.2018 | (AKTUALIZOVÁNO) Stejně jako předchozí ani sedmé kolo Q-Series nebylo dokončeno kvůli tmě, dohrávalo se až v sobotu dopoledne. Klára Spilková sice poklesla na čtvrté místo, ale její celkovou pozici to nijak neohrozilo - na postupovou hranici má násko 22 ran.

Spilková kráčí k LPGA, od postupu ji dělí dvě kola
Spilková kráčí k LPGA, od postupu ji dělí dvě kola

01.11.2018 | S každým dalším povedeným kolem je blíž a blíž postupu. Teď už je Klára Spilková LPGA tak blízko, že se nechce věřit, že by měla o kartu přijít. Ani v šestém kole Q-Series neměla žádný vážnější problém, zahrála 71 ran (-1) a stále figuruje na prvním místě pořadí, i když už na čele není sama.

Klára Spilková dál v čele Q-Series, postup na ...
Klára Spilková dál v čele Q-Series, postup na ...

01.11.2018 | Závěrečný kvalifikační část LPGA už míří ke svému závěru, nyní už na hřišti Pinehurst #7. Kláru Spilkovou přechod na druhou osmnáctku zatím nijak nezbrzdila v rozletu a po kole v paru (72) dál drží v Q-Series vedení.

Spilková vstupuje do klíčové části Q-Series z ...
Spilková vstupuje do klíčové části Q-Series z ...

31.10.2018 | První část vyšla Kláře Spilkové skvěle. Česká profesionálka se po první polovině závěrečného kvalifikačního maratónu LPGA s názvem Q-Series usadila na vedoucí příčce, kterou bude chtít v následujících čtyřech kolech na Pinehurst no. 7 přetavit v kartu LPGA.

Reklama
RBRB
RB