Česká golfová federace

Aktuality

Spilková po úspěšné kvalifikaci ukončila sezónu. Už chystá plány na rok 2019

Spilková po úspěšné kvalifikaci ukončila sezónu. Už chystá plány na rok 2019

Jonáš Mencl, Úterý 6. listopadu 2018

Klára Spilková vrátila domů z úspěšné kvalifikace LPGA. Na tiskové konferenci v pražské Hergetově Cihelně shrnula tři uplynulé týdny, na jejich závěr přišla velká radost. Současně ukončila předčasně letošní sezónu a už se začala pomalu svěřovat s plány na příští rok.

S velkým předstihem před Vánocemi si splnila dalších ze svých snů. Klára Spilková se před osmi lety pevně usadila v evropské nejvyšší profesionální soutěži Ladies European Tour, zúčastnila se Olympijských her v Brazílii, loni vyhrála svůj první profesionální turnaj a letos se už kvalifikovala na LPGA, nejvyšší dámský okruh.

„Chtěla bych poděkovat celému svému týmu i sobě, že jsem to zvládla. Mám obrovskou radost, jsem trochu unavená, ale v euforii. Je to další můj splněný sen,“ uvedla na konferenci Spilková, která v posledních třech týdnech úspěšně absolvovala druhou fázi kvalifikační školy i následný maratón Q-Series na osm kol.

Poslední dvě sezóny vycházejí nejúspěšnější české golfistce téměř dokonale. Kromě premiérového vítězství na LET a olympijské účasti si zahrála i několik major turnajů, letos v Maroku skončila na druhém místě. Největší úspěch měl však přijít až koncem roku.

Velký podíl na dalším postupném kroku v kariéře nejlepší české golfistky má tým v čele s manažerem Petrem Žákem, který ale z postupu Kláry na americký okrun není tak překvapen. „Když se ohlédnu do roku 2016, kdy jsme veřejně vystoupili s ambiciózními plány a cíli do budoucna, pár lidí se na to dívalo trochu nevěřícně. Podařilo se nám stabilizovat tým a splnit cíle, které jsme si předsevzali,“ uvedl Žák a připomněl, že v plánu bylo dostat Spilkovou mezi TOP 10 na Ladies European Tour, dosáhnout významného úspěchu v podobě vítězství a nově se kvalifikovat na LPGA.

Úspěch Spilkové je skvělou zprávou pro celý český golf,což potvrdil i Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace, která Spilkovou podporuje od mládí. „Klářina role je v českém golfu nezastupitelná. Je první českou hráčkou, která dosáhla objektivně vynikajících výsledků na mezinárodní úrovni. Budeme ji nadále držet palce a podporovat,“ slíbil první muž českého golfu, který stejně jako řada českých fanoušků pozorně sledoval aktuální dění v Severní Karolíně. „Věříme, že budeme v budoucnu sedět u tabletů a telefonů celé odpoledne, tak jako v poslední části kvalifikace.“

Klára Spilková letošní sezónu předčasně uzavřela a dnes oznámila, že poslední turnaj Ladies European Tour ve Španělsku hrát nebude. V příští sezóně hodlá kombinovat starty na LET se starty na LPGA.

„Zatím nemáme program LET, ani podrobný program LPGA. Příští rok budu asi plánovat trochu na pankáče. Chtěla bych hrát vždy tři turnaje, pak týden volno. Chci hrát Ladies European Tour dál i kvůli Solheim Cupu, na který bych se ráda kvalifikovala,“ uzavřela Klára Spilková.

Příšít rok plánuje strávit většinou zjevně za oceánem. Dnes se svěřila, že se svým týmem již hledá v severní části Floridy místo, kde bude mít základnu pro své cesty na turnaje LPGA. "Přesné místo ale ještě hledáme. Logistika bude při plánování hrát velkou roli," dodal Žák.

 

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Úterý 6. listopadu 2018
Všechny články autora

Související články

Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...
Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...

30.12.2018 | Klára Spilková v posledních dvou letech výrazně vynáší český golf vzhůru. Loni premiérovým vítězstvím na LET, letos postupem do elitní soutěže LPGA. Není už však sama, kdo má podíl na vzestupu českého golfu. Výtečnou sezónu mezi profesionály zažil i Filip Mrůzek, ani další hráči nezůstali pozadu.

Sen se stal skutečností: Klára Spilková vybojovala ...
Sen se stal skutečností: Klára Spilková vybojovala ...

03.11.2018 | Česko bude mít od příští sezóny zastoupení v nejprestižnější ženské sérii světa. Zásluhou Kláry Spilkové, která v závěrečné kvalifikační části Q-Series obsadila čtvrté místo. Hráčskou kartu si vybojovala s naprostým přehledem, na poslední postupové místo si vytvořila náskok 21 ran.

Sedmé kolo Q-Series se dohrávalo v sobotu, Spilková ...
Sedmé kolo Q-Series se dohrávalo v sobotu, Spilková ...

03.11.2018 | (AKTUALIZOVÁNO) Stejně jako předchozí ani sedmé kolo Q-Series nebylo dokončeno kvůli tmě, dohrávalo se až v sobotu dopoledne. Klára Spilková sice poklesla na čtvrté místo, ale její celkovou pozici to nijak neohrozilo - na postupovou hranici má násko 22 ran.

Spilková kráčí k LPGA, od postupu ji dělí dvě kola
Spilková kráčí k LPGA, od postupu ji dělí dvě kola

01.11.2018 | S každým dalším povedeným kolem je blíž a blíž postupu. Teď už je Klára Spilková LPGA tak blízko, že se nechce věřit, že by měla o kartu přijít. Ani v šestém kole Q-Series neměla žádný vážnější problém, zahrála 71 ran (-1) a stále figuruje na prvním místě pořadí, i když už na čele není sama.

Klára Spilková dál v čele Q-Series, postup na ...
Klára Spilková dál v čele Q-Series, postup na ...

01.11.2018 | Závěrečný kvalifikační část LPGA už míří ke svému závěru, nyní už na hřišti Pinehurst #7. Kláru Spilkovou přechod na druhou osmnáctku zatím nijak nezbrzdila v rozletu a po kole v paru (72) dál drží v Q-Series vedení.

Spilková vstupuje do klíčové části Q-Series z ...
Spilková vstupuje do klíčové části Q-Series z ...

31.10.2018 | První část vyšla Kláře Spilkové skvěle. Česká profesionálka se po první polovině závěrečného kvalifikačního maratónu LPGA s názvem Q-Series usadila na vedoucí příčce, kterou bude chtít v následujících čtyřech kolech na Pinehurst no. 7 přetavit v kartu LPGA.

Spilková nezaváhala: V polovině Q-Series jasně vede
Spilková nezaváhala: V polovině Q-Series jasně vede

29.10.2018 | Úvodní část kvalifikačního maratónu LPGA zvládla Klára Spilková na podtrženou jedničku. Ve všech čtyřech kolech na hřišti Pinehurst číslo 6 zahrála pod par a suverénně vede o čtyři rány před startem druhé části, která se uskuteční na Pinehurst #7. Vyšlo jí i čtvrté kolo, navzdory nervóznímu úvodu.

Spilková k nezastavení: Kartě LPGA je o další ...
Spilková k nezastavení: Kartě LPGA je o další ...

28.10.2018 | Jeden den volna v závěrečné kvalifikační části Q-Series neměl na Kláru Spilkovou negativní vliv. Naopak. Česká hráčka uvítala pauzu v náročném programu, nabrala síly a v sobotu předvedla další bezchybné kolo. Po 69 ranách se jako první hráčka dostala na dvouciferné skóre pod par.

Reklama
PUPU
PU