Česká golfová federace

Aktuality

Spilková po úspěšné kvalifikaci ukončila sezónu. Už chystá plány na rok 2019

Spilková po úspěšné kvalifikaci ukončila sezónu. Už chystá plány na rok 2019

Jonáš Mencl, Úterý 6. listopadu 2018

Klára Spilková vrátila domů z úspěšné kvalifikace LPGA. Na tiskové konferenci v pražské Hergetově Cihelně shrnula tři uplynulé týdny, na jejich závěr přišla velká radost. Současně ukončila předčasně letošní sezónu a už se začala pomalu svěřovat s plány na příští rok.

S velkým předstihem před Vánocemi si splnila dalších ze svých snů. Klára Spilková se před osmi lety pevně usadila v evropské nejvyšší profesionální soutěži Ladies European Tour, zúčastnila se Olympijských her v Brazílii, loni vyhrála svůj první profesionální turnaj a letos se už kvalifikovala na LPGA, nejvyšší dámský okruh.

„Chtěla bych poděkovat celému svému týmu i sobě, že jsem to zvládla. Mám obrovskou radost, jsem trochu unavená, ale v euforii. Je to další můj splněný sen,“ uvedla na konferenci Spilková, která v posledních třech týdnech úspěšně absolvovala druhou fázi kvalifikační školy i následný maratón Q-Series na osm kol.

Poslední dvě sezóny vycházejí nejúspěšnější české golfistce téměř dokonale. Kromě premiérového vítězství na LET a olympijské účasti si zahrála i několik major turnajů, letos v Maroku skončila na druhém místě. Největší úspěch měl však přijít až koncem roku.

Velký podíl na dalším postupném kroku v kariéře nejlepší české golfistky má tým v čele s manažerem Petrem Žákem, který ale z postupu Kláry na americký okrun není tak překvapen. „Když se ohlédnu do roku 2016, kdy jsme veřejně vystoupili s ambiciózními plány a cíli do budoucna, pár lidí se na to dívalo trochu nevěřícně. Podařilo se nám stabilizovat tým a splnit cíle, které jsme si předsevzali,“ uvedl Žák a připomněl, že v plánu bylo dostat Spilkovou mezi TOP 10 na Ladies European Tour, dosáhnout významného úspěchu v podobě vítězství a nově se kvalifikovat na LPGA.

Úspěch Spilkové je skvělou zprávou pro celý český golf,což potvrdil i Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace, která Spilkovou podporuje od mládí. „Klářina role je v českém golfu nezastupitelná. Je první českou hráčkou, která dosáhla objektivně vynikajících výsledků na mezinárodní úrovni. Budeme ji nadále držet palce a podporovat,“ slíbil první muž českého golfu, který stejně jako řada českých fanoušků pozorně sledoval aktuální dění v Severní Karolíně. „Věříme, že budeme v budoucnu sedět u tabletů a telefonů celé odpoledne, tak jako v poslední části kvalifikace.“

Klára Spilková letošní sezónu předčasně uzavřela a dnes oznámila, že poslední turnaj Ladies European Tour ve Španělsku hrát nebude. V příští sezóně hodlá kombinovat starty na LET se starty na LPGA.

„Zatím nemáme program LET, ani podrobný program LPGA. Příští rok budu asi plánovat trochu na pankáče. Chtěla bych hrát vždy tři turnaje, pak týden volno. Chci hrát Ladies European Tour dál i kvůli Solheim Cupu, na který bych se ráda kvalifikovala,“ uzavřela Klára Spilková.

Příšít rok plánuje strávit většinou zjevně za oceánem. Dnes se svěřila, že se svým týmem již hledá v severní části Floridy místo, kde bude mít základnu pro své cesty na turnaje LPGA. "Přesné místo ale ještě hledáme. Logistika bude při plánování hrát velkou roli," dodal Žák.

 

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Úterý 6. listopadu 2018
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková ztrácí dvě rány na hranici cutu
Klára Spilková ztrácí dvě rány na hranici cutu

22.03.2019 | Dvě rány na aktuální hranici cutu ztrácí česká profesionálka Klára Spilková na turnaji LPGA Tour v Arizoně. Během úvodního kola často skórovala, ale nevydařily se jí závěry obou devítek a dnes ji čeká těžká bitva o postup do finálových kol.

Kláře Spilkové začínají turnaje LPGA na americké ...
Kláře Spilkové začínají turnaje LPGA na americké ...

20.03.2019 | Dvojitý australský prolog má Klára Spilková za sebou, ve čtvrtek startují turnaje letošní sezóny na americké půdě. Nadcházející turnaj Bank of Hope Founders Cup v Arizoně bude prvním jejím plnohodnotným startem se statusem členky LPGA v USA.

Spilková zpátky v akci. Čeká ji druhý turnaj v ...
Spilková zpátky v akci. Čeká ji druhý turnaj v ...

13.02.2019 | Druhý australský turnaj LPGA čeká od čtvrtka 14. února Kláru Spilkovou. Českou profesionálku čeká návrat na známé místo, v Grange hrála jako amatérka mistrovství světa už v roce 2008. Teď by na ISPS Handa Women´s Australian Open ráda odčinila minutý cut z minulého týdne.

Klára Spilková v Austrálii neprošla cutem
Klára Spilková v Austrálii neprošla cutem

08.02.2019 | Letošní premiéra na LPGA Tour Kláře Spilkové nevyšla podle představ. Česká profesionálka v Austrálii na turnaji ISPS Handa Vic Open neprošla cutem o tři rány. Už v příštím týdnu ale bude mít šanci na reparát, ženská profesionální série se přesune do Grange.

Očekávaný první start Spilkové je tu.
Očekávaný první start Spilkové je tu.

06.02.2019 | V australské Victorii si připíše Klára Spilková první start letošní sezóny. A půjde rovněž o její premiérový start na LPGA Tour, coby členky nejprestižnějšího ženského profesionálního okruhu. Turnaj ISPS Handa Vic Open si zahrají i muži v rámci European Tour.

Golf Channel bude vysílat LPGA Tour s Klárou Spilkov ...
Golf Channel bude vysílat LPGA Tour s Klárou Spilkov ...

05.02.2019 | Ve čtvrtek vstoupí česká golfová jednička Klára Spilková do prestižní série LPGA Tour na turnaji v Austrálii. Letošní premiéru s českou účastí, ale i všechny turnaje série v nadcházejících dvou sezónách bude vysílat český Golf Channel.

Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...
Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...

30.12.2018 | Klára Spilková v posledních dvou letech výrazně vynáší český golf vzhůru. Loni premiérovým vítězstvím na LET, letos postupem do elitní soutěže LPGA. Není už však sama, kdo má podíl na vzestupu českého golfu. Výtečnou sezónu mezi profesionály zažil i Filip Mrůzek, ani další hráči nezůstali pozadu.

Sen se stal skutečností: Klára Spilková vybojovala ...
Sen se stal skutečností: Klára Spilková vybojovala ...

03.11.2018 | Česko bude mít od příští sezóny zastoupení v nejprestižnější ženské sérii světa. Zásluhou Kláry Spilkové, která v závěrečné kvalifikační části Q-Series obsadila čtvrté místo. Hráčskou kartu si vybojovala s naprostým přehledem, na poslední postupové místo si vytvořila náskok 21 ran.

Reklama
ThajskeThajske
Thajske