Česká golfová federace

Aktuality

World Junior Girls Championship, 2. kolo: Přes zlepšení pokles na 13. místo

World Junior Girls Championship, 2. kolo: Přes zlepšení pokles na 13. místo

Petr Halaburda, Středa 12. září 2018

Zlepšený výkon s nevydařenou koncovkou. V druhém kole World Junior Girls Championship v Kanadě to s českým týmem dlouho vypadalo velmi dobře, ale zhoršený závěr přinesl pokles na průběžné 13. místo v polovině soutěže.

V Ottawě dnes panovalo výrazně lepší počasí pro golf a Češkám zlepšené podmínky dlouho vyhovovaly. Po první polovině hřiště byl u české vlajky dokonce denní výsledek -1, Sarah Hricíková byla čtyři jamky před koncem na skóre -3.

„Bohužel pak jsme začali ztrácet, druhou devítku hrála děvčata 39, 39, 40. Nakonec jsme se dostali na výsledek +5 za kolo, a tak místo posunu vpřed jsme o jednu pozici přišli. Ale na náš cíl v podobě desátého místa mnoho neztrácíme, vše je otevřené,“ popsal dění v Kanadě kapitán českého výběru Petr Šavrda.

Ani v individuálním hodnocení se toho moc nezměnilo: Gabriela Roberta Vítů a Sarah Hricíková se drží společně na 26. příčce (+6), Patricie Macková poskočila na 41. místo (+11).

Zatím bez konkurence jsou Italky, které jsou na celkovém skóre -17, druhé Američanky jsou o jedenáct ran zpět.

Výsledky družstev

Výsledky jednotlivkyň

Datum: Středa 12. září 2018
Všechny články autora

Související články

Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship ...
Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship ...

19.09.2018 | Český golf o sobě dal znovu hlasitě vědět. Z prestižního turnaje Evian Championship Junior’s Cup, který navazuje na závěrečný dámský major, vezou čeští hráči a hráčky do 14 let výborné čtvrté místo. Ve druhém kole zahráli v paru a z šestého místa po prvním kole o dvě příčky poskočili vpřed.

Evian Championship Junior‘s Cup, 1.
Evian Championship Junior‘s Cup, 1.

18.09.2018 | Velkou bojovnost předvedli čeští reprezentanti do čtrnácti let v prvním kole juniorského poháru Evian Championship. Po horším začátku kola se v jeho druhé polovině herně zvedli a výsledkem je slibné šesté místo v pořadí družstev. Denisa Vodičková je v individuálním hodnocení sedmá.

Češi do 14 let na juniorském Evian Championship
Češi do 14 let na juniorském Evian Championship

17.09.2018 | Na závěrečný ženský major sezony tradičně navazuje juniorský pohár. Stejně tomu je i letos, kdy se The Evian Championship Junior’s Cup uskuteční už podvanácté. Kláru Spilkovou, která v pátek neprošla cutem, tak v dějišti šampionátu vystřídají Češi do 14 let.

World Junior Girls Championship, 4.
World Junior Girls Championship, 4.

14.09.2018 | Nejvydařenější kolo na závěr World Junior Girls Championship ukázaly české golfistky a především Sarah Hricíková, které předvedla třetí nejlepší výkon dne (68). V konečném účtování soutěže družstvo obsadilo 13. místo (+19).

World Junior Girls Championship, 3.
World Junior Girls Championship, 3.

13.09.2018 | Dosud nejhorší den mají za sebou české hráčky na World Junior Girls Championship v kanadské Ottawě. Žádná hráčka se nedostala pod par hřiště, družstvo si připsalo 152 ran a v celkovém hodnocení kleslo na 14. místo.

World Junior Girls Championship, 1.
World Junior Girls Championship, 1.

11.09.2018 | České golfistky jsou po prvním kole World Junior Girls Championship v kanadské Ottawě na dvanáctém místě, v individuálním hodnocení je na tom nejlépe na 26. příčce Gabriela Roberta Vítů (+3). Čtyřkolové soutěže pro pozvané výběry se účastní 19 družstev z celého světa.

Osmé místo veze i Vojtěch Kostelka z Německa
Osmé místo veze i Vojtěch Kostelka z Německa

29.07.2018 | Osmé místo zdá se být o tomto víkendu českým golfistům souzeno. A stejně jako v případě Sáry Kouskové na ME a Filipa Mrůzka na turnaji Challenge Tour je i stejné umístění Vojtěcha Kostelky na Mezinárodním mistrovství Německa velkým úspěchem.

Kadeti vezou šesté místo z European Young Masters
Kadeti vezou šesté místo z European Young Masters

28.07.2018 | Šesté místo veze z Norska čtyřčlenná smíšená česká reprezentace do šestnácti let. V hodnocení 25 družstev na European Young Masters se posunuli proti minulému šampionátu o tři pozice, navíc Václav Tichý obsadil čtvrté místo v individuálním hodnocení.

Reklama
ABAB
AB