Česká golfová federace

Aktuality

World Junior Girls Championship, 2. kolo: Přes zlepšení pokles na 13. místo

Petr Halaburda, Středa 12. září 2018

Zlepšený výkon s nevydařenou koncovkou. V druhém kole World Junior Girls Championship v Kanadě to s českým týmem dlouho vypadalo velmi dobře, ale zhoršený závěr přinesl pokles na průběžné 13. místo v polovině soutěže.

V Ottawě dnes panovalo výrazně lepší počasí pro golf a Češkám zlepšené podmínky dlouho vyhovovaly. Po první polovině hřiště byl u české vlajky dokonce denní výsledek -1, Sarah Hricíková byla čtyři jamky před koncem na skóre -3.

„Bohužel pak jsme začali ztrácet, druhou devítku hrála děvčata 39, 39, 40. Nakonec jsme se dostali na výsledek +5 za kolo, a tak místo posunu vpřed jsme o jednu pozici přišli. Ale na náš cíl v podobě desátého místa mnoho neztrácíme, vše je otevřené,“ popsal dění v Kanadě kapitán českého výběru Petr Šavrda.

Ani v individuálním hodnocení se toho moc nezměnilo: Gabriela Roberta Vítů a Sarah Hricíková se drží společně na 26. příčce (+6), Patricie Macková poskočila na 41. místo (+11).

Zatím bez konkurence jsou Italky, které jsou na celkovém skóre -17, druhé Američanky jsou o jedenáct ran zpět.

Výsledky družstev

Výsledky jednotlivkyň

Datum: Středa 12. září 2018
Všechny články autora

Související články

Olympijské vzpomínky: Zážitek, na který nezapomeneme ...

23.10.2018 | V sobotu se vrátila česká výprava, jejíž součástí byl i golfový tandem Sarah Hricíková a Václav Tichý, z Olympijských her mládeže v Argentině. Jak silný dojem hry v talentovaných hráčích zanechaly? Které sporty navštívili, z čeho byli překvapení a jak si užívali život v olympijské vesnici?...

OH mládeže: Čeští golfisté obsadili v týmové soutěži ...

15.10.2018 | S pocitem dobře odvedené práce v závěrečném kole týmové soutěže se čeští hráči rozloučili s golfovým turnajem olympijských her v Argentině. Sarah Hricíková i Václav Tichý zahráli ve finále dvě nad par a v konečném pořadí národností si polepšili o pět příček na dělené 20.

Vydařený český den na OH mládeže, Tichý obsadil ...

11.10.2018 | Páté místo se ztrátou pouhých dvou ran na medaili obsadil patnáctiletý Václav Tichý na Olympijských hrách mládeže v Argentině, jeho kolegyně Sarah Hricíková dosáhla v dívčí kategorii na 15. příčku. Výsledky mladých Čechů jsou příslibem pro víkendovou týmovou soutěž.

Druhé kolo OH mládeže: Hricíková se zvedla, Tichý ...

10.10.2018 | V opačném gardu se vyvíjelo druhé kolo soutěže jednotlivců na Olympiádě mládeže v Argentině. V chlapecké soutěži Václav Tichý (74) ztratil na medailové pozice, Sarah Hricíková (72) poskočila leaderboardem o pět příček.

Olympiáda odstartovala, Tichý bojuje o medaile

09.10.2018 | První kolo mají za sebou účastníci olympijského turnaje mládeže v Argentině a velmi se v něm dařilo Václavu Tichému (+1), který je na děleném pátém místě dvě rány od lídra a medailových pozic. Sarah Hricíková je v dívčí soutěži na 22. místě (+9).

Olympijský golf mládeže zvedá oponu

08.10.2018 | Poprvé v historii zasáhnou čeští golfisté do soutěží Olympijských her mládeže, které se rozběhly naplno v Buenos Aires. Václava Tichého a Sarah Hricíkovou čeká v úterních odpoledních hodinách pražského času první kolo individuální soutěže na rány.

Olympiáda mládeže odstartovala, golfové barvy ...

07.10.2018 | Olympijské hry mládeže byly zahájeny v noci na dnešek v Argentině. Zahájení sledovalo v Buenos Aires na 200 tisíc lidí, mezi účastníky startu největší juniorské soutěžě světa byli i čeští golfisté Sarah Hricíková a Václav Tichý, trenérem českého týmu je Martin Kubricht.

Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship ...

19.09.2018 | Český golf o sobě dal znovu hlasitě vědět. Z prestižního turnaje Evian Championship Junior’s Cup, který navazuje na závěrečný dámský major, vezou čeští hráči a hráčky do 14 let výborné čtvrté místo. Ve druhém kole zahráli v paru a z šestého místa po prvním kole o dvě příčky poskočili vpřed.