Česká golfová federace

Aktuality

4. NGTM na Kaskádě: Víkend plný skvělého mládežnického golfu

4. NGTM na Kaskádě: Víkend plný skvělého mládežnického golfu

Jonáš Mencl, Neděle 9. září 2018

Poslední díl základní části Národní Golfové Tour Mládeže je minulostí. Z titulů se na Kaskádě v neděli večer radovali Tobias Munk, Justýna Šafaříková, Dan Hlaváček, Denisa Vodičková, Filip Jakubčík a Lenka Nebeská.

Parádní výkony předváděli hráči ve věku od sedmi do šestnácti let už v prvním kole. Hole-in-one zaznamenali kadet Kristián Růžička a mladší žákyně Amálie Tauer, skvělý výkon 64 ran si připsal starší žák Dan Hlaváček.

Ten svou jízdu turnajem dovedl do vítězného konce - v neděli přidal 69 ran a v kategorii starších žáků vyhrál (-11) o deset ran před druhým Nikolasem Stoulilem, třetí skončil Lukáš Kessler. Ve starších žákyních triumfovala Denisa Vodičková (-4) rovněž se velkým náskokem před Ellou Rintovou a Terezou Schwarzovou.

Postavení v žebříčku NGTM potvrdili svými výkony mladší žáci Tobias Munk (-4) a Jakub Janda. Munk na Kaskádě vyhrál, Janda skončil druhý, třetí místo urval Adam Benčík. Čtvrté vítězství v sezoně NGTM slavila mladší žákyně Justýna Šafaříková (+8), druhá skončila Adéla Tarantová před Terezou Najmanovou.

Kategorii kadetů ovládl Filip Jakubčík (-2), stříbro bral David Poláček a bronz David Mlýnek. Mezi kadetkami slavila Lenka Nebeská (+3), druhá byla Kamila Handrychová, třetí Jana Csicsayová.

„Na výkony hráčů byla radost pohledět. Skvěle připravené hřiště a k tomu krásné počasí celý turnaj ozdobilo,“ komentoval ředitel soutěže Jan Šonka.

Čtvrtý a zároveň poslední díl základní části NGTM určil desítku nejlepších z každé kategorie, která si zahraje závěrečné Masters v Beřovicích. O doplnění počtu startujících na celkový počet 84 hráčů a hráček rozhodne STK ČGF na základě aktuálních přihlášek.

Konečné výsledky

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Neděle 9. září 2018
Všechny články autora

Související články

Kempy vybíraly hráče RTS pro novou sezónu
Kempy vybíraly hráče RTS pro novou sezónu

02.11.2018 | Dva poslední víkendy byly ve znamení výběrových kempů pro Regionální Tréninkové Skupiny (RTS). Východní regiony se sešly na Kunětické Hoře, západní regiony v Dýšině u Plzně. Ve čtvrtek 1. listopadu pak bylo potvrzeno složení jednotlivých RTS.

Olympijské vzpomínky: Zážitek, na který nezapomeneme ...
Olympijské vzpomínky: Zážitek, na který nezapomeneme ...

23.10.2018 | V sobotu se vrátila česká výprava, jejíž součástí byl i golfový tandem Sarah Hricíková a Václav Tichý, z Olympijských her mládeže v Argentině. Jak silný dojem hry v talentovaných hráčích zanechaly? Které sporty navštívili, z čeho byli překvapení a jak si užívali život v olympijské vesnici?...

OH mládeže: Čeští golfisté obsadili v týmové soutěži ...
OH mládeže: Čeští golfisté obsadili v týmové soutěži ...

15.10.2018 | S pocitem dobře odvedené práce v závěrečném kole týmové soutěže se čeští hráči rozloučili s golfovým turnajem olympijských her v Argentině. Sarah Hricíková i Václav Tichý zahráli ve finále dvě nad par a v konečném pořadí národností si polepšili o pět příček na dělené 20.

OH mládeže: Tichý s Hricíkovou odstartovali v ...
OH mládeže: Tichý s Hricíkovou odstartovali v ...

13.10.2018 | Po pátečním volnu se čeští golfisté na olympijských hrách mládeže v Argentině vrátili ke hře. Sarah Hricíkovou a Václava Tichého čekalo v sobotu první kolo týmové soutěže. Ve fourballech zahrál český smíšený tým tři rány pod par a usadil se na 22. místě.

Sumář sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B
Sumář sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B

12.10.2018 | Seriál shrnujících článků o Regionálních Tour Mládeže uzavíráme regionem Východ B, v němž se v průběhu roku uskutečnilo 16 turnajů Morava Cupu. Série turnajů pro děti ve věku 5 – 25 let měla hotovo jako první ze všech regionálních tour – končila už na konci srpna turnajem na Čeladné.

Vydařený český den na OH mládeže, Tichý obsadil ...
Vydařený český den na OH mládeže, Tichý obsadil ...

11.10.2018 | Páté místo se ztrátou pouhých dvou ran na medaili obsadil patnáctiletý Václav Tichý na Olympijských hrách mládeže v Argentině, jeho kolegyně Sarah Hricíková dosáhla v dívčí kategorii na 15. příčku. Výsledky mladých Čechů jsou příslibem pro víkendovou týmovou soutěž.

Sumář sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ A
Sumář sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ A

11.10.2018 | Poslední kapitolu letošní sezóny Regionální Tour Mládeže v regionu Západ A napsali její účastníci v neděli 7. října na Darovanském Dvoře, kde se bojovalo o poslední tituly i vítězství v mládežnickém žebříčku série. Pozitivní ohlasy vyvolaly změny v hodnocení i vznik nové kategorie pro začátečníky.

Druhé kolo OH mládeže: Hricíková se zvedla, Tichý ...
Druhé kolo OH mládeže: Hricíková se zvedla, Tichý ...

10.10.2018 | V opačném gardu se vyvíjelo druhé kolo soutěže jednotlivců na Olympiádě mládeže v Argentině. V chlapecké soutěži Václav Tichý (74) ztratil na medailové pozice, Sarah Hricíková (72) poskočila leaderboardem o pět příček.

Reklama
PUPU
PU