Česká golfová federace

Aktuality

4. NGTM na Kaskádě: Víkend plný skvělého mládežnického golfu

4. NGTM na Kaskádě: Víkend plný skvělého mládežnického golfu

Jonáš Mencl, Neděle 9. září 2018

Poslední díl základní části Národní Golfové Tour Mládeže je minulostí. Z titulů se na Kaskádě v neděli večer radovali Tobias Munk, Justýna Šafaříková, Dan Hlaváček, Denisa Vodičková, Filip Jakubčík a Lenka Nebeská.

Parádní výkony předváděli hráči ve věku od sedmi do šestnácti let už v prvním kole. Hole-in-one zaznamenali kadet Kristián Růžička a mladší žákyně Amálie Tauer, skvělý výkon 64 ran si připsal starší žák Dan Hlaváček.

Ten svou jízdu turnajem dovedl do vítězného konce - v neděli přidal 69 ran a v kategorii starších žáků vyhrál (-11) o deset ran před druhým Nikolasem Stoulilem, třetí skončil Lukáš Kessler. Ve starších žákyních triumfovala Denisa Vodičková (-4) rovněž se velkým náskokem před Ellou Rintovou a Terezou Schwarzovou.

Postavení v žebříčku NGTM potvrdili svými výkony mladší žáci Tobias Munk (-4) a Jakub Janda. Munk na Kaskádě vyhrál, Janda skončil druhý, třetí místo urval Adam Benčík. Čtvrté vítězství v sezoně NGTM slavila mladší žákyně Justýna Šafaříková (+8), druhá skončila Adéla Tarantová před Terezou Najmanovou.

Kategorii kadetů ovládl Filip Jakubčík (-2), stříbro bral David Poláček a bronz David Mlýnek. Mezi kadetkami slavila Lenka Nebeská (+3), druhá byla Kamila Handrychová, třetí Jana Csicsayová.

„Na výkony hráčů byla radost pohledět. Skvěle připravené hřiště a k tomu krásné počasí celý turnaj ozdobilo,“ komentoval ředitel soutěže Jan Šonka.

Čtvrtý a zároveň poslední díl základní části NGTM určil desítku nejlepších z každé kategorie, která si zahraje závěrečné Masters v Beřovicích. O doplnění počtu startujících na celkový počet 84 hráčů a hráček rozhodne STK ČGF na základě aktuálních přihlášek.

Konečné výsledky

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Neděle 9. září 2018
Všechny články autora

Související články

Juniorské mládí na Karlštejně předvádí skvělé ...
Juniorské mládí na Karlštejně předvádí skvělé ...

18.07.2019 | Ve třech ze čtyř kategorií na Mezinárodním mistrovství ČR na Karlštejně jsou ve vedení či spoluvedení domácí hráči a hráčky. Nejnižší kolo dne předvedla juniorka Tereza Koželuhová (68), pod 70 ran se dostali rovněž dorostenci Václav Tichý a Petr Hrubý i juniorka Anika Bolčíková (všichni 69).

Karlštejn připraven, mezinárodní juniorský šampionát ...
Karlštejn připraven, mezinárodní juniorský šampionát ...

17.07.2019 | Z deseti různých zemí pochází 156 golfistů a golfistek, kteří se postaví ve čtvrtek ráno na start Mezinárodní mistrovství ČR juniorů a dorostenců. V Golf Resortu Karlštejn ale bylo živo už dnes během tréninkového kola, hřiště je na vrcholný mládežnický turnaj připraveno dokonale.

Známe vítěze třetí NGTM na Dýšině
Známe vítěze třetí NGTM na Dýšině

13.07.2019 | Třetí turnaj Národní golfové tour mládeže, který dnes skončil na Dýšině, provázela nepřízeň počasí. Hrozivá předpověď na dnešek se naštěstí nevyplnila, a tak soutěž mohla být dohrána ve všech kategoriích.

Počasí zkomplikovalo úvod 3.
Počasí zkomplikovalo úvod 3.

12.07.2019 | Na pilno měli rozhodčí a soutěžní výbor třetího turnaje NGTM, u Plzně komplikoval hráčům hru déšť i dvouhodinové přerušení. Kromě mladších žáků jsou výsledky ostatních kategorií po prvním kole kompletní.

Mladí Češí získali 4. místo na Belgian International ...
Mladí Češí získali 4. místo na Belgian International ...

08.07.2019 | Mladým českým hráčům se dařilo na prestižním belgickém Open do čtrnácti let. V silné konkurenci obsadil tým České republiky čtvrté místo, v individuálním pořadí se dařilo především druhé Justýně Šafaříkové. ...

Olympiáda dětí a mládeže: Aktivní sportovci našli ...
Olympiáda dětí a mládeže: Aktivní sportovci našli ...

01.07.2019 | Stejně jako před dvěma lety i letos byl golf pořádně vidět během Olympiády dětí a mládeže (ODM), která se uskutečnila v Liberci. Golf nebyl soutěžním sportem, ale o to více aktivních sportovců z jiných disciplín vyzkoušelo svoje první golfové švihy v prostoru, které pro ně připravila ČGF.

Národní mistrovství žáků a kadetů přineslo skvělé ...
Národní mistrovství žáků a kadetů přineslo skvělé ...

30.06.2019 | Ranní starty umožnily všem hráčům přijemnější počasí ve finálovém kole Národního mistrovství ČR žáků a kadetů. Lídři si vesměs pohodlně vedení pohlídali a radovali se ze zaslouženého vítězství. Drama v kategorii kadetů se rozhodlo až na poslední jamce.

MČR žáků a kadetů jde do finále
MČR žáků a kadetů jde do finále

29.06.2019 | Na Národním mistrovství žáků a kadetů půjde většina lídrů do finále s nadějným náskokem, nejnapínavější boje o titul se dají očekávat mezi kadety. Kvůli počasí soutěžní výbor rozhodl, že nedělní finálové kolo odstartuje z obou odpališť (1 a 10), poslední flighty vyrazí do bojů v 10:00.

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge