Aktuality

4. NGTM na Kaskádě: Víkend plný skvělého mládežnického golfu

Jonáš Mencl, Neděle 9. září 2018

Poslední díl základní části Národní Golfové Tour Mládeže je minulostí. Z titulů se na Kaskádě v neděli večer radovali Tobias Munk, Justýna Šafaříková, Dan Hlaváček, Denisa Vodičková, Filip Jakubčík a Lenka Nebeská.

Parádní výkony předváděli hráči ve věku od sedmi do šestnácti let už v prvním kole. Hole-in-one zaznamenali kadet Kristián Růžička a mladší žákyně Amálie Tauer, skvělý výkon 64 ran si připsal starší žák Dan Hlaváček.

Ten svou jízdu turnajem dovedl do vítězného konce - v neděli přidal 69 ran a v kategorii starších žáků vyhrál (-11) o deset ran před druhým Nikolasem Stoulilem, třetí skončil Lukáš Kessler. Ve starších žákyních triumfovala Denisa Vodičková (-4) rovněž se velkým náskokem před Ellou Rintovou a Terezou Schwarzovou.

Postavení v žebříčku NGTM potvrdili svými výkony mladší žáci Tobias Munk (-4) a Jakub Janda. Munk na Kaskádě vyhrál, Janda skončil druhý, třetí místo urval Adam Benčík. Čtvrté vítězství v sezoně NGTM slavila mladší žákyně Justýna Šafaříková (+8), druhá skončila Adéla Tarantová před Terezou Najmanovou.

Kategorii kadetů ovládl Filip Jakubčík (-2), stříbro bral David Poláček a bronz David Mlýnek. Mezi kadetkami slavila Lenka Nebeská (+3), druhá byla Kamila Handrychová, třetí Jana Csicsayová.

„Na výkony hráčů byla radost pohledět. Skvěle připravené hřiště a k tomu krásné počasí celý turnaj ozdobilo,“ komentoval ředitel soutěže Jan Šonka.

Čtvrtý a zároveň poslední díl základní části NGTM určil desítku nejlepších z každé kategorie, která si zahraje závěrečné Masters v Beřovicích. O doplnění počtu startujících na celkový počet 84 hráčů a hráček rozhodne STK ČGF na základě aktuálních přihlášek.