Česká golfová federace

Aktuality

4. NGTM na Kaskádě: Víkend plný skvělého mládežnického golfu

4. NGTM na Kaskádě: Víkend plný skvělého mládežnického golfu

Jonáš Mencl, Neděle 9. září 2018

Poslední díl základní části Národní Golfové Tour Mládeže je minulostí. Z titulů se na Kaskádě v neděli večer radovali Tobias Munk, Justýna Šafaříková, Dan Hlaváček, Denisa Vodičková, Filip Jakubčík a Lenka Nebeská.

Parádní výkony předváděli hráči ve věku od sedmi do šestnácti let už v prvním kole. Hole-in-one zaznamenali kadet Kristián Růžička a mladší žákyně Amálie Tauer, skvělý výkon 64 ran si připsal starší žák Dan Hlaváček.

Ten svou jízdu turnajem dovedl do vítězného konce - v neděli přidal 69 ran a v kategorii starších žáků vyhrál (-11) o deset ran před druhým Nikolasem Stoulilem, třetí skončil Lukáš Kessler. Ve starších žákyních triumfovala Denisa Vodičková (-4) rovněž se velkým náskokem před Ellou Rintovou a Terezou Schwarzovou.

Postavení v žebříčku NGTM potvrdili svými výkony mladší žáci Tobias Munk (-4) a Jakub Janda. Munk na Kaskádě vyhrál, Janda skončil druhý, třetí místo urval Adam Benčík. Čtvrté vítězství v sezoně NGTM slavila mladší žákyně Justýna Šafaříková (+8), druhá skončila Adéla Tarantová před Terezou Najmanovou.

Kategorii kadetů ovládl Filip Jakubčík (-2), stříbro bral David Poláček a bronz David Mlýnek. Mezi kadetkami slavila Lenka Nebeská (+3), druhá byla Kamila Handrychová, třetí Jana Csicsayová.

„Na výkony hráčů byla radost pohledět. Skvěle připravené hřiště a k tomu krásné počasí celý turnaj ozdobilo,“ komentoval ředitel soutěže Jan Šonka.

Čtvrtý a zároveň poslední díl základní části NGTM určil desítku nejlepších z každé kategorie, která si zahraje závěrečné Masters v Beřovicích. O doplnění počtu startujících na celkový počet 84 hráčů a hráček rozhodne STK ČGF na základě aktuálních přihlášek.

Konečné výsledky

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Neděle 9. září 2018
Všechny články autora

Související články

Sezóna mládeže bude bohatá, vrcholem European ...
Sezóna mládeže bude bohatá, vrcholem European ...

03.01.2019 | Od 14. dubna do 29. září potrvá letošní sezóna mládežnických soutěží. Bohatý program nabízí čtyři regionální série, tradiční pětidílná bude také Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV (NGTM). Vrcholnou mezinárodní akcí na českém území je European Young Masters.

Podzimní kolo soutěže školních družstev ovládla ...
Podzimní kolo soutěže školních družstev ovládla ...

18.12.2018 | Do podzimního klání všech základních škol, golfových klubů a kroužků se letos zapojilo celkem 36 družstev. Koncem listopadu tak školní tělocvičny obsadily děti ve věku 6-14 let zapojené do projektu Se školou na golf, aby poměřily své síly v dovednostních soutěžích.

Tréninkové skupiny měly premiérové soustředění ...
Tréninkové skupiny měly premiérové soustředění ...

13.12.2018 | Za okny přituhuje, golfová hřiště pomalu zavírají své brány a golfisté čím dál častěji mění trávník za tvrdý povrch tělocvičen. Hráči Národních a regionálních tréninkových skupin rovněž. V prosinci se sešly reprezentační naděje v Horní Malé Úpě, kde se uskutečnilo první horské soustředění.

Nadace nadělovala po celý rok
Nadace nadělovala po celý rok

10.12.2018 | Hlavní myšlenkou Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf je podpora dětského a mládežnického golfu a jeho zpřístupnění dětem. Zásluhou projektu Se školou na golf se navíc podařilo rozšířit počet škol, které se pustily do spolupráce s golfovými kluby.

Češi z Grand finale Faldo Series vezou umístění ...
Češi z Grand finale Faldo Series vezou umístění ...

28.11.2018 | Sedm českých golfistů a golfistek se zúčastnilo 22. finále juniorské soutěže Faldo Series v Al-Ainu v Emirátech. V absolutním pořadí si vedl nejlépe na děleném desátém místě Hynek Groh, ve své kategorii do 16 let byla hodnocena na děleném třetím místě Tereza Chlostová.

Statistiky NGTM: Série mladých hráčů do 16 let ...
Statistiky NGTM: Série mladých hráčů do 16 let ...

25.11.2018 | Neobvyklý počet čtyř hole-in-one byl zaznamenaný v letošní sezoně v Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV. Dvě esa zahráli hráči v dýšinském Greensgate Golf Clubu, další dvě přidali v Brně na Kaskádě. Nouze nebyla o kvalitní výsledky.

Kempy vybíraly hráče RTS pro novou sezónu
Kempy vybíraly hráče RTS pro novou sezónu

02.11.2018 | Dva poslední víkendy byly ve znamení výběrových kempů pro Regionální Tréninkové Skupiny (RTS). Východní regiony se sešly na Kunětické Hoře, západní regiony v Dýšině u Plzně. Ve čtvrtek 1. listopadu pak bylo potvrzeno složení jednotlivých RTS.

Olympijské vzpomínky: Zážitek, na který nezapomeneme ...
Olympijské vzpomínky: Zážitek, na který nezapomeneme ...

23.10.2018 | V sobotu se vrátila česká výprava, jejíž součástí byl i golfový tandem Sarah Hricíková a Václav Tichý, z Olympijských her mládeže v Argentině. Jak silný dojem hry v talentovaných hráčích zanechaly? Které sporty navštívili, z čeho byli překvapení a jak si užívali život v olympijské vesnici?...

Reklama
ThajskeThajske
Thajske