Česká golfová federace

Aktuality

První vítězové z Albatrossu: Na turnaji European Tour se uskutečnilo finále ve SNAGu

První vítězové z Albatrossu: Na turnaji European Tour se uskutečnilo finále ve SNAGu

Jonáš Mencl, Sobota 25. srpna 2018

Čtyři desítky dětí zavítaly v pátek 24. srpna do Golf Resortu Albatross ve Vysokém Újezdu, kde se uskutečnilo finále celostátní soutěže ve SNAGu. V turnaji hraném na devět jamek zvítězila Akademie Děti hrají golf z Ropice. Padla i dvě hole-in-one.

V dějišti D+D REAL Czech Masters, turnaje ze série European Tour, kam zamířily hvězdy světového golfu nahánět body do Ryder Cupu, se uskutečnil už druhý ročník celorepublikové soutěže základních škol a golfových kroužků ve SNAGu.

Deset nejlepších školních týmů z jarního kola soutěže, která se uskutečnila od 14. do 28. května, postoupilo do jednodenního finále na Albatrossu, kde je čekalo devět různě dlouhých a obtížných jamek postavených na travnaté ploše před vstupem do turnajové vesnice.

Za každý tým hráli čtyři hráči ve věku od 6 do 14 let, počítal se součet všech čtyř hráčů za devět jamek. Nejlépe si vedli hráči Akademie Děti hrají golf z Ropice, kteří dohromady zahráli 106 ran. Nejlepší výsledek týmu zaznamenal s 22 údery Lukáš Mandelík, hole-in-one na druhé jamce zahrál Michal Mandelík.

To ale nebylo jediné eso turnaje, protože pátou jamku zahrál na jeden úder mladý Aleš z GK Radíkov, jehož tým nakonec získal bronzové medaile. Stříbro ukořistili hráči ZGCK Kravaře.

Do soutěže, kterou vyhlásila Česká golfová federace ve spolupráci s Czech SNAG Association, se za celý rok zapojilo 41 základních škol a klubových kroužků, výsledky pak odevzdalo 40 týmů. Oproti loňsku se tak zvýšil počet zúčastněných týmů i počet týmů postupujících do finále. Loni si finále zahrálo šest týmů, letos deset.

Finálovou soutěží ale program pro děti neskončil. Po vyhlášení výsledků se děti odebraly na driving range, kde je profesionál Lukáš Tintěra a amatér Šimon Zach uvedli do tajů špičkového golfu a předvedli jim nejrůznější typy golfových úderů.

Zkrátka nepřišli ani rodiče, kteří si mohli spolu s dětmi projít turnajovou vesničku a podívat se, jak hrají golf esa světového golfu. Všichni účastníci turnaje a jejich rodiče měli vstup zdarma.  

I přes poněkud chladnější a větrné počasí se druhý ročník celostátní soutěže povedl a v příštím roce se připravuje pokračování. Děkujeme všem hráčům i jejich doprovodu za účast a už teď se těšíme na dalším celorepublikovém finále na shledanou.

FOTOGALERIE Annie Kčmářové

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Sobota 25. srpna 2018
Všechny články autora

Související články

Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...
Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...

17.08.2019 | Vítězem finálového turnaje SNAG/ČGF 2019 se opět stali hráči z akademie Děti hrají golf z Ropice. Na druhém místě skončila Hluboká nad Vltavou a bronz odvážejí na ZŠ 1. máje Hranice. Po vyhlášení se děti zúčastnily kliniky na drivingu s předními českými hráči.

Nový web projektu Se školou na golf
Nový web projektu Se školou na golf

23.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf se úspěšně rozvíjí a nyní nabízí také nové webové stránky. Na nich lze najít informace ze soutěží, aktuality a také je postupně doplňován seznam spolupracujících škol a klubů.

Se školou na golf do Molitorova
Se školou na golf do Molitorova

11.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf opět sklidil úspěchy za svou snahu přivést golf do škol. ZŠ Miloše Šolleho Kouřim a Golf Club Molitorov u Prahy rozjely spolupráci ve formě výuky golfu jako součást tělesné výchovy v prvním až čtvrtém ročníku.

Podzimní kolo celorepublikového turnaje ve SNAGu
Podzimní kolo celorepublikového turnaje ve SNAGu

02.10.2019 | Již potřetí se uskuteční podzimní celorepublikové kolo turnaje ve SNAGu ve spolupráci ČGF s Českou SNAG Asociací. Zúčastnit se mohou všechny základní školy, golfové kroužky a kluby, jedinou podmínkou je věk hráčů od šesti do čtrnácti let. Přihlášky je možné posílat do konce října.

Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...
Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...

30.09.2019 | Sotva skončila dvěma nedělními turnaji domácí sezóna výkonnostních golfistů, už je znám jízdní řád pro rok 2020. A také začíná být čas na hodnocení sezóny – první se uskutečnilo na nedělním setkání zástupců ČGF s novináři. Připomínaly se klíčové okamžiky roku, ale také novinky pro rok 2020.

Golf prázdninami neskončil, Evropský týden sportu ...
Golf prázdninami neskončil, Evropský týden sportu ...

11.09.2019 | Závěr meteorologického léta nebyl tečkou za golfovými aktivitami. Návratem do školních lavic se znovu rozjela činnost golfových kroužků a opět se zvýšil počet aktivit golfových zařízení, která připravují nové akce včetně blížícího se Evropského týdne sportu.

Účastníci Se školou na golf na dosah legendám
Účastníci Se školou na golf na dosah legendám

14.08.2019 | Osm školáků se v rámci projektu Se školou na golf stalo v úterý odpoledne součástí exhibice konané před D+D Real Czech Masters. Odpalovali po boku golfových legend na plovoucí green na Vltavě a jeden z nich si odnesl peněžní dar pro svou školu určený na rozvoj golfu.

Olympiáda dětí a mládeže: Aktivní sportovci našli ...
Olympiáda dětí a mládeže: Aktivní sportovci našli ...

01.07.2019 | Stejně jako před dvěma lety i letos byl golf pořádně vidět během Olympiády dětí a mládeže (ODM), která se uskutečnila v Liberci. Golf nebyl soutěžním sportem, ale o to více aktivních sportovců z jiných disciplín vyzkoušelo svoje první golfové švihy v prostoru, které pro ně připravila ČGF.

Reklama
Banner