Česká golfová federace

Aktuality

První vítězové z Albatrossu: Na turnaji European Tour se uskutečnilo finále ve SNAGu

První vítězové z Albatrossu: Na turnaji European Tour se uskutečnilo finále ve SNAGu

Jonáš Mencl, Sobota 25. srpna 2018

Čtyři desítky dětí zavítaly v pátek 24. srpna do Golf Resortu Albatross ve Vysokém Újezdu, kde se uskutečnilo finále celostátní soutěže ve SNAGu. V turnaji hraném na devět jamek zvítězila Akademie Děti hrají golf z Ropice. Padla i dvě hole-in-one.

V dějišti D+D REAL Czech Masters, turnaje ze série European Tour, kam zamířily hvězdy světového golfu nahánět body do Ryder Cupu, se uskutečnil už druhý ročník celorepublikové soutěže základních škol a golfových kroužků ve SNAGu.

Deset nejlepších školních týmů z jarního kola soutěže, která se uskutečnila od 14. do 28. května, postoupilo do jednodenního finále na Albatrossu, kde je čekalo devět různě dlouhých a obtížných jamek postavených na travnaté ploše před vstupem do turnajové vesnice.

Za každý tým hráli čtyři hráči ve věku od 6 do 14 let, počítal se součet všech čtyř hráčů za devět jamek. Nejlépe si vedli hráči Akademie Děti hrají golf z Ropice, kteří dohromady zahráli 106 ran. Nejlepší výsledek týmu zaznamenal s 22 údery Lukáš Mandelík, hole-in-one na druhé jamce zahrál Michal Mandelík.

To ale nebylo jediné eso turnaje, protože pátou jamku zahrál na jeden úder mladý Aleš z GK Radíkov, jehož tým nakonec získal bronzové medaile. Stříbro ukořistili hráči ZGCK Kravaře.

Do soutěže, kterou vyhlásila Česká golfová federace ve spolupráci s Czech SNAG Association, se za celý rok zapojilo 41 základních škol a klubových kroužků, výsledky pak odevzdalo 40 týmů. Oproti loňsku se tak zvýšil počet zúčastněných týmů i počet týmů postupujících do finále. Loni si finále zahrálo šest týmů, letos deset.

Finálovou soutěží ale program pro děti neskončil. Po vyhlášení výsledků se děti odebraly na driving range, kde je profesionál Lukáš Tintěra a amatér Šimon Zach uvedli do tajů špičkového golfu a předvedli jim nejrůznější typy golfových úderů.

Zkrátka nepřišli ani rodiče, kteří si mohli spolu s dětmi projít turnajovou vesničku a podívat se, jak hrají golf esa světového golfu. Všichni účastníci turnaje a jejich rodiče měli vstup zdarma.  

I přes poněkud chladnější a větrné počasí se druhý ročník celostátní soutěže povedl a v příštím roce se připravuje pokračování. Děkujeme všem hráčům i jejich doprovodu za účast a už teď se těšíme na dalším celorepublikovém finále na shledanou.

FOTOGALERIE Annie Kčmářové

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Sobota 25. srpna 2018
Všechny články autora

Související články

Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...
Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...

17.08.2019 | Vítězem finálového turnaje SNAG/ČGF 2019 se opět stali hráči z akademie Děti hrají golf z Ropice. Na druhém místě skončila Hluboká nad Vltavou a bronz odvážejí na ZŠ 1. máje Hranice. Po vyhlášení se děti zúčastnily kliniky na drivingu s předními českými hráči.

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...
Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...

18.05.2020 | Se školou na golf, projekt ČGF, přináší již od roku 2014 golf do škol, kde oslovuje děti, aby zábavnou formou získaly povědomí o krásném sportu. Ročně pořádá a účastní se mnoha akcí, kde si děti mohou golf vyzkoušet, a zároveň iniciuje spolupráci mezi základními školami a golfovými kluby.

Vychází kniha Golf pro děti
Vychází kniha Golf pro děti

28.04.2020 | Právě dnes se dostává na pulty znovuotevřených knihkupectví nová kniha s golfovou tématikou. Publikace Golf pro děti je výsledkem spolupráce České golfové federace s nakladatelstvím Fragment a jak vystihuje název, je určena především nejmladším golfistům.

Aktuální informace ke golfovým soutěžím SŠNG
Aktuální informace ke golfovým soutěžím SŠNG

27.04.2020 | Projekt Se školou na golf každoročně pořádá turnaje pro děti ze základních škol. Letošní sezóna se pozastavila kvůli pandemii a současný stav neumožňuje, aby se plánovaly dětské soutěže. Toto opatření se tedy týká bohužel i Celorepublikového turnaje škol a klubů ve SNAGu a turnaj základních škol.

Podpora od nadace pomáhá zvyšovat počet mladých ...
Podpora od nadace pomáhá zvyšovat počet mladých ...

09.12.2019 | Podpora mládežnického golfu je hlavním cílem Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf, který se také letos naplňoval. Ve spolupráci s projektem Se školou na golf se daří zvyšovat zapojení dětí, letos vzniklo 1100 nový dětských členství, nejvíce mezi dvanáctiletými.

Podzimní kolo Celorepublikového turnaje základních ...
Podzimní kolo Celorepublikového turnaje základních ...

06.12.2019 | Od 18. do 29. listopadu se ve školách a klubech po celé republice odehrálo podzimní kolo turnaje ve SNAGu. Zúčastnilo se ho celkem 34 škol, vždy ve spolupráci s golfovými kluby v okolí. ...

Nový web projektu Se školou na golf
Nový web projektu Se školou na golf

23.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf se úspěšně rozvíjí a nyní nabízí také nové webové stránky. Na nich lze najít informace ze soutěží, aktuality a také je postupně doplňován seznam spolupracujících škol a klubů.

Se školou na golf do Molitorova
Se školou na golf do Molitorova

11.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf opět sklidil úspěchy za svou snahu přivést golf do škol. ZŠ Miloše Šolleho Kouřim a Golf Club Molitorov u Prahy rozjely spolupráci ve formě výuky golfu jako součást tělesné výchovy v prvním až čtvrtém ročníku.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP