Česká golfová federace

Aktuality

Dorostenci na domácím ME: Nejlepší umístění v historii, šampiónem Španělsko

Dorostenci na domácím ME: Nejlepší umístění v historii, šampiónem Španělsko

Petr Halaburda, Sobota 14. července 2018

Historicky nejlepším umístěním zakončili čeští dorostenci mistrovství Evropy týmů, které se uskutečnilo v Golf Resortu Kaskáda. Svůj poslední duel o páté místo s Anglií sice prohráli (1,5:3,5), přesto se na jejich vystoupení bude vzpomínat v dobrém. Mistry Evropy se po zásluze stali Španělé.

Češi utkání proti Anglii nastartovali ve velkém stylu. Hned první dva flighty na hřišti se rychle dostaly do vedení, ale s přibývajícím časem především foursome Filip Ráža/David Siwy začal ztrácet půdu pod nohama a stav na leaderboardu se rychle srovnal.

Ne tak u Petra Hrubého, který drtil svého soupeře jedním birdie za druhým, přesto nakonec neodcházel z hřiště úplně spokojen. Vyhrál totiž předčasně po odstoupení Robina Williamse ze hry kvůli zdravotnímu kolapsu už na 11. jamce. „Petr předváděl dnes svůj nejlepší golf z celého týdne,“ pochválil hráče trenér Marek Nový, který podobně mohl vyzdvihnout i Matyáše Zapletala, který v době ukončení utkání také nad svým soupeřem vedl.

Jinak podle českého kouče dnes už výkon týmu nebyl tak živý jako v předchozích dnech. „Ale kluci do poslední chvíle bojovali, ve foursomu rozhodovaly v závěru maličkosti, ale Angličani se ukázali jako skutečně silný tým,“ uznal, že dnes byl soupeř nad síly jeho svěřenců.

S vystoupením hráčů v náročném a dlouhém turnaji byl však jednoznačně spokojen. „Jak s přípravou, které se účastnil i David Carter, tak s plněním pokynů během jednotlivých dnů soutěže. Kluci fungovali výborně jako parta, byla radost s nimi pracovat. Navíc je moc dobře, že řada z nich si tento šampionát do 18 let zahraje ještě možná i dvakrát či dokonce třikrát, takže se jim dnešní zkušenosti budou hodit,“ míní trenér Nový.

Šampionát vyhráli Španělé, kteří si podle očekávání i ve finále poměrně bez větších problémů poradili se Švýcarskem (5:2), bronz odváží Švédsko po těsné výhře nad Německem (4:3).

Výsledky

FOTOGALERIE

Organizace klapala
Mistrovství Evropy na Kaskádě bude hodnoceno nejen podle výsledku českého týmu, ale také z pořadatelského pohledu. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš mohl po závěrečném ceremoniálu pochválit celý organizační tým. „Jsem maximálně spokojen s průběhem soutěže z pohledu přístupu místního resortu a pořadatelského sboru i rozhodčích,“ uvedl první muž českého golfu.

Znovu se podle jeho mínění ukázalo, jak důležité je pořádat podobné významné turnaje na domácí půdě. „Hráči získávají cenné zkušenosti stejně jako naši mezinárodní rozhodčí a vůbec celý organizační tým. Jsem především rád, jak se prezentovalo naše družstvo – hráči působili jako skutečný tým se slušným vystupováním i příkladnou bojovností. Už se těším, až nás tato generace bude reprezentovat na amerických univerzitách a v profesionálním golfu,“ uvedl Kodejš.

Spokojen bude odjíždět z Kaskády i šéf organizačního výboru Luboš Klikar. „Důležité je na nic nezapomenout a navíc počítat i s různými nečekanými událostmi. A vždy samozřejmě velkou roli hraje, do jaké míry tomu kterému turnaji přeje počasí. Nám tento týden na Kaskádě vyšlo náramně,“ míní Klikar, který si pochvaloval, jak během šampionátu fungoval celý pořadatelský tým.

„Na Kaskádě se během několika významných mezinárodních akcí v posledních letech vytvořila výborná parta lidí v čele s Milanem Vlčkem. Není divu, že všechno klapalo, jak má. Díky zkušenostem Jiřího Kapeše a jeho lidí v greenkeepingu bylo znovu skvěle připraveno hřiště a hlavně greeny, výborně fungoval catering a vlastně celé zázemí akce. Z pohledu evropských týmových soutěží má zdejší resort všechno, co je k takové události potřeba,“ dodal sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

 

Datum: Sobota 14. července 2018
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková se rozloučila s British Open kolem ...
Klára Spilková se rozloučila s British Open kolem ...

05.08.2018 | Solidním výkonem na závěr ženského majoru RICOH Women’s British Open se v neděli prezentovala Klára Spilková. Výsledkem v paru se posunula pořadím na konečné padesáté místo, čímž vylepšila osobní maximum z tohoto turnaje. ...

Kousková překonala české maximum na ME žen, skončila ...
Kousková překonala české maximum na ME žen, skončila ...

28.07.2018 | Loni překonala český rekord na mistrovství Evropy žen desátým místem, letos Sára Kousková skončila ještě o dvě příčky výše. Ze Slovenska veze skvělé dělené osmé místo. Šampionát ovládla Španělka Calia Barquin o ránu před Němkou Esther Henseleit. ...

Kadeti vezou šesté místo z European Young Masters
Kadeti vezou šesté místo z European Young Masters

28.07.2018 | Šesté místo veze z Norska čtyřčlenná smíšená česká reprezentace do šestnácti let. V hodnocení 25 družstev na European Young Masters se posunuli proti minulému šampionátu o tři pozice, navíc Václav Tichý obsadil čtvrté místo v individuálním hodnocení.

European Young Masters: Češi jsou před finále ...
European Young Masters: Češi jsou před finále ...

27.07.2018 | Český smíšený tým do 16 let se po druhém kole European Young Masters v Norsku osamostatnil na sedmém místě. Daleko však nejsou reprezentanti od medailových pozic – na bronz jim chybí tři rány, na stříbro dvě. ...

Na ME prošly cutem tři Češky, padl rekord hřiště
Na ME prošly cutem tři Češky, padl rekord hřiště

27.07.2018 | Tři české hráčky – Sára Kousková, Hana Ryšková a Kateřina Vlašínová - si zahrají finálové kolo mistrovství Evropy žen na Slovensku. Kousková nejenže bude útočit na překonání českého maxima, ale daleko není ani bronzová medaile. Španělka Barquin vytvořila nový rekord hřiště Penati Herritage 63 ran.

European Young Masters: Češi v úvodu usedli na ...
European Young Masters: Češi v úvodu usedli na ...

26.07.2018 | V tropickém počasí odstartovalo v Norsku ve čtvrtek neoficiální mistrovství Evropy smíšených družstev do 16 let. Čtyřčlenný český tým si v úvodu vedl solidně a po prvním dni dělí sedmé místo. Nejlépe z družstva zahrál Václav Tichý (73). ...

ME žen je v polovině. Dvě Češky atakují přední ...
ME žen je v polovině. Dvě Češky atakují přední ...

26.07.2018 | Mistrovství Evropy žen ve slovenském Penati Golf Resortu pokračovalo dnes druhým kolem. Sára Kousková zahrála v paru a dál se drží v boji o medaile, vysoko je i Hana Ryšková. Minimálně další čtyři Češky mají naději, že projdou cutem. Tereza Melecká byla nucena odstoupit kvůli bolestem zad.

ME začalo parádně pro tři Češky, Kousková je třetí
ME začalo parádně pro tři Češky, Kousková je třetí

25.07.2018 | Tři české hráčky zahrály v úvodu mistrovství Evropy ve slovenském Penati Golf Resortu kola pod par a vytvořily si vynikající výchozí pozici pro další průběh turnaje. Sára Kousková dokonce dělí třetí místo po 67 ranách. Nic není ztraceno ani pro další Češky.

Reklama
GAPPGAPP
GAPP