Česká golfová federace

Aktuality

Dorostenci na domácím ME: Nejlepší umístění v historii, šampiónem Španělsko

Dorostenci na domácím ME: Nejlepší umístění v historii, šampiónem Španělsko

Petr Halaburda, Sobota 14. července 2018

Historicky nejlepším umístěním zakončili čeští dorostenci mistrovství Evropy týmů, které se uskutečnilo v Golf Resortu Kaskáda. Svůj poslední duel o páté místo s Anglií sice prohráli (1,5:3,5), přesto se na jejich vystoupení bude vzpomínat v dobrém. Mistry Evropy se po zásluze stali Španělé.

Češi utkání proti Anglii nastartovali ve velkém stylu. Hned první dva flighty na hřišti se rychle dostaly do vedení, ale s přibývajícím časem především foursome Filip Ráža/David Siwy začal ztrácet půdu pod nohama a stav na leaderboardu se rychle srovnal.

Ne tak u Petra Hrubého, který drtil svého soupeře jedním birdie za druhým, přesto nakonec neodcházel z hřiště úplně spokojen. Vyhrál totiž předčasně po odstoupení Robina Williamse ze hry kvůli zdravotnímu kolapsu už na 11. jamce. „Petr předváděl dnes svůj nejlepší golf z celého týdne,“ pochválil hráče trenér Marek Nový, který podobně mohl vyzdvihnout i Matyáše Zapletala, který v době ukončení utkání také nad svým soupeřem vedl.

Jinak podle českého kouče dnes už výkon týmu nebyl tak živý jako v předchozích dnech. „Ale kluci do poslední chvíle bojovali, ve foursomu rozhodovaly v závěru maličkosti, ale Angličani se ukázali jako skutečně silný tým,“ uznal, že dnes byl soupeř nad síly jeho svěřenců.

S vystoupením hráčů v náročném a dlouhém turnaji byl však jednoznačně spokojen. „Jak s přípravou, které se účastnil i David Carter, tak s plněním pokynů během jednotlivých dnů soutěže. Kluci fungovali výborně jako parta, byla radost s nimi pracovat. Navíc je moc dobře, že řada z nich si tento šampionát do 18 let zahraje ještě možná i dvakrát či dokonce třikrát, takže se jim dnešní zkušenosti budou hodit,“ míní trenér Nový.

Šampionát vyhráli Španělé, kteří si podle očekávání i ve finále poměrně bez větších problémů poradili se Švýcarskem (5:2), bronz odváží Švédsko po těsné výhře nad Německem (4:3).

Výsledky

FOTOGALERIE

Organizace klapala
Mistrovství Evropy na Kaskádě bude hodnoceno nejen podle výsledku českého týmu, ale také z pořadatelského pohledu. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš mohl po závěrečném ceremoniálu pochválit celý organizační tým. „Jsem maximálně spokojen s průběhem soutěže z pohledu přístupu místního resortu a pořadatelského sboru i rozhodčích,“ uvedl první muž českého golfu.

Znovu se podle jeho mínění ukázalo, jak důležité je pořádat podobné významné turnaje na domácí půdě. „Hráči získávají cenné zkušenosti stejně jako naši mezinárodní rozhodčí a vůbec celý organizační tým. Jsem především rád, jak se prezentovalo naše družstvo – hráči působili jako skutečný tým se slušným vystupováním i příkladnou bojovností. Už se těším, až nás tato generace bude reprezentovat na amerických univerzitách a v profesionálním golfu,“ uvedl Kodejš.

Spokojen bude odjíždět z Kaskády i šéf organizačního výboru Luboš Klikar. „Důležité je na nic nezapomenout a navíc počítat i s různými nečekanými událostmi. A vždy samozřejmě velkou roli hraje, do jaké míry tomu kterému turnaji přeje počasí. Nám tento týden na Kaskádě vyšlo náramně,“ míní Klikar, který si pochvaloval, jak během šampionátu fungoval celý pořadatelský tým.

„Na Kaskádě se během několika významných mezinárodních akcí v posledních letech vytvořila výborná parta lidí v čele s Milanem Vlčkem. Není divu, že všechno klapalo, jak má. Díky zkušenostem Jiřího Kapeše a jeho lidí v greenkeepingu bylo znovu skvěle připraveno hřiště a hlavně greeny, výborně fungoval catering a vlastně celé zázemí akce. Z pohledu evropských týmových soutěží má zdejší resort všechno, co je k takové události potřeba,“ dodal sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

 

Datum: Sobota 14. července 2018
Všechny články autora

Související články

U Gordana Brixiho zvítězil golf před tenisem
U Gordana Brixiho zvítězil golf před tenisem

19.01.2019 | Gordan Brixi je synem bývalého tenisty Ivana Brixiho, ale stejně jako třeba sestry Kordovy upřednostil golf před tenisem, kterému se také dříve věnoval. Šestnáctiletý hráč žijící v americkém Marylandu zaznamenal loni řadu skvělých výsledků, což mu vyneslo nominaci do Národního týmu mužů a chlapců.

Americký sen na startu: Klára Spilkové začíná ...
Americký sen na startu: Klára Spilkové začíná ...

17.01.2019 | Více než měsíční klid, tak jako každý rok, si naplánovala česká golfistka Klára Spilková. Příjemné lenošení ale je u konce – v kondiční přípravě je už nějaký čas, v pondělí vyráží na Floridu, kde začne hlavní tréninková část před startem první sezóny na LPGA.

Druhý významný ženský profesionální turnaj uvidí ...
Druhý významný ženský profesionální turnaj uvidí ...

15.01.2019 | Přední české golfistky budou mít v srpnu pořádně napilno. Vedle třetího ročníku Czech Ladies Challenge ze série LETAS, pořádaného ČGF, se bude hrát rovněž premiérový ročník Tipsport Czech Ladies Open – společná akce LETAS a Ladies European Tour.

Golfové žebříčky: Leden 2019
Golfové žebříčky: Leden 2019

14.01.2019 | Loňské úspěchy českých hráčů se do světových žebříčků promítly jen částečně. Postup Kláry Spilkové na LPGA Tour se do pořadí bodově nijak nepřenesl, přesto zůstává jasnou českou jedničkou. Mezi českými muži kraluje Ondřej Lieser. A jak si vedou čeští amatéři?...

Chcete vědět více o programu a činnosti repre ...
Chcete vědět více o programu a činnosti repre ...

08.01.2019 | Česká golfová federace spustila informační kanál pro všechny, kteří se zajímají o sportovní golf a rádi by byli hlouběji informováni o Tréninkovém systému ČGF a novinkách v reprezentaci. Budou zde publikovány důležité dokumenty, termíny a informace, které se nevejdou do nynějšího zpravodajství.

Ohlédnutí 2018 (2.): Amatéři vozili cenné úspěchy
Ohlédnutí 2018 (2.): Amatéři vozili cenné úspěchy

02.01.2019 | Český golf má za sebou povedenou sezónu. Několik profesionálů znovu pozvedlo výsledkovou laťku, ale v kalendářním roce 2018 se činili i amatéři. Ať už v domácích či zahraničních soutěžích, mezi jednotlivci nebo v týmových turnajích.

Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...
Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...

30.12.2018 | Klára Spilková v posledních dvou letech výrazně vynáší český golf vzhůru. Loni premiérovým vítězstvím na LET, letos postupem do elitní soutěže LPGA. Není už však sama, kdo má podíl na vzestupu českého golfu. Výtečnou sezónu mezi profesionály zažil i Filip Mrůzek, ani další hráči nezůstali pozadu.

Kvalifikace LET na startu finálového turnaje, ...
Kvalifikace LET na startu finálového turnaje, ...

15.12.2018 | Pětikolový závěrečný turnaj kvalifikační školy Ladies European Tour startuje v neděli v Maroku a stejně jako v předchozích dvou letech jsou na startovní listině také dvě Češky: Lucie Hinnerová si účast vybojovala v předkvalifikaci, Šideri Váňová měla účast zajištěnu na základě loňské kvalifikace.

Reklama
SSNGSSNG
SSNG