Česká golfová federace

Aktuality

Dorostenci na domácím ME: Nejlepší umístění v historii, šampiónem Španělsko

Dorostenci na domácím ME: Nejlepší umístění v historii, šampiónem Španělsko

Petr Halaburda, Sobota 14. července 2018

Historicky nejlepším umístěním zakončili čeští dorostenci mistrovství Evropy týmů, které se uskutečnilo v Golf Resortu Kaskáda. Svůj poslední duel o páté místo s Anglií sice prohráli (1,5:3,5), přesto se na jejich vystoupení bude vzpomínat v dobrém. Mistry Evropy se po zásluze stali Španělé.

Češi utkání proti Anglii nastartovali ve velkém stylu. Hned první dva flighty na hřišti se rychle dostaly do vedení, ale s přibývajícím časem především foursome Filip Ráža/David Siwy začal ztrácet půdu pod nohama a stav na leaderboardu se rychle srovnal.

Ne tak u Petra Hrubého, který drtil svého soupeře jedním birdie za druhým, přesto nakonec neodcházel z hřiště úplně spokojen. Vyhrál totiž předčasně po odstoupení Robina Williamse ze hry kvůli zdravotnímu kolapsu už na 11. jamce. „Petr předváděl dnes svůj nejlepší golf z celého týdne,“ pochválil hráče trenér Marek Nový, který podobně mohl vyzdvihnout i Matyáše Zapletala, který v době ukončení utkání také nad svým soupeřem vedl.

Jinak podle českého kouče dnes už výkon týmu nebyl tak živý jako v předchozích dnech. „Ale kluci do poslední chvíle bojovali, ve foursomu rozhodovaly v závěru maličkosti, ale Angličani se ukázali jako skutečně silný tým,“ uznal, že dnes byl soupeř nad síly jeho svěřenců.

S vystoupením hráčů v náročném a dlouhém turnaji byl však jednoznačně spokojen. „Jak s přípravou, které se účastnil i David Carter, tak s plněním pokynů během jednotlivých dnů soutěže. Kluci fungovali výborně jako parta, byla radost s nimi pracovat. Navíc je moc dobře, že řada z nich si tento šampionát do 18 let zahraje ještě možná i dvakrát či dokonce třikrát, takže se jim dnešní zkušenosti budou hodit,“ míní trenér Nový.

Šampionát vyhráli Španělé, kteří si podle očekávání i ve finále poměrně bez větších problémů poradili se Švýcarskem (5:2), bronz odváží Švédsko po těsné výhře nad Německem (4:3).

Výsledky

FOTOGALERIE

Organizace klapala
Mistrovství Evropy na Kaskádě bude hodnoceno nejen podle výsledku českého týmu, ale také z pořadatelského pohledu. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš mohl po závěrečném ceremoniálu pochválit celý organizační tým. „Jsem maximálně spokojen s průběhem soutěže z pohledu přístupu místního resortu a pořadatelského sboru i rozhodčích,“ uvedl první muž českého golfu.

Znovu se podle jeho mínění ukázalo, jak důležité je pořádat podobné významné turnaje na domácí půdě. „Hráči získávají cenné zkušenosti stejně jako naši mezinárodní rozhodčí a vůbec celý organizační tým. Jsem především rád, jak se prezentovalo naše družstvo – hráči působili jako skutečný tým se slušným vystupováním i příkladnou bojovností. Už se těším, až nás tato generace bude reprezentovat na amerických univerzitách a v profesionálním golfu,“ uvedl Kodejš.

Spokojen bude odjíždět z Kaskády i šéf organizačního výboru Luboš Klikar. „Důležité je na nic nezapomenout a navíc počítat i s různými nečekanými událostmi. A vždy samozřejmě velkou roli hraje, do jaké míry tomu kterému turnaji přeje počasí. Nám tento týden na Kaskádě vyšlo náramně,“ míní Klikar, který si pochvaloval, jak během šampionátu fungoval celý pořadatelský tým.

„Na Kaskádě se během několika významných mezinárodních akcí v posledních letech vytvořila výborná parta lidí v čele s Milanem Vlčkem. Není divu, že všechno klapalo, jak má. Díky zkušenostem Jiřího Kapeše a jeho lidí v greenkeepingu bylo znovu skvěle připraveno hřiště a hlavně greeny, výborně fungoval catering a vlastně celé zázemí akce. Z pohledu evropských týmových soutěží má zdejší resort všechno, co je k takové události potřeba,“ dodal sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

 

Datum: Sobota 14. července 2018
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková má z Havaje první cut v sezóně
Klára Spilková má z Havaje první cut v sezóně

19.04.2019 | První postup do finálových kol v letošní sezóně získala Klára Spilková na turnaji LOTTE Championship ze série LPGA Tour na Havaji. S výsledkem -3 drží dělenou 39. příčku a s hranicí cutu tentokrát neměla problém.

Spilkové se vstup do turnaje na Havaji vydařil
Spilkové se vstup do turnaje na Havaji vydařil

18.04.2019 | Slibný vstup do letošního pátého startu na sérii LPGA Tour má za sebou česká profesionálka Klára Spilková. V prvním kole turnaje LOTTE Championship na Havaji zahrála 70 ran (-2) a dělí průběžné 38. místo.

Světové žebříčky: Postavení Čechů zůstává bez ...
Světové žebříčky: Postavení Čechů zůstává bez ...

18.04.2019 | Amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska zůstávají i v dubnu nejlepšími českými hráči na světovém žebříčku WAGR, nadále nejlépe postavenými profesionály jsou Klára Spilková a Ondřej Lieser.

Klára Spilková: Pátý start v sezóně LPGA
Klára Spilková: Pátý start v sezóně LPGA

16.04.2019 | Popáté vstoupí v letošní sezóně do turnaje LPGA Tour česká profesionálka Klára Spilková. V předchozích čtyřech dílech se jí nepodařilo projít cutem, čtyřkolový turnaj na Havaji s dotací dva milióny dolarů nabízí další možnost v cestě za lepšími výsledky.

Předsezónní kempy RTS nezastavilo ani chladné počasí
Předsezónní kempy RTS nezastavilo ani chladné počasí

15.04.2019 | Třídenní předsezónní kempy mají za sebou Regionální tréninkové skupiny (RTS) ve všech čtyřech regionech. Všechny provázelo velmi chladné počasí, ale ani to mladé golfisty na Dýšině (Západ A), Zbraslavi (Západ B), Kunětické Hoře (Východ A) a Kaskádě (Východ B) nezastavilo.

Vlčková skončila na 45. místě, další Češky cutem ...
Vlčková skončila na 45. místě, další Češky cutem ...

08.04.2019 | Čtyři golfistky ve dvou druhých nejvyšších kontinentálních profesionálních sériích měl ve hře český golf v závěru týdne, ale pouze Karolína Vlčková prošla do finálového kola na akci Symetra Tour v Kalifornii, kde nakonec obsadila dělené 45. místo. ...

Mladí Češi se na sezónu připravují i na linksových ...
Mladí Češi se na sezónu připravují i na linksových ...

06.04.2019 | Třetí přípravný kemp hráčů Národních tréninkových skupin ČGF před turnajovou sezónou 2019 hostí skotské St Andrews. Devět hráčů a jedenáct hráček pod vedením koučů Davida Cartera a Václava Rašky na vlastní kůži poznává, že hra na linksových hřištích je odlišná disciplína, než na jakou jsou zvyklí.

Symetra Tour svižně pokračuje, premiéra LETAS ...
Symetra Tour svižně pokračuje, premiéra LETAS ...

04.04.2019 | Na LPGA Tour se během víkendu hraje první major sezóny ANA Inspiration, na kterém bude Klára Spilkové chybět. Znovu však pokračuje Symetra Tour s Karolínou Vlčkovou a Šideri Váňovou, letošní premiéru hlásí evropská LET Access Series s Kateřinou Vlašínovou a Terezou Koželuhovou.

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky