Česká golfová federace

Aktuality

Dorostenci na domácím ME: Nejlepší umístění v historii, šampiónem Španělsko

Dorostenci na domácím ME: Nejlepší umístění v historii, šampiónem Španělsko

Petr Halaburda, Sobota 14. července 2018

Historicky nejlepším umístěním zakončili čeští dorostenci mistrovství Evropy týmů, které se uskutečnilo v Golf Resortu Kaskáda. Svůj poslední duel o páté místo s Anglií sice prohráli (1,5:3,5), přesto se na jejich vystoupení bude vzpomínat v dobrém. Mistry Evropy se po zásluze stali Španělé.

Češi utkání proti Anglii nastartovali ve velkém stylu. Hned první dva flighty na hřišti se rychle dostaly do vedení, ale s přibývajícím časem především foursome Filip Ráža/David Siwy začal ztrácet půdu pod nohama a stav na leaderboardu se rychle srovnal.

Ne tak u Petra Hrubého, který drtil svého soupeře jedním birdie za druhým, přesto nakonec neodcházel z hřiště úplně spokojen. Vyhrál totiž předčasně po odstoupení Robina Williamse ze hry kvůli zdravotnímu kolapsu už na 11. jamce. „Petr předváděl dnes svůj nejlepší golf z celého týdne,“ pochválil hráče trenér Marek Nový, který podobně mohl vyzdvihnout i Matyáše Zapletala, který v době ukončení utkání také nad svým soupeřem vedl.

Jinak podle českého kouče dnes už výkon týmu nebyl tak živý jako v předchozích dnech. „Ale kluci do poslední chvíle bojovali, ve foursomu rozhodovaly v závěru maličkosti, ale Angličani se ukázali jako skutečně silný tým,“ uznal, že dnes byl soupeř nad síly jeho svěřenců.

S vystoupením hráčů v náročném a dlouhém turnaji byl však jednoznačně spokojen. „Jak s přípravou, které se účastnil i David Carter, tak s plněním pokynů během jednotlivých dnů soutěže. Kluci fungovali výborně jako parta, byla radost s nimi pracovat. Navíc je moc dobře, že řada z nich si tento šampionát do 18 let zahraje ještě možná i dvakrát či dokonce třikrát, takže se jim dnešní zkušenosti budou hodit,“ míní trenér Nový.

Šampionát vyhráli Španělé, kteří si podle očekávání i ve finále poměrně bez větších problémů poradili se Švýcarskem (5:2), bronz odváží Švédsko po těsné výhře nad Německem (4:3).

Výsledky

FOTOGALERIE

Organizace klapala
Mistrovství Evropy na Kaskádě bude hodnoceno nejen podle výsledku českého týmu, ale také z pořadatelského pohledu. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš mohl po závěrečném ceremoniálu pochválit celý organizační tým. „Jsem maximálně spokojen s průběhem soutěže z pohledu přístupu místního resortu a pořadatelského sboru i rozhodčích,“ uvedl první muž českého golfu.

Znovu se podle jeho mínění ukázalo, jak důležité je pořádat podobné významné turnaje na domácí půdě. „Hráči získávají cenné zkušenosti stejně jako naši mezinárodní rozhodčí a vůbec celý organizační tým. Jsem především rád, jak se prezentovalo naše družstvo – hráči působili jako skutečný tým se slušným vystupováním i příkladnou bojovností. Už se těším, až nás tato generace bude reprezentovat na amerických univerzitách a v profesionálním golfu,“ uvedl Kodejš.

Spokojen bude odjíždět z Kaskády i šéf organizačního výboru Luboš Klikar. „Důležité je na nic nezapomenout a navíc počítat i s různými nečekanými událostmi. A vždy samozřejmě velkou roli hraje, do jaké míry tomu kterému turnaji přeje počasí. Nám tento týden na Kaskádě vyšlo náramně,“ míní Klikar, který si pochvaloval, jak během šampionátu fungoval celý pořadatelský tým.

„Na Kaskádě se během několika významných mezinárodních akcí v posledních letech vytvořila výborná parta lidí v čele s Milanem Vlčkem. Není divu, že všechno klapalo, jak má. Díky zkušenostem Jiřího Kapeše a jeho lidí v greenkeepingu bylo znovu skvěle připraveno hřiště a hlavně greeny, výborně fungoval catering a vlastně celé zázemí akce. Z pohledu evropských týmových soutěží má zdejší resort všechno, co je k takové události potřeba,“ dodal sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

 

Datum: Sobota 14. července 2018
Všechny články autora

Související články

Spilková slaví jasný postup do závěrečné fáze ...
Spilková slaví jasný postup do závěrečné fáze ...

19.10.2018 | Klára Spilková jako jediná z českého trojlístku prošla z druhé fáze kvalifikace LPGA do závěrečné Q-Series, navíc v turnaji na Floridě vybojovala dělené čtvrté místo. Šideri Váňová skončila dvě rány pod postupovou hranicí, Karolína Vlčková musela po zásahu lékařů před čtvrtým kolem odstoupit.

Kvalifikace LPGA: Spilková blízko postupu, Váňová ...
Kvalifikace LPGA: Spilková blízko postupu, Váňová ...

18.10.2018 | Dvě české hráčky se významně přiblížily postupu do závěrečné fáze kvalifikační školy LPGA. Klára Spilková (celkem -6) má na postupovou hranici pohodlný náskok, Šideri Váňová (E) musí ve třetím kole ještě zabojovat. Pouze Karolína Vlčková (+11) je už mimo hru.

Druhý den kvalifikace LPGA: Češky si pohoršily
Druhý den kvalifikace LPGA: Češky si pohoršily

17.10.2018 | Druhý den kvalifikační školy LPGA ve Venice na Floridě nepřinesl českým barvám žádnou radost. Pohoršily si Klára Spilková i Šideri Váňová (obě 74) a především Karolína Vlčková (79).

České golfistky slibně rozehrály kvalifikaci LPGA
České golfistky slibně rozehrály kvalifikaci LPGA

16.10.2018 | Velmi nadějně rozehrály české golfistky druhou fázi kvalifikační školy LPGA na Floridě. Klára Spilková (-4) je po prvním kole na čtvrtém místě, dělenou 15. příčku drží Šideri Váňová (-2) a Karolína Vlčková (E) je na dělené 39. pozici.

OH mládeže: Čeští golfisté obsadili v týmové soutěži ...
OH mládeže: Čeští golfisté obsadili v týmové soutěži ...

15.10.2018 | S pocitem dobře odvedené práce v závěrečném kole týmové soutěže se čeští hráči rozloučili s golfovým turnajem olympijských her v Argentině. Sarah Hricíková i Václav Tichý zahráli ve finále dvě nad par a v konečném pořadí národností si polepšili o pět příček na dělené 20.

Zach po druhém univerzitním vítězství: Máme skvělé ...
Zach po druhém univerzitním vítězství: Máme skvělé ...

15.10.2018 | Český golfista Šimon Zach vyhrál svůj druhý univerzitní turnaj. S výsledkem -15 triumfoval v Bank of Tennessee Intercollegiate, kde o jednu ránu předčil nejbližšího soupeře. Český golfista je přesvědčen, že poslední vítězství je mimo jiné i vyústěním skvělých tréninkových podmínek v Lousville.

OH mládeže: Sen o medaili se rozplynul ve foursomech
OH mládeže: Sen o medaili se rozplynul ve foursomech

14.10.2018 | Po velmi dobrých výkonech v individuální soutěži olympijských her mládeže v Argentině se české dvojici Václavu Tichému a Sarah Hricíkové nedaří v týmové soutěži. Po nepřesvědčivém výkonu v sobotních fourballech se Čechům nevedlo ani v neděli ve foursomech, a průběžně dělí 25.

Tři Češky nastupují k druhé fázi Q-school o LPGA
Tři Češky nastupují k druhé fázi Q-school o LPGA

14.10.2018 | Klára Spilková, Karolína Vlčková a Šideri Váňová v pondělí nastoupí do druhé fáze kvalifikační školy o LPGA. Trio českých golfistek se ve floridském Venice spolu se 190 dalšími hráčkami utká o 15 – 25 postupových míst do finálové Q-series. ...

Reklama
ABAB
AB