Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 2011

Milí čtenáři, ať chceme, nebo ne, rok 2011 končí. V čase vánočních a novoročních svátků bychom se měli nejen radovat, ale také se zamýšlet nad svým životem. Patří-li k němu golf, i nad svým životem golfovým - pravdivým zrcadlem naší duše. Byli jsme na hřišti pokaždé gentlemany? Soupeřili jsme vždy poctivě? Byli jsme k okolí pořád ohleduplní? Takové otázky si klade každý hráč. V těchto vzácných chvílích jde o to, aby odpovědi na ně znamenaly vědomou změnu v našem chování. Jen úsměvy, pohoda a ohleduplnost jsou totiž s to přinést větší radost ze hry na našich hřištích v roce 2012. Tak směle do toho! Veselé vánoce, hodně zdraví, štěstí, osobních a sportovních úspěchů v roce 2012 vám přeje vedení České golfové federace

Vloženo: 22.12.2011
více...

V souvislosti s novou edicí Pravidel golfu zanikly licence všem 869 českým rozhodčím. V relativně krátkém období do začátku sezóny je nutné proškolit a přezkoušet 757 rozhodčích III. třídy, 101 rozhodčích II. třídy, čtyři rozhodčí I. třídy a sedm rozhodčích mezinárodních. K tomu i všechny nové zájemce o tuto práci. Dále v článku najdete přehled kurzů pro rozhodčí III. třídy a nové zájemce v regionech a dvou centrálních kurzů pro rozhodčí vyšších tříd.

Vloženo: 21.12.2011
více...

Dělený 42. po kolech 68, 74, 79, 76 (+13) skončil 15letý Šimon Zach v Junior Orange Bowl Championship na hřišti Biltmore v Coral Gables. Z vítězství se po tříkolové rozehrávce radoval Chilan Juan Cerda 68, 70, 70, 70, který zdolal Belgičana Thomase Detryho 72, 69, 68, 69 (oba -6), třetí místo získal Rakušan Markus Maukner 68, 68, 73, 70 (-5). Finálové kolo se nepovedlo Poláku Adrianu Meronkovi, který po třech kolech sdílel vedení s vítězným Chilanem Cerdou - hrál 77 ran a propadl se na dělené 11. místo.  

Vloženo: 21.12.2011
více...

Nejlepší výkon v turnaji Omega Dubai Ladies Masters si Klára Spilková schovala na finále - ve čtvrtém kole hrála výtečných 71 (-1) a v celkovém pořadí dělila 48. místo s Američankou Christine Kim (obě +4). Vítězkou se stala 16letá Američanka Alexis Thompson 70, 66, 70, 67 (-15). Co je neméně důležité - Klára si svými výkony v této sezóně zajistila hrací kartu na LET i v příštím roce! Dá se očekávat, že zúročí své zkušenosti a že za rok ji fanoušci uvidí mnohem výš ve výsledkových listinách turnajů. Klárko, blahopřejeme tobě i všem členům tvého týmu a přejeme klidné vánoce a šťastný rok 2012.

Vloženo: 13.12.2011
více...

Kalendář akcí ČGF zahrnoval 61 turnajů počínaje utkáním družstev žen Sever proti Jihu v dubnu na Zbraslavi a konče President Trophy v říjnu na Čertově Břemeni. Pod logem ČGF bylo odehráno 128 soutěžních kol v turnajích jednotlivců a družstev. Mistry ČR - s výjimkou indoorových disciplín - se ve všech kategoriích stalo 26 hráčů a hráček, v soutěžích družstev šest týmů. Nejcennější individuální tituly roku - tituly mezinárodního mistra a mistryně ČR ve hře na rány - v polovině srpna na Kunětické Hoře získali David Procházka (G&CC České Budějovice) a Karolína Vlčková (GK Líšnice). V soutěžích družstev dospělých se vítězi Extraligy 2011 a mistry ČR družstev v Play-Off v září v Sokolově stali muži a ženy GK Čechie. Na snímku Denisa Pavlíková z GK Čechie s pohárem pro mistryně ČR družstev žen pro rok 2011.

Vloženo: 11.12.2011
více...

První výroční schůze STK klubů - v regionu Západ B - se konala v Mladé Boleslavi v sobotu 19. listopadu a informovali jsme o ni v samostatném článku. Na začátku prosince ji následovala další tři jednání STK klubů ve zbývajících třech regionech Čech a Moravy. Jejich úkolem bylo zhodnotit končící sportovní sezónu, připravit regionální kalendáře turnajů dospělých a mládeže na následující rok a zvolit delegáty na Celorepublikovou schůzi regionálních delegátů STK v sobotu 14. ledna 2012 v Erpet Golf Centru v Praze. V pořadí druhá výroční schůze STK klubů byla v úterý 6. prosince v Jinačovicích u Brna, kam se sjeli delegáti regionu Východ B. Ve čtvrtek 8. prosince v Golf Parku Plzeň na Dýšině jednali kluboví estékáři regionu Západ A a v pátek 9. prosince se na Kunětické Hoře sešli delegáti regionu Východ A. Na snímku funkcionáři Regionální komise STK ČGF Východ A Petr Drbal, Michael Jon a David Jirků při jednání na Kunětické Hoře.

Vloženo: 07.12.2011
více...

Na konci roku 2010 po úspěchu v Kvalifikační škole na Ladies European Tour (LET) český amatérský golf opustila jeho nejzářivější hvězda a největší talent - Klára Spilková. V pouhých 16 letech se profesionalizovala a stala se nejmladší hráčkou LET v její historii. Kromě Kláry Spilkové do profesionálního golfu přestoupila řada dalších špičkových amatérů, namátkou Stanislav Matuš, Jan Ryba, Martin Příhoda, Filip Mrůzek, Jan Mergl, Rudolf Nechanický, Filip Zavadil, Jakub Svoboda, Zbyněk Fulín. Veřejnost byla právem zvědava, jak si Češi a Češky - už bez Kláry Spilkové a dalších hráčů - na mezinárodním poli v sezóně 2011 povedou... Na snímku asi největší příslib českého golfu - 15letý Šimon Zach z GC Erpet Praha.

Vloženo: 05.12.2011
více...

Komisi rozhodčích STK ČGF čeká pořádně žhavá zima. V souvislosti s novou čtyřletou edicí Pravidel golfu, která začne platit od 1. ledna 2012, automaticky zanikají licence všem 869 českým rozhodčím. A v relativně krátkém mimosezónním období bude nutné proškolit a přezkoušet 757 rozhodčích III. třídy, 101 rozhodčích II. třídy, čtyři rozhodčí I. třídy a sedm rozhodčích mezinárodních. K tomu samozřejmě i všechny nové zájemce o tuto náročnou práci. V každém ze čtyř regionů bude vypsáno pět až sedm základních kurzů pro rozhodčí III. třídy a nové zájemce. Minimálně dva centrální kurzy budou vypsány i pro rozhodčí vyšších tříd. Na ilustračním snímku účastníci kurzu rozhodčích III. třídy v pražském Erpetu.  

Vloženo: 01.12.2011
více...

Na XVI. Večeru českého golfu byli mimo jiné oceněni vítězové oficiálních amatérských žebříčků ČGF v roce 2011. To nás inspirovalo k článku na téma, jak si čeští hráči na konci sezóny stojí v evropských a světových amatérských žebříčcích. S výjimkou výtečných umístění Kateřiny Růžičkové (GK Čechie) to až tak velká sláva není. A ženy jsou znovu lepší mužů. Evropa: 12. Kateřina Růžičková, 46. Karolína Vlčková (GK Líšnice), 67. David Procházka (G&CC České Budějovice), 199. Ondřej Lieser (GC Kunětická Hora). Svět: 39. Kateřina Růžičková, 129. Karolína Vlčková, 306. David Procházka, 767. Ondřej Lieser. Na snímku nejvýše postavená česká hráčka v evropském a světovém amatérském žebříčku Kateřina Růžičková při Letní univerziádě v Číně.

Vloženo: 30.11.2011
více...

V pátek 25. listopadu se konal nejen XVI. Večer českého golfu. O několik málo okamžiků dřív byly v pražském hotelu Radisson Blu Alcron vyhlášeny výsledky ankety Golfový areál roku 2011. Události, kterou moderoval Václav Kotek, herec a manažer Divadla Járy Cimrmana, se zúčastnili zástupci deseti nejlépe hodnocených areálů, členové odborné komise a pozvaní hosté. Deseti nejlepšími areály se na základě „vox populi“ staly (v abecedním pořadí) Albatross, Brno-Kaskáda, Čeladná, Dýšina, Karlštejn, Mariánské Lázně, Monachus, Ostravice, Ropice a Ypsilonka. Z prestižního titulu se nakonec radoval Albatross Golf Resort. Na snímku generální manažer Albatross Golf Resortu Ivan Trhlík, který měl z ocenění pochopitelně velkou radost.

Vloženo: 25.11.2011
více...

| 1 | | 2 | | 3 | | 4 | | 5 | | 6 | | 7 | | 8 | | 9 | | 10 |© ČGF 2008, verze 2.79.6277.30427