Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 2010

AKTUALIZOVÁNO. Rok 2010 se nesl ve znamení přestupu mnoha hráčů a hráček z amatérského do profesionálního golfu. Určitě nejznámější je profesionalizace 16leté Kláry Spilkové poté, co v prosincové Q-School ve Španělsku získala plnou hrací kartu na Ladies European Tour v roce 2011. K profesionálům Klára přestoupila jako "playing pro" a letos jí už budeme držet palce v turnajích nejvyšší evropské ženské profesionální série. Ke stejnému kroku se rozhodli Stanislav Matuš, Petr Zíma, Filip Mrůzek, Jan Ryba, Martin Příhoda a Jakub Svoboda. Těchto šest hráčů, kteří do PGA Czech vstoupili stejně jako Klára Spilková jako "playing pro", bude určitě oživením Pilsner Urquell Czech PGA Tour. K 10. lednu 2011 měla PGA Czech celkem 225 členůNa snímku Daniela Proroková z Prosper GC Čeladná, která byla jako "playing pro" přijata do české PGA v pondělí 10. ledna 2011.

Vloženo: 29.12.2010
více...

Článek není vyčerpávajícím přehledem výsledků českých hráčů na tuzemských hřištích. Snaží se zdůraznit stěžejní momenty vrcholového a výkonnostního golfu v ČR v roce 2010. V roce, v němž kalendář akcí ČGF zahrnoval už 55 turnajů počínaje utkáním družstev žen Sever proti Jihu v závěru dubna v Beřovicích a konče President Trophy na začátku listopadu v Kynžvartu. Jeden z plánovaných turnajů byl vinou jarních povodní zrušen a jeden přeložen. Pod logem ČGF bylo odehráno 107 soutěžních kol v turnajích jednotlivců a družstev. Mistry ČR - s výjimkou titulů v indoorových disciplínách - se ve všech kategoriích stalo 24 hráčů a hráček, v soutěžích družstev šest týmů. Nejcennější individuální tituly - tituly mezinárodního mistra a mistryně ČR ve hře na rány - v Mariánských Lázních v srpnu získali Angličan Tyrell Hatton a Klára Spilková (GC Erpet Praha). V soutěžích družstev dospělých se vítězi Extraligy 2010 a mistry ČR na Kaskádě v Jinačovicích v září stali muži GK Plzeň-Dýšina a ženy PGCM Ostrava.

Vloženo: 28.12.2010
více...

"Snažíme se vymýšlet nové a nové věci, aby Golf Show stále bavila vystavovatele i návštěvníky," říká Amara Zemplinerová, majitelka pořadatelské firmy Ragusa. 16. ročník nejstarší a největší specializované golfové výstavy v České republice se uskuteční od pátku 11. do neděle 13. března 2011 podruhé za sebou na výstavišti v pražských Letňanech a  bude mít tři nové partnery. Prvním je projekt ČGF "Hraj golf, změň život", druhým portál Seznam.cz a třetím firma Golfsmith CZ&SK. Jubilejní 15. ročník výstavy v březnu roku 2010 obeslalo 117 vystavovatelů a navštívilo ho téměř 18 tisíc návštěvníků. Na výstavě se tradičně představují firmy, které nabízejí vybavení, oblečení, obuv, simulátory, stroje na úpravu trávníků a další zajímavé produkty. Mezi vystavovateli nechybějí ani zástupci golfových resortů či klubů. Od roku 2006 je součástí výstavy sekce s názvem Golfová turistika v České republice a v roce 2009 přibyla sekce Incentive Golf House s rozšířenou nabídkou pro firemní klientelu.

Vloženo: 27.12.2010
více...

Nejúspěšnější hráčka české historie se ve středu 22. prosince večer rozhodla přestoupit k profesionálům jako playing pro. Teprve šestnáctiletá Klára Spilková se k tomuto kroku rozhodla tři dny poté, co si v Q-School zajistila plná hrací práva pro nejvyšší evropskou ženskou turnajovou sérii v příští sezóně - Ladies European Tour. Klára je zároveň nejmladší hráčkou všech dob, které se do LET podařilo kvalifikovat. Klíčovým rokem v krátké, ale nesmírně úspěšné kariéře Kláry Spilkové byl rok 2009, kdy se jí podařilo získat tituly v European Young Masters, German Boys & Girls Open, mezinárodním mistrovství České republiky a několik dalších výborných umístění. Tyto úspěchy ji vynesly na deváté místo v evropském amatérském žebříčku žen a především účast v juniorském Solheim Cupu - tedy utkání juniorských výběrů USA a Evropy.

Vloženo: 23.12.2010
více...

Vážení a milí čtenáři, golfisté, už jen párkrát se vyspíme a rok 2010 skončí. Stejně jako vy se těšíme především na vánoce. Na dárky pod stromečkem, které budou jako loni hlavně golfové. Nový set želez, nový driver nebo putter, nové oblečení do deště, nová encyklopedie nebo co my víme. Pro golfisty jsou vánoce ideální příležitostí obdarovat blízké tím, co jim udělá radost a bez čeho se v příští sezóně určitě neobejdou. V čase vánočních a novoročních svátků bychom se však měli nejen radovat z dárků a obdarovávání, ale i víc se zamýšlet nad svým životem. Golf k němu neodmyslitelně patří. Bude moc fajn, pokud si co nejvíc z nás znovu po roce uvědomí, proč golf hrajeme, co nám golf dává a co mu naopak chceme vracet my, abychom si tuto královskou hru všichni a všude v roce 2011 co nejvíc užívali. - Veselé vánoce, hodně zdraví, štěstí, osobních a sportovních úspěchů v roce 2011 vám všem přeje vedení České golfové federace.

Vloženo: 22.12.2010
více...

Ohlédnutí za reprezentační sezónou 2010 nemůžeme začít jinak než připomenutím roku 2009, který byl z pohledu výsledků českých hráčů a hráček v zahraničí zcela unikátní. Sedmé místo dorostenek a osmé místo dorostenců v červencovém ME družstev ve Finsku a Nizozemsku, slavné vítězství Čechů v European Young Masters v závěru července v Paříži či historický start Kláry Spilkové v evropském týmu v srpnovém Junior Solheim Cupu v americké Auroře, to byly úspěchy, ba pocty, které český golf ve své historii ještě nikdy nezažil. Začala panovat obava, aby rok 2010 nepřinesl velký ústup ze slávy a dobytých pozic. Jenže skutečnost - a znovu především zásluhou zářivého talentu nejlepší české hráčky Kláry Spilkové - byla úplně jiná... Ostatně, posuďte sami.

Vloženo: 21.12.2010
více...

Klára Spilková, členka Golf Clubu Erpet Praha, dvojnásobná Golfistka roku a hlavně milé a příjemné děvče, to dokázala! Po výsledcích 76, 76, 72, 69 a 72 (+4) hraných na hřištích North a South ve španělském La Manga Clubu jako první Češka v historii skončila na vynikajícím děleném 9. místě ve finále kvalifikační školy na příští ročník Ladies European Tour. V pouhých 16 letech Klára získala plnou kartu ke startu ve všech turnajích nejvyšší ženské profesionální série v Evropě. Co k tomu říci? Klára je hráčka, na kterou český golf dlouhá léta čekal. Ač z negolfové rodiny, má všechno - její podporu, podporu svého klubu a okolí, talent, mládí, krásu -, aby se stala idolem českého golfu. Sezóna 2010, v níž se Klára Spilková mimo jiné stala podruhé mezinárodní dorosteneckou mistryní Německa či mezinárodní mistryní Rakouska a České republiky, rázem dostala jiný rozměr...Kláro, blahopřejeme a děkujeme!

Vloženo: 20.12.2010
více...

Už od roku 1998 ČGF pořádá Mezinárodní mistrovství ČR mid-amatérů čili hráčů a hráček nad 35 let. To první se hrálo v Mariánských Lázních od 28. do 30. srpna a z vítězství se radovali Stanislav Kopejtko a Helena Janoudová. Řada midů v minulosti startovala i v turnajích Czech Golf Amateur Tour, které ČGF pořádá pro nejlepší české hráče. Jenže, počet hráčů středního věku schopných konkurovat "náctiletým" se rok od roku dramaticky snižuje, což je pro ně sice nepříjemné, ale pro český golf velmi potěšitelné. ČGF si to uvědomila a po vzoru EGA, která o hráče nad 35 let aktivně pečuje, se rozhodla, že od sezóny 2011 bude kromě mezinárodních mistrovství pořádat i pět dvoudenních turnajů v tzv. Mid Tour ČGF. Výsledky těchto turnajů - hraných podle Podmínek soutěží ČGF - se budou započítávat do oficiálního amatérského žebříčku ČGF. A jediným kritériem účasti bude výše hendikepu v okamžiku uzávěrky přihlášek. Pochopitelně při splnění věkového limitu. Kapacita prvních čtyř turnajů, které se odehrají ve všech regionech ČR, bude 144 hráčů. Startovat se bude v obou kolech z odpališť jamek č. 1 a 10 po vzoru European Tour. Do závěrečného turnaje Masters se probojuje 84 nejlepších. Startovné ve všech turnajích Mid Tour ČGF v roce 2011 bude činit 1200 Kč. Na snímku Vít Rotter z GC Karlštejn, celkový vítěz Czech Mid-Amateur Tour 2010.

Vloženo: 16.12.2010
více...

Krátce před osmnáctými narozeninami Američanka s českými kořeny Jessica Korda dobyla životní úspěch. Druhým místem ve finále kvalifikační školy na hřištích Legends a Champions v Daytona Beach na Floridě získala plnou kartu na Ladies PGA Tour v sezóně 2011. Příští rok tak Jessica, která svou první kartu - zelenou - získala před lety na devítijamkovém hřišti na Líšnici, bude hrát po boku nejlepších hráček světa. V pětikolovém finále Q-School hrála 72, 72, 66, 69, 77 ran, tj. -4 pod par. Lepší byla jen 24letá Korejka Aree Song po výsledcích 67, 72, 71, 71, 73, tj. -6 pod par. Dcera bývalého tenisty Petra Kordy se mohla stát druhou amatérskou vítězkou kvalifikace na LPGA Tour po Paule Creamer, která to dokázala v roce 2004. Důležitější před posledním kolem pro Jessiku však zřejmě bylo vědomí, že kartu na túru, která ji může tolik změnit život, už má v kapse. Kéž by se jejím příkladem nechala inspirovat i nejlepší česká hráčka Klára Spilková, která bude ve druhé polovině tohoto týdne ve Španělsku bojovat o kartu na Ladies European Tour v roce 2011 (píšeme o ní na jiném místě). Na snímku Jessica Korda při letošním MS družstev žen v Argentině.

Vloženo: 13.12.2010
více...

Vydatná sněhová nadílka v posledních dnech dala jasně najevo, že i přes případné globální oteplování golf u nás zůstává převážně sezónním sportem. Kdo se s tím nechce smířit, může odjet někam do teplých krajů nebo se uchýlit do azylu už téměř stovky českých a moravských indoorů. Ale i když ten venkovní golf do značné míry spí spravedlivým zimním spánkem, něco se pořád děje. A to něco může dokonce způsobit změnu vašeho hendikepu! Ano, do konce roku by všechny kluby měly provést roční kontrolu hendikepů svých domovských členů. Tato kontrola je nedílnou součástí hendikepového řádu EGA a je povinná. Co obnáší? Koho se týká? Začněme druhou otázkou. Roční hendikepová kontrola se týká všech hráčů, kteří mají EGA hendikep, tj. hendikep 36 a lepší. Tzv. klubové hendikepy 37 až 54, které byly původně zamýšleny jen jako nadstavba pro hru v domovských klubech, ale které nejen u nás zaznamenaly obrovskou popularitu a staly se ve smyslu přenositelnosti plnoprávnými, se totiž řídí odlišnou metodikou (pouze se snižují, a to vždy o plný počet ran, resp. bodů).

Vloženo: 08.12.2010
více...

| 1 | | 2 | | 3 | | 4 | | 5 | | 6 | | 7 | | 8 | | 9 |© ČGF 2008, verze 2.79.6277.30427