Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 2009

Vážení a milí, ještě se párkrát vyspíme a rok 2009 skončí. Stejně jako vy se těšíme na vánoční svátky. Na dárky, které najdeme pod stromečkem a které budou jako každý rok golfové. Nový set želez, nový driver, nové oblečení do deště nebo co my víme. Pro golfisty jsou vánoce ideální příležitostí obdarovat blízké tím, co jim udělá radost a bez čeho se v příští sezóně rozhodně neobejdou. Ve spoustě rodin se bude na Štědrý den v obýváku testovat nový putter nebo se bude nebezpečně blízko lustru švihat novým driverem. Šťastný obdarovaný možná později večer slastně usne se svou vytouženou dvojkou železem v objetí...

Vloženo: 23.12.2009
více...

Klára Spilková má za sebou mimořádně povedenou sezónu. Doma se stala dvojnásobnou mistryní ČR žen ve hře na jamky a na rány, v zahraničí dobyla titul dorostenecké mistryně Německa, zvítězila v European Young Masters v Paříži, stala se juniorskou vicemistryní Francie, vicemistryní Rakouska a Turecka žen ve hře na rány a jako první Češka v historii startovala v týmu Evropy v Junior Solheim Cupu v USA. Kromě toho pomohla českému týmu dorostenek k vynikajícímu sedmému místu na ME ve Finsku. - V pátek 27. listopadu byla vyhlášena Golfistkou roku 2009, v úterý 15. prosince oslavila teprve své patnácté narozeniny

Vloženo: 15.12.2009
více...

V českém golfu působí 24 Tréninkových center mládeže (TCM) České golfové federace. Jejich zřizovateli jsou kluby, status TCM jim uděluje ČGF, která je poté podporuje finančně i metodicky. Zástupci většiny českých a moravských TCM se sešli v sobotu 12. prosince v Poděbradech. Přítomni byli i předsedové regionálních komisí mládeže a zástupci ČGF - předseda STK ČGF Karel Vopička, generální sekretář ČGF Miroslav Holub a člen STK ČGF pověřený koordinací TCM Tomáš Slavíček (všichni na snímku).

Vloženo: 15.12.2009
více...

Známý semilský výtvarník, sklář a golfista Jan Schovánek je autorem nádherných věcných cen pro Golfistu a Golfistku roku 2009. Na konci listopadu je v kině Blaník v Praze převzali David Procházka a Klára Spilková. Bronzová plastika golfisty (na snímku), na jejímž podstavci jsou štítky se jmény nejlepších českých hráčů a hráček od roku 1997, zůstává v držení České golfové federace a bude vystavena na atraktivním místě v Praze. Rubínová srdce si David a Klára s nadšením odnesli domů. Představme si autora těchto originálních děl Jana Schovánka víc, určitě si to zaslouží.

Vloženo: 11.12.2009
více...

Ve čtyřech regionech, na které je rozdělena Česká „golfová“ republika, se během listopadu a prosince sešli zástupci STK klubů, aby zhodnotili právě končící sportovní sezónu a co nejlépe připravili tu novou. Cílem jednání klubových a regionálních estékářů bylo sestavit kalendáře turnajů dospělých a mládeže na rok 2010 a projednat návrhy změn v Soutěžním řádu ČGF. Důležitým bodem jednání byla volba 24 zástupců na Celorepublikovou schůzi regionálních delegátů STK, která se uskuteční v sobotu 23. ledna v Erpet Golf Centru v Praze. Všech čtyř regionálních schůzí STK klubů se zúčastnili předseda STK ČGF Karel Vopička a manažer STK ČGF Luboš Klikar. - Na snímku Daniel Bek z GC Poděbrady při letošním turnaji Dětské Tour Severovýchod v Myštěvsi.

Vloženo: 11.12.2009
více...

Rozhovor s Davidem Procházkou asi ani nejde začít jinak. V pátek 27. listopadu se při XIV. Večeru českého golfu v Praze stal Golfistou roku 2009. V 17 letech poprvé, ale dá se předpokládat, že určitě ne naposledy. Povídali jsme si během prvního zimního tréninkového kempu České golfové federace ve Španělsku a podstatnou část našeho rozhovoru vám dnes nabízíme. David vás určitě přesvědčí, že je nejen vynikajícím golfistou, ale na svůj věk už i hodně přemýšlivým člověkem.

Vloženo: 07.12.2009
více...

Těžko říci, na čí straně je ve sporu příznivců a odpůrců teorie globálního oteplování pravda. Skutečností ovšem zůstává, že na úpravu hendikepu se v české kotlině letos hraje ještě na začátku prosince! Tato idylka však nemůže trvat věčně. Sníh a mráz nakonec golfový národ zaženou do hal, tělocvičen, výstavních pavilonů, hotelových foyer, jednoduše do vytápěných prostor vybavených barevnými a mrkajícími simulátory...

Vloženo: 03.12.2009
více...

AKTUALIZOVÁNO. Na první zimní soustředění Výkonnostní skupiny Tréninkového programu ČGF do Costa Ballena Ocean Golf Clubu poblíž Jerezu v pondělí 30. listopadu odletělo osm hráčů a tři hráčky. Vedením akce jsou pověřeni kapitán Miroslav Holub a hlavní kouč Keith Williams. Pod jejich dohledem ve Španělsku týden intenzivně trénují Jiří Korda, Ondřej Lieser, Michal Pospíšil, Aleš Procházka, David Procházka, Martin Příhoda, Daniel Suchan a Adam Studený; Adéla Cejnarová, Kateřina Krásová a Karolína Vlčková. Domů se výprava vrátí v neděli 6. prosince večer.

Vloženo: 30.11.2009
více...

Klára Spilková (GCERP) a David Procházka (GCCCB) byli při XIV. Večeru českého golfu vyhlášeni Golfistkou a Golfistou roku 2009. Devatenáctičlenná porota složená z odborníků a novinářů takto rozhodla už v prvním kole hlasování. Spolupořadatelem slavnostního večera v kině Blaník, jehož bravurním průvodcem byl herec, zpěvák, moderátor a golfista Marek Eben, byla společnost Medea Kultur, exkluzivní marketingový a mediální partner ČGF. Ceny Golfistům roku předávali prezident ČGF Milan Veselý, předseda STK ČGF Karel Vopička, fotbalista Vladimír Šmicer a historicky první vítěz této ankety v roce 1997 Miroslav Holub.

Vloženo: 27.11.2009
více...

Sliby se mají plnit. Po stručném zhodnocení domácí golfové scény v roce 2009 dnes míříme za hranice. Jak si tam vedli hráči a hráčky v českých barvách? Krátce řečeno, víc než skvěle! Husarský kousek se povedl hlavně Kláře Spilkové - ta si totiž vrcholnou sportovní formu dokázala udržet od dubnové juniorky ve Francii až do mezinárodního mistrovství Turecka na začátku října. Klobouk dolů. Jméno Kláry Spilkové se ostatně bude vyskytovat na dalších řádcích zdaleka nejčastěji. Na snímku česká reprezentace do 16 let, která zvítězila v European Young Masters ve Francii.

Vloženo: 19.11.2009
více...

| 1 | | 2 | | 3 | | 4 | | 5 | | 6 | | 7 | | 8 | | 9 |© ČGF 2008, verze 2.79.6277.30427