Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 CGAT na Panoramě, 2. kolo: Zuska posunul rekord hřiště, Novák má hole-in-one ze čtyřparu

Smršť skvělých výkonů, nový rekord hřiště a také hole-in-one Vítka Nováka na čtyřparu přineslo druhé kolo Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Mužské soutěži vládne po výtečném výkonu Jiří Zuska (dnes 68), v čele ženské soutěže zůstává překvapivě Patricie Macková (73).


K vidění byly v Panorama Golf Resortu výtečné výkony (nejen) v podání těch nejlepších. Ranní flighty si ale musely na svůj start počkat, kvůli mlze byl start o hodinu odložen. A přestože pak se na půldruhé stovky hráčů a hráček snažilo ztrátu dohnat, byl závěr díky hrozící tmě pořádně ohrožen. „Vedoucí Jirka Zuska poslal poslední pat do jamky minutu před západem slunce,“ kvitoval s radostí ředitel soutěže Luboš Klikar, že se dnešní program přece jen odehrál kompletní.

 

Zuska předváděl soustředěný výkon a jeho výsledek se zastavil na -4, což znamená další vylepšení rekordu hřiště zdejší kombinace Forest & Meadows. A na dlouho možná zůstane nepřekonaná rovněž šťastná rána Vítka Nováka na druhé, čtyřparové jamce hřiště Forest. Rána z týčka (252 metrů) totiž skončila v jamce a druhý muž celkového pořadí zaznamenal ojedinělé hole-in-one. Novák se dělí o druhé místo s trojicí Adam Balatka, Hynek Groh a Martin Hromádka, ovšem celé kvarteto má na Zusku ztrátu už devíti ran.

 

Zatímco mezi muži na postup do nedělního finále stačil dvoukolový výsledek 163 (cutem prošlo 44 golfistů), v ženské soutěži bylo třeba k témuž dokonce pouze 158 ran a méně, což se podařilo 22 golfistkám. Zde ale bude boj o konečné prvenství podle všeho mnohem dramatičtější - v čele je nadále Patricie Macková (143), která má náskok dvou ran před Terezou Koželuhovou, o další ránu zpět je nejzkušenější z vedoucího tria Hana Ryšková.

 

Nedělní program startuje v 7:30, poslední flight má startovat v 11:00 hodin.

 

Výsledky po 2. kole

 

Zpravodajství z 1. kola

 

Zpravodajství před turnajem

 

hap

 

 

Vedoucí soutěže mužů Jiří Zuska

Vedoucí soutěže žen Patricie Macková

 

Foto: Zdeněk Sluka

 

 

 
© ČGF 2008, verze 2.81.6341.22074