Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Amatérská špička prověří na Panoramě nepoznané hřiště

Velkou soutěžní premiéru absolvuje od pátku do neděle nový Panorama Golf Resort ve středočeském Kácově. Na dvou devítkách 27-jamkového hřiště se uskuteční 2Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Na startovní listinu se probojovalo 150 z 200 přihlášených hráčů, kteří se těší vedle nepoznaného hřiště i na slibné počasí.


Poprvé se letos domácí špička s výjimkou hráčů působících v zahraničí potkala před třemi týdny ve Mstěticích a příliš si hru nevychutnala. Turnaj provázelo velmi chladné počasí a především větrné poryvy, které hře škodily. I proto mají golfisté a golfistky o důvod více se na Panoramu těšit, přestože ještě vesměs netuší, co na ně nové hřiště připraví. Nemohou se spoléhat ani na nasbírané poznámky z minulých let, jak jsou zvyklí. Všechno pro ně bude nové.

 

Bude tak zajímavé sledovat, jaké se jim na fyzicky náročném hřišti bude dařit. Z černých a modrých odpališť se na zdejším hřišti (víkendová kombinace Forest a Meadows ) ještě žádný turnaj nehrál, a tak budou ustanoveny i nové rekordní výsledkové zápisy do kroniky resortu.

 

Proto je i těžké tipovat hlavní favority turnaje. Do Kácova přijedou i Vítek NovákFrantiškou Luňáčkovou, kteří vyhráli první turnaj v Mstěticích. Tentokrát ale budou mít širší spektrum soupeřů, v ženské kategorii se například představí mimo jiné i Sára Kousková, která v závěru minulého týdne získala cenu pro nejlepší amatérku na profesionálním turnaji LET Access Series ve Švýcarsku.

 

Dnes se na hřišti uskutečnily poslední plánované úpravy, ve čtvrtek se na soutěžní víkendové kombinaci odehraje cvičné kolo. První flighty startují v pátek 12. května v 7:30 ráno, vítěze  turnaje budeme znát o dva dny později odpoledne.

 

Startovní listina

 

hap

 

 

 

V Mstěticích s v letošním prvním turnaji Raifeissenbank Czech Golf Amateur Tour radovali Františka Luňáčková a Vítek Novák

Foto: Dalibor Procházka
© ČGF 2008, verze 2.81.6341.22074