Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Filip Mrůzek předčil Kláru Spilkovou při Středoškolském poháru ve Mstěticích

Klára Spilková se po návratu z Turkish Ladies Open představila v jubilejním 5. ročníku PB - Středoškolského poháru ve Mstěticích. V jednom flightu v úterý 10. května spolu i proti sobě hrály dvě mladé české profesionální hvězdy - Klára Spilková a Filip Mrůzek. Čtveřici doplňovali Vítek Novák a Matyáš BernatFilip hrál výtečných 69 ran (-3) a litoval, že se mu na stejném a pro něj už domácím hřišti takhle nevedlo v Golf Prague Open. Klára hrála 73 ran (+1) se dvěma birdie a třemi bogey, což na její první kolo ve Mstěticích vůbec je výborný výkon. V PB - Středoškolském poháru hrálo 28 tříčlenných či dvoučlenných družstev středních škol z celé České republiky. Hrálo se na rány a družstvům se na každé jamce započítávaly dva nejlepší zahrané brutto výsledky. Kromě Kláry a Filipa hráli také Karolína Vlčková, Michal Pospíšil, Matyáš Bernat a další přední amatérští hráči. Titul z loňského roku obhájil tým pořádající školy vedený Filipem Mrůzkem, jehož členy byli Adam Rajmont a Jakub Maštalíř. Na snímku Filip Mrůzek reprezentující PB - VOŠ a SŠ managementu, který hrál i nejlepší individuální skóre turnaje - 69 ran.Soutěž pořádá PB - Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o., kde už pátým rokem fungují třídy s rozšířeným vyučováním golfové teorie i praxe, a to ve spolupráci se společností INGOLF s.r.o., která je současně promotérem akce. 

 

Detailní výsledky 5. ročníku PB - Středoškolského poháru najdete zde.

 

Text a foto: Luboš Klikar

Tři nejlepší hráči 5. ročníku Středoškolského poháru ve Mstěticích. Zleva Dana Čapková, zřizovatelka PB - Vyšší odborné školy a Střední školy managementu, stříbrná Klára Spilková, vítězný Filip Mrůzek, bronzová Karolína Vlčková a promotér turnaje Alan Babický.

Vítězný tým ve složení Adam Rajmont, Filip Mrůzek a Jakub Maštalíř - 141 ran.

Stříbrný tým ve složení Vítek Novák, Jakub Pokorný a Tadeáš Sommer - 142 ran.

Třetí nejlepší družstvo hrálo v koedukovaném složení Michal Pospíšil, Karolína Vlčková a Matyáš Bernat - 144 ran.

Otec a syn, pardon syn a pyšný otec. Filip a Petr Mrůzkovi těsně před vyhlášením Středoškolského poháru.

 

Klára Spilková byla hlavním tahákem "studentského Ryder Cupu" ve Mstěticích. Pro spoustu hrajících středoškoláků to byl opravdu nevšední zážitek potkat se na hřišti se stejně mladou a přitom už tak mimořádně úspěšnou českou profesionálkou.

U 16. grýnu hru Kláry Spilkové a Filipa Mrůzka pozorně sledovali Jaromír Fuchs, obyvatel Síně slávy ČGF a marshal mstětického hřiště, a místní profesionálové Lukáš Hrouda a Bohuslav Langr.

 

Česká amatérská jednička Karolína Vlčková hrála ve flightu s Adamem Rajmontem a přinesla nachlup stejné skóre jako Klára Spilková - 73 ran.

Těžký bunker shot Vítka Nováka na jamce č. 16. Po vynikající první devítce se Vítkovi přestalo tolik dařit, přesto hrál kvalitních 75 ran.

PB - Středoškolský pohár patří už pět let mezi turnaje zařazené v kalendáři akcí ČGF. Účastní se ho pravidelně vrcholní představitelé ČGF. Na snímku zleva současný prezident ČGF Jan Jenčovský a předseda STK ČGF Karel Vopička při zahájení jednoho z minulých ročníků.© ČGF 2008, verze 2.83.6354.26715